1

Temat: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

Znalazłam w internecie świetne propozycje zabaw dla dzieci, które kształtują wyczucie estetyki i zdolności artystyczne, przy czym gwarantują dobrą zabawę.
Co o nich myślicie ?

2

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

Najlepiej dzieci się bawią jeśli im pozwolić robić to, na co mają aktualnie ochotę:)

3

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

pozwalać robić co chcą dzieci może być bardzo niebezpieczne. Zabawa powinna sprawiać przyjemność a dobrze jak jeszcze czegoś uczy tak przy okazji

4

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

Najlepiej bawić się razem z dziećmi żeby nie było to niebezpieczne:) Ale oczywiście nie tak jak ten ojciec co zabrał syna na prywatny "obóz przetrwania", co polegało na tym że siedzieli we dwóch w namiocie na jakimś skwerku, dziecko było głodne a ojciec okazał się kompletnie nieodpowiedzialny...

5

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

A może tak wrócić do dawnych rozrywek typu domino, warcaby? Rozwijają myślenie, są dostępne i myślę że atrakcyjne także dla współczesnych dzieci, tylko mało które je zna...

6

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

Dla mnie i moich dziewuch najlepszą zabawa jest wspólne pichcenie - mufiiny i ciasteczka. Zabawa przednia.

7

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

[quote=brygada]Dla mnie i moich dziewuch najlepszą zabawa jest wspólne pichcenie - mufiiny i ciasteczka. Zabawa przednia.[/quote]


U mnie w domu jest to samo smile też eksperymentujemy ze słodkościami a ostatnio robiliśmy naleśniki i do tego oczywiście przepyszny syrop klonowy ja zamawiam raz na jakiś czas tylko taki z eko sklepów

Ostatnio edytowany przez Gretaa (2015-04-29 08:35:31)

8

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

Iść na spacer pozbierać liście, kasztany, żołędzia, a potem zrobić jakieś ludziki za pomocą zapałek, z liści można też coś pokombinować np. zrobić jakieś drzewo na kartce (poprzyklejać liście). Układnie puzzli i kolorowanki z różnymi naklejkami big_smile

9

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

W takie dni bardzo przydają się bum bum rurki. Można je wykorzystać do wielu różnych zabaw.

10

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

polecam przeczytać artykuł o rozwoju za pomocą różnych zabaw smile

11

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

Najlepiej coś edukacyjnego

12

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

A może coś co by rozwijało dziecko ? Myślę, że takie zabawy są najlepsze. Zobacz sobie np tą [ część Zabawy fundaMentalne. Ta część akurat uczy okazywać i rozpoznawać uczucia. Jest wiele różnych zabaw warto jednak troszkę o nich poczytać by wiedzieć na co najlepiej postawić. Myślę, że to lepsze niż włączenie dziecku telewizora

13

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

Ja często zaglądam na bloga:  w poszukiwaniu inspiracji. Nie siedzę z dziećmi w domu 24 na dobę, więc staram się, żeby czas spędzany razem był kreatywny. Na tym blogu znalazłam wiele inspiracji do zabaw z dziecmi.

14

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

Ja tam zawsze polecam zabawę przez ruch, czy to w domowym zaciszu czy na dworze. Na przykład teraz jest tyle dostępnych miejsc jak  że aż szkoda żeby nasze dziecko siedziało w domu i grało na komputerze czy tablecie zamiast się aktywnie bawić.

15

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

Warto pomagać dzieciom w poszukiwaniu hobby i rozwijaniu zainteresowań, ale trzeba robić to z głową. Polecam ciekawy artykuł jak ktoś jest zainteresowany tematem znajdzie ciekawe wskazówki. Przede wszystkim nie zmuszajmy dzieci do niczego i dajmy im czas, jeśli chcą na razie tylko się bawić, niech się bawią, na rozwój i naukę przyjdzie jeszcze czas smile

16

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

Dla dzieci to warto pomyśleć o czymś fajnym. Jak był dzień ojca, to zamówiłam wszelkie dekoracje z i dzieci pomagały mi to wszystko ogarnąć. Stroiliśmy pokój serpentynami i balonami. Wszędzie było konfetti i to była dla nich frajda. Najbardziej to spodobały im się balony ledowe smile

17

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

My już powoli przygotowywujemy się do takiego spędzania czasu w jesienne wieczory smile U nas świetnie sprawdzają się puzzle i klocki ( syn ma 5 lat ). Skorzystałam z ostatnich wyprzedaży i zrobiłam zapas na kilka dobrych miesięcy smile

18

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

zawsze przydaje sie jakis zestaw kreatywny big_smile w nim sa propozycje dla dzieck a na wykonanie obrazkow lub jakis stworzonek,
a np po wykananiu samodzielnie kilku zwierzatek lub postaci dzieci moga sie nimi bawic

19

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

W dzieciństwie mieliśmy kreatywne zabawy z kasztanami, , jarzębinami i wszystkim co tylko można było przynieść z lasu lub parku:) dzisiejsze dzieciaki toną w plastiku jeśli chodzi o zabawki, a ja cieszę się, że miałam normalne dzieciństwo blisko natury.

20

Odp: Zabawy dla dzieci na jesienne dni

Super pomysł, rozwija wyobraźnię i zdolności manualne!