1

Temat: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Chciałabym się dowiedzieć czy macie wyrobione zdanie na temat ludzi ze względu na ich kolor włosów? Co prawda to nie rasizm, ale wiemy jak wielu ludzi ocenia "książkę po okładce".
Czy pierwsze wrażenie o brunetce mówi Ci, że jest niesamowicie seksowna, blondynka nieziemsko głupia, a ruda fałszywa wariatka ??

2

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Ja mam nie najlepsze zdanie o blondynkach, faktycznie te co znam nie są najbardziej inteligentne i na dodatek mają wielkie mniemanie o sobie. A rudej naturalnej żadnej nie znam to się nie wypowiem

3

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

absolutnie nie ulegam takim stereotypom

4

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

znałam kilka rudych kobiet oczywiście tych naturalnych i farbowanych i jednak przysłowie się sprawdza ze rude jest wredne

5

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Według mnie kolor włosów nie ma tu znaczenia. Czasem brunetka jest głupia, a blondynka fałszywa, są też blondynki, które są naprawdę inteligentne.  Ale ten podział zawsze znajdzie gdzieś jakieś potwierdzenie.

6

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Racja, np. Angela Merkel jest blondynką a kieruje wielkim państwem:)

7

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

[quote=Gabika]na dodatek mają wielkie mniemanie o sobie[/quote]

Też mam takie wrażenie.

8

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

blondynki są super, takie zakręcone pozytywnie:)

9

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Uznaję blondynki, ale tylko farbowane:)

10

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Ja gdzieś słyszałam, że blondynka to stan umysłu, a jeżeli chodzi o kolor włosów to blond i myślę, że to jest trafne wink

11

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Racja, włosy można zawsze ufarbować ale od tego rozumu nikomu jeszcze nie przybyło...

12

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś tak osądzał na podstawie koloru włosów.

13

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Jakoś do tych rudowłosych ludzi nie mam zbytnio zaufania.
Wynika to z mojego doświadczenia życiowego niestety.
Zazwyczaj rude to wredne już się przekonałam.

14

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Kolor włosów nie ma nic do osoby i jej osobowości. Za to masa tapety na buzi i obcisłe leginsy tak wink

15

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

A ja kiedy zacznę farbować włosy, to na pewno na rudy. Póki co mam naturalne.

16

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

nie jestem za stereotypami, ale jak widze taka solare i kruczoczarne farbowane (jeszcze spalone prostownica) wlosy to mysle sobie: patoska

17

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

ocenianie ludzi po kolorze włosów jest głupie. a już zwłaszcza kobiet, bo często kolor na ich głowach jest dziełem farby do włosów, a nie natury.

18

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Oczywiście, że tak, choć poniekąd można dokonać pewnej oceny pod tym względem, ale z pewnością nie tego typu: blondynka-głupia, ruda-fałszywa, czarna-tajemnicza/mądra.
Kiedy widzę ekstrawagancki kolor na włosach podejrzewam, że osoba, która go nosi ma kilka konkretnych cech, choć oczywiście można się pomylić, a kiedy widzę upalone włosy lub kolor totalnie nieodpowiedni, to też swoje myślę...

19

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Moim zdaniem kolor włosów jest bez znaczenia. Nie mam żadnych uprzedzeń do blondynek czy rudych osób. Zresztą teraz i tak wszyscy się farbują tongue

20

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Kiedy zacznę farbować włosy to na pewno na rudo i nie boję się uprzedzeń smile Jeśli ktoś będzie przypisywał mi wstrętną cechę charakteru na podstawie koloru włosów, to świadczy to źle wyłącznie o nim.

21

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Sama czasem używam stwierdzenia "głupia jak blondynka", nie uważam jednak, że kolor włosów świadczy o głupocie, bo zarówno blondynka, brunetka, czy ruda mogą być głupie i nie ma to znaczenia. Nie każda blondynka jest głupia, tak jak nie każda brunetka seksowna, czy ruda fałszywa. Znam również wredne blondynki i brunetki. Ale każda z Nas wie, że nie wybiera danego koloru włosów z powodu stereotypów, tylko z powodu tego w jakim kolorze najlepiej się czuje i wygląda.

22

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

pewnie że to nie ma zadnego znaczenia smile tak naprawde i brunetka moze byc głupia jak but smile ja juz przerobiłam wszystkie kolory łącznie z zielonym i fioletowym smile teraz zastanawiam sie nad ombre fioletowym strasznie mnie to kusi na wiosne smile albo warkoczyki :-)
musze zobaczyc czy bedzie mozliwa taka koloryzacja pod warkoczyki smile

23

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Mnie blond zupełnie nie pasuje. Bywałam już ruda, teraz zostałam przy brązach:)

24

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

Ja teraz mam rude włosy:) Ale niestety w słońcu one tak płowieją, że ciągle muszę odświeżać kolor!

25

Odp: Blondynka kontra brunetka i ruda.

stereotyp głupi i nie ma żadnego podłoża naukowego, ja czasem wykorzystuję takie postrzeganie mnie jako blondynki i jak coś zepsuje udaję głupiutką albo jak potrzebuje pomocy i szczerze to działa szczególnie na facetów, ale to nie znaczy że jestem głupia, raczej jest przeciwnie albo przynajmniej nie odbiegam od normy smile