1

Temat: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Mam słabe krążenie, ciągle mi jest zimno, marzną mi głównie stopy i palce u rąk, ale też nos. 
Czy też tak macie? Rozgrzewam, ćwiczę itd. i pomaga tylko na chwilę...
Co robić, żeby poprawić krążenie?

2

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Mam ten sam problem. Do tego dochodzą silne bóle nóg. Mam stojącą pracę i nogi wyglądają coraz gorzej, pracuję dopiero miesiąc, nie codziennie - zwykle co 2, 3 dni po 12 godz, pozostałe dni wolne. Używam stale żelu przeciwko żylakom i nadal pękają mi naczynka. Jestem po wszystkich badaniach + wizycie u kardiologa  i podobno WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU. Tylko że ja się czuję coraz gorzej...

3

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Jak przemarznę to moczę ręce i nogi  w ciepłej wodzie... raz lepiej działa, raz gorzej...

4

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Jedną z przyczyn, uczucia zimna, może być odwodnienie. Musisz nawadniać się i zastosować coś co zatrzyma wodę w organizmie, sól,  zioła np. lukrecja zwiększa nawodnienie. Poczytaj o lukrecji, jak uznasz że warta uwagi to zastosuj.

5

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

A może warto spytać swojego lekarza, czy można brać lek  rozrzedzający krew,który spowodowałby lepsze krążenie i brak uczucia zimna. Moja babcia  bierze na to warfarynę.
Albo można dodawać do potraw kurkumę, imbir, jeść czosnek, one też rozrzedzają krew.

6

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Ja akurat mam problem "ciężkich nóg", nie odczuwam tak zimna z powodu słabego krążenia,ale właśnie ciągłe zmęczenie nóg i ból. Lekarz powiedział, że mam unikać długiego stania w miejscu, gimnastykować nogi, doradził maść z arniką, smaruję nogi codziennie, biorę też aspargin, ale skutek jest marny...

7

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Dziewczyny, chcę przyłączyć się do grupy... kiepskie krążenie to u mnie norma przekazywana z pokolenia na pokolenie wraz z tendencją do żylaków. Sama sobie zaszkodziłam jeszcze 13 latami palenia papierosów, siedzącym trybem życia i wahaniami wagi, ale źle nie było. Jest teraz... w ciągu kilku tygodni nabawiłam się poważnych problemów.
W tej chwili biorę i muszę brać lek (Bromergon obniżający produkcję prolaktyny w przysadce mózgowej), który dodatkowo utrudnia krążenie w kończynach dolnych. Jednym z jego skutków ubocznych jest zaburzenie krążenia objawiające się zimnymi stopami. Nieraz miewałam zimne, a nawet lodowate stopy czy dłonie, ale to, co dzieje się teraz, jest straszne.
Wchodziłyście kiedyś do lodowatego potoku? Woda ma taką temperaturę, że po chwili zimno przejmuje do szpiku kości i pojawia się ból. Ja tak mam bez wchodzenia do wody. Zaczyna się od stóp, których nie mogę niczym rozgrzać, gimnastykuję, ruszam palcami, masuję, zakładam skarpety, wsmarowuję krem rozgrzewający... zimno przechodzi wyżej, na łydki i zaczynają boleć.

W ciągu kilku pierwszych tygodni zażywania tego leku nabawiłam się widocznych żył, nawet budziłam się rano z nabrzmiałymi. Biorę go od wakacji i już mam żylaki. Teraz boli rzadko, chyba organizm się przyzwyczaił, ale żylaki są, lodowate stopy też.
Z tego co wiem, leków wpływających negatywnie na krążenie jest więcej. Dużo mówi się na przykład o związku pigułek antykoncepcyjnych z żylakami, zakrzepicą i ogólnie upośledzeniem krążenia.

Viranna, szczerze współczuje bólu. U mnie bóle były tak silne, że płakałam.

8

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Dziewczyny, a próbowałyście masażu nóg? Można nawet samemu to robić, taki regularny masaż pomaga na ból i poprawia krążenie, rozgrzewa nogi. Spróbujcie, a może nie będą potrzebne leki?

9

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Leki hormonalne rujnują zdrowie i wygląd, jeśli od tabletek anty tak się tyje, to co powiedzieć o tych bardziej specjalistycznych... ? Ja bym się broniła przed nimi jak długo by się dało...

10

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Uprawianie sportu jest najlepszym antidotum na ten problem, już 15 minut spaceru czy 10 minut biegu poprawia krążenie i ogólnie też lepiej się czujemy

11

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

A próbujecie stosować jakieś żele? Mi ostatnio koleżanka poleciła jeden, ale nie wiem czy to jest dobry sposób czy lepiej bardziej naturalnie z tym walczyć. Korzystałyście kiedyś z żelu [url]http://www.lioton.pl/O-zelu-Lioton[/url] ? Waszym zdaniem jest to dobry sposób na uniknięcie tego typu problemów? Mojej koleżance pomaga i ona mówi nawet, że tego typu żele łagodzą uczucia zmęczonych i cięzkich nóg, a jakie jest wasze zdanie ?

12

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Żel na leczenie serca?! Tu jest potrzebna operacja albo leki związane z ciśnieniem krwi, smarowanie nic nie da...

13

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Niewydolność krążenia czy samego serca jest teraz do wyleczenia, ostatecznie można wstawić pacjentowi rozrusznik na baterie.Tylko trzeba trafić do odpowiedniego lekarza, który doradzi co jest najlepsze i naprawdę pomoże przez dobór leków.

14

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

[quote=Anays]Dziewczyny, a próbowałyście masażu nóg? Można nawet samemu to robić, taki regularny masaż pomaga na ból i poprawia krążenie, rozgrzewa nogi. Spróbujcie, a może nie będą potrzebne leki?[/quote]

Ja masuję i czasami leżę sobie w tzw. "pozycji amerykańskiej", czyli nogi wyżej. Co do rozgrzewania, wtedy kiedy mam lodowate nogi, to nawet masaż nie pomaga, a wtedy kiedy nie mam tego durnego zlodowacenia to owszem, rozgrzewa.

15

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Mama od mojego męża miała to samo. Dostała zestaw [url=http://klubseniora.pl/] witamin dla seniora [/url] i póki co jest lepiej. Ale to też może mieć inne podłoże. Najlepiej gdybyś się zbadała. Wiem, że teraz są też takie kremy do rąk rozgrzewające może takie coś by Ci pomogło?

16

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Ja mam rozgrzewający krem do stóp, nic nie pomogło w moim przypadku. Poza tym maści i kremy rozgrzewające można chyba stosować tylko na te miejsca, gdzie nie ma żylaków.

17

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Przyczyna zimnych rąk, nóg i nosa powinna zostać dobrze zdiagnozowana.
Wskazane jest zrobienie badań morfologicznych, obrazujących ogólny stan naszego zdrowia,
jest zawsze podstawa do jakichkolwiek kuracji.
Znaczenie podstawowe, to OB, morfologia, cukier, wyniki wątrobowe, mocz, TSH, lipidogram,
cholesterol (HDL i LDL), triglicerydy.
Badanie Kapilaroskopii -na to badanie Kapilaroskopii kieruje lekarz krążenia obwodowego "naczyniowiec", do którego powinien nas skierować lekarz rodzinny.

Kapilaroskopia (capillaroscopy) - badanie polega na nałożeniu na opuszki palców
w okolicach paznokci olejku imersyjnego lub żelu,i oglądanie kapilarów pod mikroskopem.
Kapilary - drobne, włosowate naczynka krwionośne ich badanie wykazuje czy się ma problemy z krążeniem.

18

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

To jest czasem wrodzone, np. jak mamy dziedziczną skłonność do niskiego ciśnienia

19

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Ale niskie ciśnienie daje inne objawy...

20

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Nieprawda, marznięcie stóp i rąk to jest też objaw niskiego ciśnienia, ja takie właśnie mam...

21

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Niskie ciśnienie to słabszy obieg krwi, a to ma wpływ na wychłodzenie końcówek, ale nie martwcie się, powiadają, że "kto ma zimne ręce, ten jest dobry w łóżku" big_smile

22

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Sama mam zimne ręce często, ale zanim kogoś dotknę to staram się rozgrzać np. o kubek z gorącą herbatą, bo  wiem, jak nieprzyjemny jest taki zimny dotyk (w łóżku szczególnie)...

23

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Niskie ciśnienie pomimo,że jest męczące nie stanowi zagrożenia i gorsze jest za wysokie, niż za niskie.

24

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Z tym nie sposób się nie zgodzić, za wysokie jest zdecydowanie gorsze. Poza tym łatwiej jest podnieść niskie niż obniżyć za wysokie, tu już często trzeba medykamentów.
Co do rozgrzewania dłoni, czasami gdy siedziałam długo przed komputerem, dłoń unieruchomioną przez kilka godzin na myszce miałam tak zlodowaciałą, że musiałam chwytać gorący kubek albo wsuwać ją między uda i zaciskać, żeby szybko rozgrzać. Nie znam szybszego sposobu niż ten drugi.

25

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Jeszcze lepiej by było wsunąć ręce między czyjeś uda, na pewno byłyby cieplejsze, albo ich temperatura zaraz by wzrosła:)