1

Temat: Wysłać dziecko na religię ?

Jesteśmy z mężem ateistami. Czy dla dobra dziecka powinniśmy wysłać je na religię ?
Rodzice, którzy nie wyznają żadnej wiary albo których wiara jest inna od katolickiej, często mają nieco utrudnione życie i zdajemy sobie z tego sprawę.
Decyzja nie jest dla nas łatwa.
Co myślicie o tym ?

2

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

Myślę, że tak po wiara to decyzja na przyszłość dziecka. Początkowo dla dziecka to zwykłe lekcje jak każde inne. Kwestie przygotowań do komunii jako jakieś wielkie wydarzenie. Nawet jeśli rodzice są ateistami myślę, że dziecko może uczęszczać na religie.

3

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

Dziecko musi mieć możliwość wyboru, nie musi podążać za rodzicami w  sprawach wiary

4

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

U mojego syna w przedszkolu są rodzice, którzy są katolikami ale nie posyłają dziecka na religię i nie ma  ztym wielkiego problemu. Jeśli nie chcecie aby dziecko uczęszczało na zajęcia religii to nie puszczajcie go i tyle.

5

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

Zapytajcie dziecka. Może samo wybierze, kiedy opowiecie mu o czym są takie lekcje. I że może się tak zdarzyć, że tylko ono nie będzie na nie chodzić.

6

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

Według mnie dziecko powinno uczęszczać na takie lekcje. Przynajmniej z początku roku szkolnego (ewentualnie jeśli bardzo samo nie będzie chciało to można mu potem pozwolić nie chodzić).

7

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

Ja bym nie wysyłała gdyby była możliwość wyboru i brak nacisków ze strony szkoły i rodziny

8

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

Myślę ze tak, pozna religię i potem samo zdecyduje czy chce przyjmować sakramenty i chodzić do koscioła. Bez wiedzy o religii nie bedzie tego wiedziało.

9

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

Dużo rodziców posyła dzieci na religię z obawy przed brakiem tolerancji (właśnie Ci co uważają się za katolików i uczeni są w kościele miłości piętnują dzieci i rodziców nie uczęszczających na religię). To właśnie przez takie osoby jest wywierana presja. nam to z doświadczenia. Mimo tego dziecka nie posyłam na religię bo dla mnie to bzdury, których moje dziecko uczyć się nie będzie.

10

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

Ale może bez generalizowania, co? Ja jestem katoliczką i nie "piętnuję" jakoś dzieci i rodziców o innych poglądach. A wysyłać dziecka na religię tylko dlatego, "żeby się ludzie nie czepiali" jest rzeczywiście bez sensu.

11

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

Moim zdaniem w podstawówce można jeszcze dzieckiem kierować w tych sprawach, ale jak już ma te 14-15 lat to samo może decydować.

12

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

jak jest male to tak mozna bo nie do konca rozumie o co chodzi ale pozniej jak zaczynaja powazniejsze rzeczy to niech samo decyduje

13

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

Zależy od rodziców, są i tacy co nie posyłają z powodów ideologicznych i tacy, co się boją co ludzie powiedzą:)

14

Odp: Wysłać dziecko na religię ?

Albo można zapytać dziecko, czy chce chodzić na religię;)