1

Temat: Potrawy z bobu

Lubicie bób? Ja często jadłam w dzieciństwie, babcia pysznie gotowała. Teraz czasem robię bób z szynką i szpinakiem - wszystkim smakuje:)

Składniki:
- 0,5 kg bobu
- szpinak
- kilka strąków fasolki szparagowej
- 3 łyżki oliwy z oliwek
- 100 g szynki
- 1 cebula
- 2 ząbki czosnku
- sól i czarny pieprz
Przygotowanie:
Cebulę i czosnek obierać, a następnie drobno posiekać. Szynkę pokroić w paski. W garnku doprowadzić wodę do wrzenia, wrzucić bób i fasolkę. Blanszować 3 min. Odcedzić. Na patelni rozgrzać oliwę, wrzucić szynkę, podsmażyć. Następnie dorzucić cebulę i czosnek. Smażyć na bardzo małym ogniu. Następnie dodać bób i fasolkę i podgrzewać 3 min. Dodać szpinak, podsmażać do zwiędnięcia liści. Doprawić solą i pieprzem.

2

Odp: Potrawy z bobu

Nieraz chciałam kupić bób, ale wydaje mi się że on długo się gotuje i poprzestaję na grochu i fasolce... W tym przepisie wyżej naprawdę wystarczy tylko parę minut żeby był miękki?...

3

Odp: Potrawy z bobu

Ja lubię placuszki z bobu,polecam:

Składniki:
- 40 dag bobu
- 1 cebula
- 2 jajka
- 1 szklanka bułki tartej
- 1 łyżka masła
- mąka do panierowania
- 1/2 pęczka koperku
- olej do smażenia
- łyżka soku z cytryny
- sól, pieprz


Bób ugotować, odcedzić i obrać ze skórek. Cebulę posiekać. Bób pokroić lub rozgnieść widelcem. Koperek posiekać. Masło stopić na patelni, wrzucić cebulę, przesmażyć. Bób wymieszać z cebulą, jajkiem i 2 łyżkami bułki tartej i połową koperku. Wyrobić, przyprawić solą i pieprzem. Z masy uformować kotleciki i panierować je w mące, jajku i bułce tartej. Smażyć na rozgrzanej patelni na rumiano.

4

Odp: Potrawy z bobu

Ja wypróbowałam bób okraszony czosnkiem, dobry:)

    500 g bobu
    50 g masła
    3 ząbki czosnku
    1 łyżeczka soli


Bób dokładnie płuczemy i wrzucamy do garnka. Zalewamy wodą i dodajemy sól. Stawiamy na gaz i gotujemy pod przykryciem do momentu, aż bób będzie miękki i łatwo odchodził od skórki. Gdy bób jest już ugotowany, wówczas odcedzamy go i zostawiamy do ostygnięcia. Jeszcze letni bób oddzielamy od skórki. Przekładamy go do miseczki, a skórki wyrzucamy. W rondelku roztapiamy masło i wyciskamy do niego przez praskę obrane ząbki czosnku. Mieszamy i chwilkę razem przesmażamy. Tak roztopionym masełkiem z czosnkiem polewamy nasz bób i delikatnie, ale dokładnie mieszamy.

5

Odp: Potrawy z bobu

Kocham bób!
Słyszałam, że ludzie zasmażany jedzą z pikantnymi przyprawami. Nie bardzo wiedziałam jak to zrobić, a ktoś mi wytłumaczył tak:"No nie wiesz? No smażony no... mówiłem tacie, że chcę bez papryki, ech..." więc po postu podsmażyłam ugotowany bób dodając do niego ostrą i słodka paprykę, pieprz, ale to jakieś takie za tłuste wyszło.
Macie jakąś inną wizję takiej potrawy?

6

Odp: Potrawy z bobu

Ja bym podała do niego kefir albo zsiadłe mleko, żeby lepiej smakował:)

7

Odp: Potrawy z bobu

Polecam pyszną i prosta zapiekankę: [url]http://iwonka-bloguje.blogspot.com/2014/08/zapiekanka-z-kaszy-bobu-i-warzyw.html[/url] smile

8

Odp: Potrawy z bobu

Lubię bób jako dodatek do duszonego mięsa, polany olejem i smażoną cebulką

9

Odp: Potrawy z bobu

żeby bób nie powodował wzdęć warto go obrać, a zaraz po ugotowaniu wrzucić do zimnej wody, wtedy zachowają kolor.

10

Odp: Potrawy z bobu

Dzięki dziewczyny za przepisy nigdy nie jadłam nic innego z bobu jak tylko jego samego:) Na pewno spróbuję.

11

Odp: Potrawy z bobu

[quote=brygada]żeby bób nie powodował wzdęć warto go obrać, a zaraz po ugotowaniu wrzucić do zimnej wody, wtedy zachowają kolor.[/quote]

Można też gotować z dodatkiem koperku. U mnie się to sprawdza smile

12

Odp: Potrawy z bobu

Ale macie super pomysły ';) A zawsze jadłam tylko gotowany i solony i już mi się przejadł wink Robiłam ostatnio pastę z bobu i tartę z bobem, ale jeszcze bym chciała coś wymyślić ;p

13

Odp: Potrawy z bobu

Czy można dostać bób zimą gdzieś?Jeśli tak to gdzie?

14

Odp: Potrawy z bobu

[quote=magnoli]Czy można dostać bób zimą gdzieś?Jeśli tak to gdzie?[/quote]

Ja się nie spotkałam. Na szczęście w lecie kupiłam więcej i trochę pomroziłam smile

15

Odp: Potrawy z bobu

A jak długo należy blanszować taki bób?
Iwonko... a co byś zrobiła z ciecierzycą? Bo nie wiem co z tym zrobić, a kupiłam, bo nigdy nie jadłam big_smile
To trzeba moczyć?

16

Odp: Potrawy z bobu

gotowanie bobu

Składniki

    1kg bobu (świeży)
    1 łyżeczka cukru
    1 łyżka soli
    50g masła (¼ kostki)

Optional

    koper (drobno posiekany)
    bułka tarta

Wykonanie

Tutaj niebawem pojawi się przepis w formie wideo smile
Krok 1.
    Bób dokładnie przebieramy i wyrzucamy ziarna, na których widać czarne plamki (są to ziarna robaczywe).
Krok 2.
    Dokładnie płuczemy bób pod strumieniem zimnej wody.
Krok 3.
    Przekładamy bób do garnka, zalewamy wodą (powinno być jej 2 razy więcej niż bobu) i dosypujemy cukier.
Krok 4.
    Szybko zagotowujemy i dosypujemy sól. Opcjonalnie do gotowania można też dodać kilka gałązek kopru.
Krok 5.
    Bób gotujemy pod przykryciem, na dużym ogniu. Młody ugotuje się w ok. 15 minut, starszy nieco dłużej, nawet w 30 minut.
Moje porady

Żeby sprawdzić czy bób jest gotowy, wystarczy wyjąć 3 ziarna różnej wielkości, delikatnie je ostudzić i spróbować.
\

Idziemy naprzód to widać [url=http://budowlankiswiat.bloog.pl/id,347345793,title,Jakie-zadaszenie-zrobic,index.html]http://budowlankiswiat.bloog.pl/id,347345793,title,Jakie-zadaszenie-zrobic,index.html[/url] no i co ty na to!

Ostatnio edytowany przez hielenka (2015-05-05 20:28:04)

17

Odp: Potrawy z bobu

Składniki zupy z bobu

Jest to bardzo prosta zupa i nie trzeba się trzymać konkretnych proporcji. Po prostu dobierz ilość składników wedle uznania i tego ile porcji chcesz uzyskać. Z kilograma bobu spokojnie zrobisz gęstą i pożywną zupę dla 4-6 osób.

    bób
    woda
    cebula
    czosnek
    sól i pieprz do smaku
    szczypiorek, bazylia

Przygotowanie zupy z bobu

    Zacznij od ugotowania bobu (instrukcja gotowania bobu) – zalej go sporą ilością wody, posól, dodaj łyżeczkę cukru i gotuj do miękkości. Młody bób potrzebuje ok. 10-15 minut, zdarza się jednak, że trzeba poczekać i 30 minut. Ugotowany bób powinien być miękki jak ugotowane ziemniaki.
W osobnym garnku rozgrzej olej i zeszklij na nim posiekaną cebulę i czosnek.
Dodaj ugotowany i obrany bób, zalej wodą tak aby przykryła wszystkie składniki, a następnie doprowadź do wrzenia i gotuj przez kilka minut.

Zmiksuj zawartość garnka przy pomocy blendera. Zupa powinna mieć konsystencję delikatnego, gęstego kremu bez żadnych grudek i drobin.
Zmiksowaną zupę dopraw do smaku solą i pieprzem. Opcjonalnie możesz poeksperymentować i dodać np. suszone oregano lub bazylię, a także odrobinę świeżego soku z cytryny lub limonki. Zupę możesz również urozmaicić łyżką masła lub odrobiną śmietanki.
Zupę z bobu podawaj z posiekanym drobno szczypiorkiem i listkami świeżej bazylii. Dobrze mogą się również sprawdzić płatki migdałowe (zamiast szczypiorku).


Nie przegap [url=http://miriamfashion.blogx.pl/2014/12/07/zawsze-modne-ubrania-w-korzystnej-cenie/]http://miriamfashion.blogx.pl/2014/12/07/zawsze-modne-ubrania-w-korzystnej-cenie/[/url] niższych cen już nie będzie!

Jednak przegapiłeś więc śpieszę się by ci przypomnieć! [url=http://miriamfashion.blogx.pl/2014/12/07/zawsze-modne-ubrania-w-korzystnej-cenie/]http://miriamfashion.blogx.pl/2014/12/07/zawsze-modne-ubrania-w-korzystnej-cenie/[/url] Zajrzyj nie pożałujesz!

Ostatnio edytowany przez luiza00 (2015-07-02 10:20:57)

18

Odp: Potrawy z bobu

łosoś w papilotach
Składniki, 4 porcje:
Łosoś
•    4 kawałki łososia, po około 150 g - 200 g każdy, oczyszczone ze skóry i ości, opłukane
•    sól morska, świeżo zmielony czarny pieprz
•    4 łyżki soku z pomarańczy
•    4 pełne łyżki śmietanki kremowej UHT 36%

Salsa z bobu:
•    2 i 1/2 szklanki bobu, ugotowanego i obranego
•    4 łyżki kaparów, odsączonych z zalewy lub oczyszczonych z nadmiaru soli
•    1 duży ząbek czosnku, drobno posiekany
•    3 łyżki posiekanych ziół: natki pietruszki, bazylii, szczypiorku, mięty
•    2 łyżki soku z cytryny lub limonki
•    2 łyżki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia
•    1 łyżeczka świeżo zmielonego czarnego pieprzu i sól morska


Przygotowanie:
Na blacie rozłożyć 4 kawałki folii aluminiowej, na wierzch położyć po mniejszym kawałku papieru do pieczenia. Na środku płożyć filety z łososia, doprawić delikatnie solą i pieprzem, skropić sokiem z pomarańczy.
Przygotować salsę: wyłożyć bób na deskę do krojenia, dodać kapary, czosnek, zioła, skropić sokiem z cytryny lub limonki, dodać oliwę z oliwek i świeżo zmielony czarny pieprz. Wymieszać i w kilku miejscach rozdrobnić bób widelcem. Spróbować i ewentualnie doprawić solą.
Salsę wyłożyć na łososia, polać śmietanką kremową UHT 36%. Papiloty zamknąć i ułożyć na ruszcie rozgrzanego grilla lub na blaszce do pieczenia. Grillować (z zamkniętą pokrywą jeśli grill ją posiada) przez około 12 - 14 minut lub piec w piekarniku (można z funkcją grilla), w temperaturze 200 stopni. Sprawdzić czy łosoś jest już gotowy wbijając widelec w środek filetu. Mięso ma ładnie się dzielić na cząstki, ale ma być jeszcze wilgotne.



Szukasz inspiracji na urządzenie mieszkania? Wejdź koniecznie na tego bloga [url=http://metamorfozymieszkan.soup.io/]http://metamorfozymieszkan.soup.io/[/url]  i z pewnością znajdziesz coś idealnie dla Ciebie!

Ostatnio edytowany przez sweetpl (2015-05-26 14:13:11)

19

Odp: Potrawy z bobu

Ziemniaki pieczone z tymiankiem

400 g ziemniaków
sok z 1 cytryny
1 gałązka świeżego tymianku
sól

Ziemniaki myjemy, obieramy i podgotowujemy przez 10-15 minut w osolonej wodzie. Półtwarde odcedzamy, mieszamy z sokiem z cytryny i posiekanym tymiankiem. Wstawiamy do gorącego piekarnika (180°C) na 20 minut.

20

Odp: Potrawy z bobu

bób z szynka

SKŁADNIKI

kilogram bobu

szklanka gęstej śmietany


10 dag szynki pokrojonej w wąskie paski

1 łyżka posiekanej natki pietruszki

sól

świeżo zmielony pieprz

Gotuję bób w osolonej wodzie do miękkości. Po ugotowaniu odlewam wodę i przykrywam, by nie wystygł.

Na małej patelni mieszam śmietanę z szynką . Dodaję sól i świeżo zmielony pieprz. To wszystko zagotowuję dosyć szybko tzn. przez 5 min., aby zagęścić śmietanę.

Jeśli ktoś lubi, a ja nie lubię, przed wrzuceniem bobu do śmietany z szynką obieram go ze skórki.

Dodaję natkę pietruszki, doprawiam, podgrzewam i podaję natychmiast.
Smakowitości!


Chcesz wiedzieć wszystko na temat zdrowego żywienia i diet? Wejdź na tego bloga [url=http://fryderyka80.blogan.pl/]http://fryderyka80.blogan.pl/[/url] , a znajdziesz tam mnóstwo przydatnych porad!

Ostatnio edytowany przez ernest33 (2015-06-07 21:05:19)

21

Odp: Potrawy z bobu

Składniki, 2 porcje:

•    100 g makaronu
•    1/2 szklanki bobu, ugotowanego i obranego
•    1/2 szklanki listków bazylii (lub więcej, do smaku) + kilka listków do dekoracji
•    3 łyżki orzeszków pinii + 1 łyżka do dekoracji
•    4 łyżki oliwy z oliwek
•    3 łyżki tartego Parmezanu
•    1 duży ząbek czosnku
•    sól i świeżo zmielony czarny pieprz

Dodatkowe opcje:
•    opcja ze śmietanką - 1/3 szklanki śmietanki kremowej
•    opcja z białym winem - 1/4 szklanki białego wina

Przygotowanie:

    Bób ugotować i obrać. Makaron ugotować w osolonej wodzie, odcedzić zachowując 1/2 szklanki wody.
    Połowę ugotowanego i obranego bobu włożyć do pojemnika blendera, dodać bazylię i orzeszki pinii, odkładając część do dekoracji. Wlać 3 łyżki oliwy z oliwek, dodać tarty Parmezan, czosnek, świeżo zmielony czarny pieprz. Zmiksować dodając tyle wody z gotującego się makaronu, aby otrzymać odpowiednio gęste pesto. W razie potrzeby doprawić solą. Drugą połowę bobu wymieszać z pozostałą 1 łyżką oliwy z oliwek.
    Odcedzony makaron wymieszać z pesto, wyłożyć do głębokich talerzy, dodać odłożony bób z oliwą, udekorować bazylią i orzeszkami pinii.



Po więcej przepisów i porad dotyczących tego, jak być zdrowym, zapraszam na tego bloga: [url=http://byczdrowym.over-blog.com/]http://byczdrowym.over-blog.com/[/url]

Ostatnio edytowany przez studentkapwr (2015-05-29 19:06:35)

22

Odp: Potrawy z bobu

Z dzieciństwa pamiętam gotowany bób obsmażony później z cebulką na patelni i posypany zielonym koperkiem, pycha!

23

Odp: Potrawy z bobu

Dzisiaj chciałam polecić urozmaiconą wersję gotowanego bobu poprzez dodanie czosnku przesmażonego na masełku. PALCE LIZAĆ smile

trudność: łatwe
czas: 1-30 min

Bób okraszony czosnkiem - SKŁADNIKI:

    500 g bobu
    50 g masła
    3 ząbki czosnku
    1 łyżeczka soli

Bób okraszony czosnkiem - PRZYGOTOWANIE:

Bób dokładnie płuczemy i wrzucamy do garnka. Zalewamy wodą i dodajemy sól. Stawiamy na gaz i gotujemy pod przykryciem do momentu, aż bób będzie miękki i łatwo odchodził od skórki. Gdy bób jest już ugotowany, wówczas odcedzamy go i zostawiamy do ostygnięcia. Jeszcze letni bób oddzielamy od skórki. Przekładamy go do miseczki, a skórki wyrzucamy. W rondelku roztapiamy masło i wyciskamy do niego przez praskę obrane ząbki czosnku. Mieszamy i chwilkę razem przesmażamy. Tak roztopionym masełkiem z czosnkiem polewamy nasz bób i delikatnie, ale dokładnie mieszamy. Bób okraszony czosnkiem jest już gotowy do podania. Smacznego smile

Ostatnio edytowany przez Aniarafael (2016-03-22 10:40:31)

24

Odp: Potrawy z bobu

Ej nooo, bo mi ślinka cieknie na sama myśl. Czy bób da się mrozić, żeby móc go jeść w zimie?

25

Odp: Potrawy z bobu

Pasta z bobu do chleba
bób świezy lub mrożony     500g
oliwa lub olej słonecznikowy     4-5 łyżek
czosnek     2 ząbki
szalotki     2
sól     pół łyżeczki
świeżo zmielony czarny pieprz
Pasta z cieciorki do chleba znana jest na całym świecie ale nasz bób też znakomicie nadaje się na pastę.

Bób ugotować w osolonej wodzie z dodatkiem cukru. Obrać. Obrać i posiekać szalotki i czosnek. Zmiksować wszystkie składniki pasty w blenderze. Jeśli pasta jest zbyt gęsta dolać przegotowanej wody. Podawać do pieczywa.