1

Temat: Problem z nerkami

Ostatnio boli mnie nerka, ktoś podpowiedział mi, że powodem może być piasek. Zrobiłam test - ponoć piwo rusza w jakiś sposób ten piasek - wypiłam 2 piwa i nerka odezwała się silniej, więc zapewne w tym problem. Czy znacie jakieś sposoby na oczyszczenie nerek bez interwencji lekarza?

2

Odp: Problem z nerkami

Słyszałam o "kuracji cytrynami" - oczyszcza nerki i organizm z toksyn, zmienia zasadowość organizmu. W kuracji wypija się nawet sok z kilku cytryn dziennie... zresztą powinno się ponoć wypijać sok z jednej cytryny dziennie profilaktycznie.

3

Odp: Problem z nerkami

Medycyna naturalna mówi, że picie dużej ilość soku z żurawiny lub dodawanie żurawiny do potraw mięsnych  powoduje rozpuszczenie kamieni nerkowych. Żurawina zawiera kwas chionowy. W ten sposób jesteśmy chronieni naturalnie przed powstawaniem kamieni nerkowych. Polecam jednak naturalną żurawinę lub aktualnie mrożoną. Ta suszona co jest w sklepach zawiera siarkę. Sok konserwowany w butelkach nie będzie miał już takich właściwości.

4

Odp: Problem z nerkami

Zmiana diety powinna pomóc. Nie należy jeść:
- mięsa
- nabiału
- cukru oraz produktów go zawierających
- soli oraz wszelkich produktów zawierających sól
- białych pieczonych mąk (typu rogaliki, obwarzanki, bułeczki itp)
- wysoko przetworzonego pożywienia (fast food, chińczyk, kebab itp)
Dobrze jest pić więcej wody, czystej, niegotowanej i niegazowanej.
Najlepiej źródlanej nie mineralnej.
Jeść więcej świeżych, surowych owoców, warzyw.
Wskazana jest dieta wegetariańska, lub post oczyszczający.

5

Odp: Problem z nerkami

Z własnego doświadczenia polecam oczyszczającą nerki surówkę marchew+seler+pietruszka (części korzenne), oczywiście bez soli.

6

Odp: Problem z nerkami

Ja polecam metody prof. Michała Tombaka, są oparte na sokach warzywnych. Działają nawet szybciej niż mieszanki ziołowe.

7

Odp: Problem z nerkami

A może ktoś by zaproponował na początek wizytę u lekarza w celu potwierdzenia tych rzekomych kamieni nerkowych?
Ból nerki wcale nie musi oznaczać jakichkolwiek z nią problemów, tu może być problem z innym narządem (niestety wiem z doświadczenia, że podobnie boli chory kęgosłup). Większość proponowanych tu kuracji nie ma efektów ubocznych i na pewno można je zastosować jako profilaktykę w połączeniu z dietą na całe życie.

8

Odp: Problem z nerkami

Kamieni nerkowych jest kilka rodzajów (szczawianowe, moczanowe, fosforanowe i itp.). Myślę, że najlepiej byłoby dowiedzieć się jakie konkretnie Ci dokuczają . Nie każdy wie, że np. żurawina, która jest świetna jeśli chodzi o zakażenia układu moczowego,   z drugiej strony zawiera  szczawiany, które mogą przyczyniać się do tworzenia kamieni nerkowych. Jeśli chodzi o działanie moczopędne i utrudniające tworzenie kamieni to polecam ziele skrzypu polnego, jednak ostrożnie gdyż przy dłuższym stosowaniu wypłukuje z organizmu wit. B1.

9

Odp: Problem z nerkami

U mnie nerki się odzywają zawsze jak zjem coś zbyt słonego, więc już wiem, że np. orzeszki solone należy płukać przed zjedzeniem, nie dosalać popcornu i nie przesalać zupy:)

10

Odp: Problem z nerkami

Piwo przepłukuje nerki, oczywiście pić trzeba z umiarem, codziennie po trochu a nie 3 butelki naraz...:)

11

Odp: Problem z nerkami

Tak może i wyleczysz nerki, ale wcześniej na pewno wpadniesz w alkoholizm wink

12

Odp: Problem z nerkami

W ogóle trzeba dużo wtedy  pić, niekoniecznie piwa, ale przepłukiwać nerki herbatą czy wodą mineralną, żeby pobudzić je do funkcjonowania i wypłukiwania piasku.

13

Odp: Problem z nerkami

Córka ma problemy z pęcherzem i nerkami kamienie w woreczku ma 2 razy w miesiącu łapie infekcje dróg moczowych.

Ostatnio edytowany przez Danutka26 (2015-03-15 11:57:29)

14

Odp: Problem z nerkami

Aby zapobiec przyszłym problemom z nerkami, należy zacząć przede wszystkim od zapewnienia im codziennej dawki płynów w wysokości minimum dwóch litrów. Już taka ilość płynu ułatwi nerkom proces filtracji. Ponadto powinniśmy unikać częstego przyjmowania leków w dużych ilościach (mówimy tu oczywiście o osobach zdrowych, nie nękanych przez przewlekłe choroby). Częste zażywanie środków przeciwbólowych na bazie ibuprofenu, leków nasennych, tabletek na ból głowy czy antybiotyków powoduje wydzielanie toksyn, z którymi nerki nie potrafią sobie poradzić.zawsze ubierać się stosownie do pogody, a więc w zimny i wietrzny dzień zakładać ubrania na tyle długie i na tyle grube, aby chroniły nerki przed przeziębieniem. Noszenie krótkich kurtek, bluzek (a także spódnic) oraz cienkich spodni czy rajstop w okresie jesienno-zimowym jest wykluczone. Nie powinno się też siadać na zimnych i wilgotnych powierzchniach, jak trawa, ziemia czy goły beton. Dla nerek szkodliwa może być także kąpiel w zimnej wodzie.

15

Odp: Problem z nerkami

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z nerkami, to przede wszystkim wizyta u nefrologa np. tutaj [url]http://www.medipark.pl/Nefrolog.html[/url]  . Z tego co wiem mają bardzo dobrego, nie należy bagatelizować takich objawów jak ból nerek, bo może to pogorszyć stan zdrowia całego organizmu.

16

Odp: Problem z nerkami

W takich przypadkach nie ma co czekać. Jeżeli ktoś odczuwa ból narządów wewnętrznych to powinien jak najszybciej udać się do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie na badanie USG. Po tym bezbolesnym i szybkim badaniu wszystko będzie jasne.

17

Odp: Problem z nerkami

To może być również zapalenie nerek... w tak na prawdę to nie muszą być nerki, idź po prostu do lekarza, nefrologa albo urologa i zrób sobie USG jamy brzusznej, takie bóle to nie są żarty, dużo zdrowia życzę!

___________________________________
[url]http://www.lizurej.pl[/url]

18

Odp: Problem z nerkami

Nie należy lekceważyć problemów z nerkami - od prawidłowej czynności nerek zależy bowiem praca tkanek i wszystkich innych narządów, dlatego ich nieprawidłowe działanie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u nefrologa - w Łodzi dobrego nefrologa znajdziecie tutaj [url]http://melissamed.pl/nefrolog[/url]

19

Odp: Problem z nerkami

Najlepiej zrobić badanie moczu, poziom kreatyniny i pójść na usg.

20

Odp: Problem z nerkami

Najlepiej zrobić usg by potwierdzić czy to na pewno piasek.Ale spokojnie i bezpiecznie można przez jakiś okres brać urosetp lub fitolizyne (ten drugi lek jest lepszy)

21

Odp: Problem z nerkami

Bez zaleceń lekarza lepiej nic nie brać....

22

Odp: Problem z nerkami

Podstawą jest picie dużej ilości płynów, bez tego żaden lek nie pomoże.

23

Odp: Problem z nerkami

Warto robić regularne badania, bo czasem problem nie daje objawów, a jak daje to już jest za późno na standardowe leczenie...

24

Odp: Problem z nerkami

Regularne picie płynów zapobiega temu...

25

Odp: Problem z nerkami

Do ludzi, którzy za mało piją i nie są w stanie wmusić w siebie dodatkowej szklaki wody, nie docierają żadne argumenty. Ja już tłumaczę i tłumaczę i nic z tego nie wynika...