26

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Osobiście polecam ćwiczenia z piłką plażową - np. ściskanie jej mięśniami ud przynosi dobre efekty już po tygodniu!

27

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Pomyśl też o ćwiczeniach z piłka rehabilitacyjną, ja mam sprawdzony zestaw i często go wykonuje. Efekty były widoczne po miesiącu... teraz ćwiczę regularnie, żeby wymodelować swoje ciało.

28

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Radze spróbować ćwiczeń na piłce gimnastycznej. Świetnie działają na brzuch i uda. Boli na początku, ale efekty są bardzo widoczne. Tylko ważne jest, żeby dobrać odpowiednią piłkę, do wzorstu

29

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Są też ćwiczenia bez piłki, np. wyrzuty nóg do góry, do tyłu ,w pozycji oparcia na rękach (jak do pompek)

30

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Jak dla mnie najlepsze ćwiczenia na uda to , przyciady w szeroki rozkroku, wykroki z przysadem smile

31

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Możesz spróbować ćwieczenia z piłką np. taką serię, przetestuje te ćwiczenia, być może przypadną Ci do gustu: blog.ortopedyczny24.pl/cwiczenia-na-pilce-rehabilitacyjnej-cwicz-na-okraglo Lubię je wykonywać, bardzo pomagają na plecy, a do tego kształtują ciało.

32

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Wolę ćwiczenia bez przyrządów, zawsze mi przeszkadzają

33

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Ja się przymierzam aby się zapisać na jogę...pięknie można wyrzeźbić sobie sylwetkę i dodatkowo się odprężyć.

34

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

ja wam polecam jogę. Mi pomogła, systematyczną pracą udało mi się wyszczuplić całe nogi. Ćwiczyłam na macie, na piłce i takie tam różne ćwiczenia z internetu. Kupiłam sobie sprzęt niezbędny w sklepie JogaStyl.pl i powiem wam, że byłam zdumiona. To był moje pierwsze zakupy i do tej pory sprzęt się trzyma,a  moje udą są doskonałe. Polecam joge!

35

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Baaaardzo Wam polecam ćwiczenie z piłką stabilizacyjną na wewnętrzne mięśnie ud. Te miejsca najszybciej wiotczeją i miękkie sadełko też się w nich lubi odkładać.

Kładziemy się na pleckach, rączki po bokach wzdłuż ciała, stopy rozstawione na szerokość bioder lub kapkę bardziej, nogi ugięte w kolanach nie bardziej niż do 90 stopni.
Może być ciut większy kąt, to sobie dopasujecie na wyczucie i łatwo będzie to zrobić, ale jak tak patrzę w lustro, to u mnie jest prawie 90 stopni.
Piłkę wkładamy między kolana tak, żeby 1/3 jej wysokości znalazła się między nimi, a 2/3 nad kolanami i zaciskamy ją kolankami mocno. Nie może być na max. napompowana, powinna dać się "chwycić" kolanami.
Jeśli jesteśmy w dobrej pozycji to od razu czujemy wewnętrzną stronę ud. Popróbujcie z ustawieniem piłki i nóg i dopasujcie to sobie właśnie kierując się tym, na ile czujecie napięcie mięśni znajdujących się po wewnętrznej stronie ud. Ściskając piłkę kolanami macie poczuć silne napięcie.
Ćwiczenie polega na tym, żeby zaciskać kolana na piłce i wytrzymywać tak przez kilka sekund, potem odpuszczać i tak 20 razy. Potem można robić serie, ale nie za dużo i ma boleć!

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2014-07-27 14:53:49)

36

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

A czy  zamiast piłki może być coś żywego? wink

37

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

o.O a co Ty byś chciała mieć żywego między udami Kalinko? Albo raczej.... kogo tak ściskać? hahhaa

38

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Zawsze można miłe połączyć z pożytecznym big_smile

39

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Jazda na rowerze świetnie rzeźbi nogi. Ja w tym roku wiosną kupiłam przepiękny rower miejski:
[img]//www.goride.pl/images/merida%202014/turystyczne/CITY%2026,%2028/thumbnails/city_8100.jpg.thumb_200x133.jpg[/img]
Starałam się nim jeździć do pracy i na przejażdżki z moim partnerem. Po jakimś czasie zauważyłam, że nogi są coraz bardziej umięśnione i skóra bardziej jędrna smile Zimą niestety jeździć nie będę, ale wiosną znowu zacznę smile

40

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Na uda dobre są ćwiczenia na trampolinie takiej profesjonalnej  wtedy bardzo dobrze pracują mięśnie, a w zasadzie nie czujemy tego, bo to fajna zabawa smile po za tym wszelkie bieganie, skakanie w najróżniejsze postaci, no i chodzenie pod górę i z góry, a także znienawidzone przeze mnie schody wink

41

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Drogie Panie,

Jestem trenerem personalnym, instruktorem itp. Jest tego trochę. Ćwiczenia które podajecie są dobre jeśli efekty chcemy zobaczyć pod mikroskopem (oprócz roweru) za 20 lat. Zaproponuje 100 przysiadów dziennie tylko poprawnych. W necie jest trochę filmików. Oczywiście bez obciążenia no chyba, że ktoś marzy żeby mieć piękne kopyta.

42

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Tak zgadzam się z wszystkimi powyżej prawidłowo wykonane przysiady są wskazane jak najbardziej. Do tego jeszcze moim zdaniem dobra jest jazda na rowerze. Tak przynajmniej ze trzy razy w tygodniu. Każdy wie w zdrowym ciele zdrowy duch.

43

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Na prawdę nikt nie wspomniał o squatach?

44

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Biegi długodystansowe są bardzo dobrym rozwiązaniem ale pod warunkiem, że właśnie mamy z kim biegać...Bo jeśli samej to niestety jest trochę smutno i źle. Na nogi to chyba dobrym sposobem jest skakanie na skakance. Niby takie proste ale niesamowicie może to być skuteczne i przyjemne z tego względu, że pracuję całe ciało i także nasze nogi

45

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Tak sobie myślę, że też coś muszę ze sobą zrobić bo chyba za bardzo sobie pozwoliłam przez ostatnie miesiące

46

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Rower jest najlepszy na pośladki! smile Idzie wiosna, więc zamierzam kupić jakiś  rower i śmigać trasami w parku smile

47

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Zgadzam się smile rower to dobry pomysł ale jak ktoś jest leniwy albo nie chce takowego kupować polecam ćwiczenia w domciu smile google nie gryzie i na pewno znajdą się jakieś ciekawe.

48

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

ćwiczenia ogólnoruchowe.

49

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Moim zdaniem ogólnoruchowe to są po prostu jakieś no nie wiem cross fity czy też inne fitneessy : P zdecydowanie ja to jedynie sobie jeżdże na rolkach i wcale nie jest aż tak źle ; ) po prostu czasem warto no nie wiem różnych sportów spróbować i trzeba być jak dziecko jak coś się znudzi to robić coś innego

Ostatnio edytowany przez saharra (2015-07-15 20:04:43)

50

Odp: Jakie ćwiczenia na uda

Nie wiem czy już komuś mąż czy też chłopak mówił do was - twoje uda czynią cuda hihi Mi tak czasem powie i jest mi wtedy bardzo miło : ) jeśli chodzi o to by mieć lepsze uda to po prostu polecam coś takiego właśnie jak ćwiczenia klasyczne czy to przysiady czy też nawet skakanie na skakance : ) po prostu to jest bardzo pomocne