1

Temat: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie ze sklepem internetowym Dekoria.pl - do wygrania są 3 eleganckie zestawy ręczników  Castelo Loft! Piszcie, jakie zmiany najchętniej wprowadzilibyście do swojego domu tej jesieni, a 3 najlepsze wypowiedzi zostaną nagrodzone!

Szczegóły konkursu znajdziecie pod linkiem:
[url]http://urodaizdrowie.pl/konkurs-na-forum-ze-sklepem-dekoria-pl[/url]

Zapraszamy!

2

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Mój dom jesienią musi być ciepły i przytulny, niczym przystań wśród szalejącego deszczu i wiatru, bo taką sztormową pogodę przewidują meteorolodzy na kolejne miesiące...  Zapewnią to miękkie poduszki i narzuty, puszyste dywany i mnóstwo świec, które rozświetlą swoim blaskiem nawet najbardziej pochmurny dzień i najbardziej deszczowy wieczór, gdy o szyby będzie tłukł deszcz, a wiatr będzie smutno wył w kominie... Wtedy otulę się miękkim kocem i zanurzę w ulubionym fotelu z filiżanką gorącej czekolady i ulubionym romansem, żeby oderwać się od przygnębiającej jesiennej rzeczywistości za oknem...

3

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

W tym roku gruntowny remont mieliśmy latem, ale myślę jeszcze o zmianie mebli w jadalni, ostatnio urzekł mnie styl prowansalski i myślę, że właśnie takie białe meble zdecydowanie rozjaśnią pokój i sprawią, że będziemy w mniej depresyjnych nastrojach jesienią, kiedy jest najmniej światła słonecznego w ciągu roku!

4

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Od niedawna wynajmuję małe mieszkanie, niestety stare meble i puste ściany nie są zbyt urokliwe. Postanowiłam, że na jesień wprowadzę więcej dodatków. Bardzo podoba mi się styl skandynawski, który pozwala dzięki jasnym kolorom dodać optycznie przestrzeni poszczególnym pomieszczeniom. Chcę postawić na jasne kolory: np. w postaci ramek ze zdjęciami na ściany, okleinie na meblach czy jasnych poszewek na poduszki. Półki chcę zapełnić książkami i ładnymi naczyniami. Postawić świece i i przykryć stół, który jest na razie zwykłą ławą. Planuję też zadbać o większość ilość kwiatów.

5

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Podczas jesieni dominują deszcze przez co jest czasami szaro, dlatego chciałabym dodać kolorów do mojego domu. Zasłony do okien byłyby koloru zielonego który cieszy oczy i dodaje energii. Żółty obrus a na nim dzbanuszek pełen kwiatów i ozdobne świeczki aby w ciemną noc oświetlić i dodać nastroju w pokoju. Lubię ciepłe koce dlatego o tej porze można przyozdobić łóżko czy fotele narzutami z ciepłych tkanin które dodadzą ciepła nie tylko estetycznego ale i fizycznego. Na parapetach postawiłabym przepiękne fioletowe wrzosy które świetnie będą komponowały się z jesiennymi liśćmi za oknem. Ludziki z kasztanów również będą ciekawą odmianą.Takie małe dodatki a naprawdę ocieplą i dodadzą spokoju ducha w każdy jesienny dzień smile.

6

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Aby dom nie ucierpiał na tym, że jesień jest smutna, chciałabym, aby zagościło w nim wiele soczystych kolorów kojarzących się z wiosna i latem - moimi ulubionymi porami roku:) A więc zawieszę pomarańczowe, wesołe zasłony, a w wazonach częściej  będą królować żywe kolorowe kwiaty, które zawsze poprawiają mi humor i pomagają zapomnieć o jesiennych smutkach!

7

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Tegoroczną piękna i słoneczną jesień zaczęłam bardzo aktywnie, bo od generalnych porządków! Wymieniłam zasłony i kupiłam dodatkowe półki na coraz liczniejszą kolekcję książek! Wspaniała pogoda zachęca do porządków i zmian w mieszkaniu, więc korzystam ile się da. Teraz marzy mi się przemalowanie ścian w kuchni i przedpokoju oraz zmiana dywanu w salonie.
Wchodzę w minimalistyczny etap w swoim życiu, więc już nie znoszę do domu kasztanów czy kolorowych liści, staram się ograniczyć ilość ozdób i dekoracji, a pięknem jesieni cieszę się w lesie i w parku smile

8

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Zawsze marzyłam o posiadaniu w domu kominka, przy którym będę mogła razem z ukochanym usiąść i zatopić się w naszych marzeniach. Marzę również o okienku z kuchni do salonu, aby podawać kawę i słodycze. Wyglądałoby to tak jak mam zapisane w swoich marzeniach, jednak na spełnienie marzeń muszę troszkę poczekać.

9

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Mój dom właśnie dlatego zyskuje na nastroju, że pojawiają się w nim jesienią piękne bukiety różnokolorowych liści, zebranych w pobliskim parku podczas spaceru z moim owczarkiem Nukim. Uwielbiam też tworzyć kompozycje z liści, kasztanów, żołędzi, suszonych kwiatów i wszystkiego, co przynosi ta cudowna pora roku! Jesień wcale nie jest tylko monotonna, szara i smutna - bo natura to najzdolniejszy artysta, cieszący nasze oczy niezliczoną ilością barw. To właśnie dzięki nim mój dom jesienią ożywa feerią kolorów i przyciąga pięknymi zapachami świeżo zerwanych owoców, które pięknie prezentują się w wiklinowych koszach. Półki w spiżarni przestają straszyć pustką i zapełniają się zdrowymi smakołykami, a w mieszkaniu dominuje to, co naturalne,np. w salonie lniany haftowany obrus od Babci, w sypialni ręcznie tkane wełniane narzuty, a w kuchni dębowe stołki wyszperane na pchlim targu i pieczołowicie odnowione przez Męża. Ta metamorfoza bardzo mi odpowiada, bo lubię otaczać się piękną naturą - nie tylko na zewnątrz, ale także w domu smile

10

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Osobiście planuję nadać swym wnętrzom tej jesieni przytulności a więc wymienić lampy na bardziej zmysłowe, nie rzucające się w oczy a dające dużo światła i tworzące klimat. Do tego planuję dobrać dodatki w kolorach ognistej czerwieni tak by już ich sam widok rozpalał nasze zmysły. Całość uzupełnić przytulnymi poduszkami i ciepłymi kocami. Na ścianach powiesić urocze jesienne obrazki- np nasze ślubne zdjęcie na tle kolorowych,jesiennych liści.No i być może pokuszę się o stworzenie własnej kompozycji z liści, zasuszonych kwiatów, kasztanów i żołędzi. Jednym zdaniem planuje stworzyć sobie przytulne i zmysłowe gniazdko.

11

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jarzębina, dynia, złote liście - to wszystko przypomina mi naszą złotą, polską jesień - wyjątkową i niespotykaną w innym zakątku świata. Kolory jesieni i długie wieczory to moje drugie ja - nostalgiczna, romantyczna i sentymentalna Kolorowapani! Jesień przenoszę w tym okresie do swojego mieszkania: dekoruję słoiczki jarzębiną, karafki z nalewkami stoją w rządku i zachęcają do degustacji. Liście tworzą krajobrazy z ikebany - zapalam świeczki i lampioniki, jest przytulnie, uroczo i naprawdę nie chce się wychodzić z domu. Przy kubku aromatycznej herbaty aroniowej uwielbiam leżeć wraz z ukochanym na miękkim kocu i słuchać sączącej się cichutko muzyki ze starego adapteru. Jest tak wolno, tak nieśpieszno - to uwielbiam. Moje mieszkanie przechodzi więc jesienną metamorfozę w sposób bardzo naturalny i wysmakowany - zapraszam Kochani na herbatkę do mojego jesiennego, przytulnego mieszkanka!

12

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

zmieniłąbym cały wystrój... bo ja strasznie kocham zmiany.. Zasłony w kolorze dojrzałej dyni  na cudownym tle żurawinowych ścian..w tle wspaniały jesienny obraz wydrukowany z mojego zdjęcia.. tak tak ja fotografuję i takie widoki są dla mnie najpiękniejszym dodatkiem do każdego pokoju...z rolek po papierze toaletowym kolorową włóczką zrobię wspaniałe pojemniczki na długopisy i ołówki ... stare doniczki na kwiatki pomalujemy z  dziećmi specjalnymi farbkami,,,dywan będzie w kolorze ciemnego orzecha... firanki z drobnym wzorem iście bialutkie (2 częsci) ,łóżko będzie wspaniałe w kolorystyce dyniowo-burgundowym ...będzie to wspaniały koc w kolorze dyni i burgundowe poduszki uszyte ze starych kawałkow materiału w kratkę z dyniowym kolorem starego pluszu.. Meble będa w kolorze orzecha a jedynym akcentem do pokoju będzie zieleń kwiatka ...

13

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

A ja już zmieniam wygląd swojego mieszkanka. Na początek kupiłam w kwiaty ceratki na stoły, zawiesiłam w kuchni firanki w kwiatuszki, a do pokoju dzieci kupiłam nową szafę i nakleiłam ozdoby, zawiesiłam jasne zasłony, aby nie robiły mi ciemności i one w  domu. Na malowanie już jest za późno, ale pełno wiosennych ozdób sprawia, że zrobiło się cieplej. A ostatnio zakupiłam sobie pościel - ocean z wysepką z palmami 3D, jeszcze nie przyszła, ale na zdjęciach wyglądało przecudnie i choć tam w swoim łóżku będę się czuła jak na dzikiej plaży :-)

14

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Najbardziej w jesieni lubię zapach szarlotki, ten szczególny, gęsty blask słońca chylącego się ku zachodowi i długie, chłodne wieczory będące najlepszą wymówką do przytulnia się do ukochanych ramion...

I w związku z powyższym mój przebiegły plan na jesienną metamorfozę mojego mieszkanka wygląda następująco: ma być ciepło i przytulnie, rodzinnie i wygodnie, domowo po prostu, trochę jak w starym, drewnianym domku mojej babci, który pamiętam jeszcze z dzieciństwa...
A więc zaczynając od początku, czyli od kuchni i szarlotki, tej jesieni zamierzam w końcu zostać mistrzynią sztuki kulinarnej! A co! W końcu upiekę jakieś pyszne ciasto dla moich chłopaków - na pewno mam choć szczyptę talentu w genach!

Dalej - to cudowne jesienne światło...Chcę by jak najwięcej go wlało się do mojego salonu, więc...zmienię zasłony na kolorowe! I ściany również - dawno juz chciałam je przemalować na limonkę wink Mąż pewnie nawet nie zauważy, skoro mojej nowej fryzury nie zanotował wink

No a długie wieczory spędzę w supermiękkim fotelu, pod extramiękkim kocykiem i w megamiękkim świetle lampki nocnej będę czytała najlepsze książki!

A łazienkę zmienię w moje domowe SPA! Kwiaty, lampki, przyćmione światło i muzyka...W takim klimacie łatwo przetrwać choby największe jesienne chłody!

15

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

U mnie do zmienia się z każdą porą roku.. . Na jesień zawsze wyciągam wszystkie dywany, dywaniki, cięższe zasłony, cieplejsze koce i kołdry - aby maksymalnie ocieplić przestrzeń, sprawić by pod nogami było miękko i puszyście:) Dopóki nie będzie u mnie ogrzewania podłogowego to właśnie w ten sposób będę czynić dom cieplejszym i przytulnym...

16

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesień to czas kiedy wreszcie mogę gruntownie posprzątać mieszkanie, bo dzieci idą do szkoły i przez większość dnia mam na to czas:) Dlatego jesienny dom to u mnie idealnie wypastowane, błyszczące podłogi, wytrzepane z letniego piasku i kurzu dywany i cieplutka przestrzeń, która zaprasza, by w niej odpocząć po codziennych trudach:)

17

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesienią lubię robić generalne porządki, wyrzucać z półek, szafek i szaf to, co planowałam wyrzucić już wcześniej, ale jakoś zachomikowało się na zasadzie "Przyda się". Wtedy właśnie lubię, jak przestrzeń jest pozbawiona zbędnych bibelotów, kupionych spontanicznie pamiątek z wakacji, nietrafionych prezentów od rodziny i znajomych czy też ozdób, które zwyczajnie już mi się opatrzyły... Te zmiany pomagają mi też poukładać swoje życie wewnętrzne - to jesienią mam czas na przemyślenia w długie jesienne wieczory, pozbywam się negatywnych emocji i pozytywnie nastrajam, planując przyszłość i z nadzieją wyczekując upragnionej wiosny!!!

18

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

U mnie jesień nastaje z chwilą jak częściej zaczynam palić świeczki i kadzidełka. Powietrze  robi się bardziej wilgotne gdy nastaje jesień, a dodatkowy ogień w domu pozwala sprawić, że nie czuć tak zimna np w przedpokoju, gdzie najwięcej wpada wiatru i zimnego powietrza za wchodzącymi do środka...

19

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesień kojarzy mi się z częstym sprzątaniem błota, które niestety jest wszechobecne i w domu i wokół niego, dlatego moja wymarzona metamorfoza dotyczyłaby raczej pogody, żeby nie była taka nieprzyjemna i deszczowa, a wtedy dom by pachniał czystością i nie wymagał ode mnie tyle pracy...:/

20

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesienią w domu powinno być przytulnie i ciepło, a atmosferę domowego ogniska z pewnością podgrzałby romantyczny kominek w salonie, z którego wydobywałoby się ciepło i rozgrzewało dodatkowo pomieszczenia mieszkania. Kominek idealnie współgrałby z wieczorną kolacją, białym winem i pięknie pachnącymi, lawendowymi świecami. Zapach lawendy przypominałby letni czas wakacji, który spędziliśmy w Chorwacji, w okolicy wyspy Hvar, słynącej z pięknych, fioletowych łąk tego kwiatu.
Meble w moim salonie są w kolorze wenge, więc skoro napisałam już o lawendowych świecach, pozostanę przy kolorze lawendy oraz zieleni w doborze dodatków wystroju. Powiesiłabym piękne, zielone sztory, najlepiej z grubszego materiału, by tworzyły dodatkowy efekt ciepła i przytulności. Obowiązkowo ciepły, włochaty dywanik rozłożony na podłodze... również w kolorze zieleni Jest to kolor spokoju, harmonii i wyciszenia. Zdecydowanie przyda się jesienną porą, gdy przygnębiające chandry krążą między ludźmi i tylko czyhają na kolejną ofiarę. Tym razem się nie damy wink Z dużą dawką optymizmu i szczęścia przeczekamy ten czas do kolejnej wiosny wink Wracając do naszego mieszkania, podstawowa sprawa to przytulność : więc przydadzą się też poduchy wink Duża ilość miękkich, przyjemnych poduszek i kocyki : ciepłe, akrylowe, aby można było schować się w nie, po pracy, gdy człowiek wraca z jesiennej pluchy przemarznięty i zmęczony. Zawinąć się w taki kocyk przed telewizorem, to niemal pewne, że człowiek chcąc nie chcąc przymknie oko do drzemki wink Obrus na ławie położyłabym w kolorze lawendy, z marszczonej organzy, w zamierzonym nieładzie ułożony na stoliku. Dodatkowo wazon z suszkami jesiennymi oraz główkami makówek owiniętych dekoracyjnym sizalem.
W sypialni również stawiam na ciepłą, bawełnianą pościel oraz świece zapachowe. Barwy sypialniane najlepiej jasne, biele i beże - aby sen stał się spokojny i relaksujący.
Kuchnia : tutaj przydałoby się częściej przebywać, bo jednak ciągła praca nie służy gotowaniu ani pieczeniu. W kuchni za wiele bym nie zmieniła - może ewentualnie dodała na półki kilka słoiczków jesiennych konfitur oraz nowe firanki : najlepiej z jasno pomarańczowego woalu, z piękną lamówką i wykończeniami. Okno jest stosunkowo małe, ale to nie znaczy, że nie może wyglądać pięknie i dekoracyjnie.
Łazienka : tutaj też za wiele zrobić nie można, jednak dodatki przydadzą się nawet tu : zapachowe świece oraz płatki suszonych róż i laski cynamonu ... kąpiele w takim nastroju muszą być bardzo relaksujące a pamiętamy, by jesienią wypoczywać dużo i nie dać się złapać jesiennej depresji smile Szczęście i relaks przede wszystkim smile

21

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Widzę, że tu chyba musi być długa odpowiedź, nie wiem czy poradzę aż tyyyle napisać, co poprzedniczka:) Postaram się jednak, żeby przynajmniej było sensownie - a więc jesienna przemiana mojego domu musi zawierać w sobie elementy tego co kocham najbardziej, a więc egzotycznych krajów! W tym celu udam się do najbliższego miasta, gdzie jest  sklep z towarami z różnych zakątków świata i tam wyszukam te cudeńka, które sprawiają, że od razu poprawia mi się nastrój! Koniecznie zakupię kilka masek afrykańskich, bo poza oryginalnym wyglądem mają w sobie moc poprawiania energii naszej życiowej przestrzeni... Następnie piękne makatki pachnące Wschodem i zachwycające całą paletą kolorów, których próżno szukać w "naszych" tj. europejskich sklepach.
Dla siebie sprawię cudowny naszyjnik i sari, wdzianko, od którego nie mogę oderwać oczu oglądając bollywoodzkie produkcje, a dla męża - koniecznie T-shirt z Krishną, bo on zdecydowanie lubi te klimaty:)
Aby nie tylko oczy cieszyły się metamorfozą mojego domu, zakupię też kadzidełka i olejki, inny zapach na każdy dzień tygodnia:)

22

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Vosana, E tam musi, ja po prostu jestem gadułą z natury wink

23

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Chociaż jesień trwa już dobre kilkanaście dni
Wielkie przemiany w domu tylko marzą się mi...
Na obiecaną premię czekam od miesięcy -
może szef się zlituje i wreszcie ją wręczy...?

Mam 101 pomysłów na zmiany w mieszkaniu,
więc każdą gotówkę wydam na poczekaniu:
na rolety, o które syn prosi od wiosny,
na narzutę, koniecznie w jakiś wzór radosny
i krzesła do salonu, bo te pamiętają
chyba dzień mych narodzin - więc już wysiadają...

Nasze łóżko w sypialni skrzypi jak najęte,
co pomyślą sąsiadki, choć same nie święte?
Marzy mi się szerokie i wygodne łoże...

Tylko czy szef tej metamorfozie pomoże...?

24

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Własnego domu/ mieszkania jeszcze nie mam- ale za to staram się przytulną aurę stworzyć w mieszkaniu, które wynajmuję razem z moim Lubym smile Na jesienną metamorfozę dużo nie trzeba, aby poczuć ten klimat, robi się zimno, więc podstawową rzeczą w mieszkaniu są świece zapachowe, które umilają atmosferę- a dobór ich  zapachu kojarzę z odpowiednią porą roku smile Ostatnio nawet mieliśmy 2 kasztany w mieszkaniu, ponieważ w pogoni za pracą i obowiązkami już od bardzo dawna nie trzymaliśmy ich w dłoniach, więc postanowiłam, że je przyniosę, aby Mój Kochany sobie je wymacał i przypomniał-jak wyglądają kasztany smile)) Taka namiastka jesieni smile Drugim obowiązkowym dodatkiem w domu na jesienne dni jest ciepły, wieeelki koc, który leży na łóżku i w razie potrzeby służy pomocą grzewczą, gdy zrobi się zimno smile
A jakie są moje marzenia, które chciałabym zrealizować, abym mój dom stał się bardziej przytulny? Moje największe marzenie, które planujemy jest najpierw: MIEĆ owy dom- swój własny kąt. A wiadomo, że w tych czasach nie jest to takie łatwe. Ale mamy nadzieję, że w przeciągu 2 lat- nasze marzenia zaczną się realizować. Wracając do wątku smile Marzę o kominku, który będzie ogrzewał 4 kąty- kojarzy mi się on z przytulnością i nastaniem zimniejszych dni smile Nie mówiąc już, że jest to bardzo romantyczne i uspokajające smile Chcę aby mój przyszły dom, był obłożony miękkim puchatymi poduszkami w tonacji beż-biel smile) Ahhh... Takie moje marzenia smile)

25

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Wszyscy chcą mieć w domu dużo poduszek, koców, kołder i innych ocieplaczy - a ja odwrotnie, chcę, aby mój dom jesienią był tak samo przestronny i funkcjonalny jak latem czy wiosną, dlatego zainwestuję w dobry kominek i jego ciepło będzie zastępowało mi tony tekstyliów - to jest mój plan metamorfozy domu na jesień big_smile

Ostatnio edytowany przez viva-life (2014-10-09 13:47:13)