1

Temat: jaką wodę pić?

jaką wodę pijecie? mineralną gazowaną/niezgazowaną? a może gotowaną lub zwykłą kranówkę? ja osobiście źródlana niegazowana smile a wy?

2

Odp: jaką wodę pić?

Czystą prosto ze studni big_smile

3

Odp: jaką wodę pić?

Tylko wtedy trzema mieć i studnię i czystą wodę w niej tongue

4

Odp: jaką wodę pić?

To ja właśnie mam i jestem z tego bardzo zadowolona wink

5

Odp: jaką wodę pić?

niegazowana z cytrynka smile

6

Odp: jaką wodę pić?

Niegazowana....

7

Odp: jaką wodę pić?

piję niegazowaną ŻYWIEC ZDRÓJ albo kranówę, ale przefiltrowaną wink

8

Odp: jaką wodę pić?

jesli chcesz oczyścić organizm to na pewno niegazowana!

9

Odp: jaką wodę pić?

niegazowaną MINERALNĄ - a takich niestety w sklepie coraz mniej...

10

Odp: jaką wodę pić?

a jaka woda jest lepsza? mineralna, czy źródlana?

11

Odp: jaką wodę pić?

W codziennej diecie najlepszym wyborem będą wody średniozmineralizowane.
Wody średniozmineralizowane są to wody o mineralizacji od 500 do 1500 mg/l. Ich pozytywną cechą jest to, że posiadając pewne ilości składników mineralnych, nie wypłukują ich z organizmu. Dlatego można je pić w dowolnej ilości w celu gaszenia pragnienia, bo nie naruszają równowagi elektrolitycznej w organizmie. Posiadając niewielką ilość soli mineralnych są też smaczniejsze od zwykłych wód źródlanych.

12

Odp: jaką wodę pić?

Wody mineralne (butelkowane do max 2 litrów) - jak sama nazwa wskazuje - zawierają składniki mineralne. W zależności od wody będzie to: magnez (reguluje pracę serca, bierze udział w termoregulacji i przewodnictwie nerwowym), potas (reguluje gospodarkę wodną, obniża ciśnienie krwi, reguluje czynności mięśni i nerwów), wapń (ma wpływ na kurczliwość mięśni, przewodzenie bodźców nerwowych, krzepliwość krwi, jest budulcem kości i zębów), żelazo (niezbędne do transportu i magazynowania tlenu w organizmie), cynk, miedź i mangan (procesy przemian metabolicznych), chlorki (regulują pH).

13

Odp: jaką wodę pić?

Naturalna woda źródlana czerpana jest ze złoża izolowanego od zanieczyszczeń, ujęcie, z którego jest czerpana, musi mieć określoną nazwę, woda podziemna musi być doprowadzana rurociągiem do rozlewni, skład chemiczny może podlegać niewielkim wahaniom uwarunkowanym geologicznie, dopuszczalna zawartość azotanów jest dwa razy większa niż w wodach mineralnych (do 20 mg/l), dozwolone są opakowania różnej wielkości i typu (tylko w niegazowanych).

i jeszcze jedna dość popularna woda: ze studni oligoceńskich. Łatwo ulega zanieczyszczeniom: rozwijają się w niej pleśnie, bakterie. Wodę oligoceńską powinno się wypić w ciągu 24 godzin po wydobyciu i - to ważne - po przegotowaniu. Pojemniki do wody z czasem również "porastają" wewnątrz bakteriami, pleśniami i glonami; trudno je oczyścić smile

co wybrać?
mineralna jest  najbezpieczniejsza smile

14

Odp: jaką wodę pić?

Jakość wody oligoceńskiej bardzo silnie związana jest z techniczymi cechami studni głębinowej i budową geologiczną regionu, z którego jest czerpana. Niektóre złoża są pod względem jakości fizyko-chemicznej i bakteriologicznej wspaniałe. Niestety region Warszawy do nich nie należy.

15

Odp: jaką wodę pić?

Na jakości się nie znam i na studniach też nie. Piję mineralną niegazowaną.

16

Odp: jaką wodę pić?

[quote=asiula83]Na jakości się nie znam i na studniach też nie. Piję mineralną niegazowaną.[/quote]
dlatego najważniejsze, to patrzeć na etykietę ile minerałów ma, żeby nie dać się nabrać producentom.... bo często piszą, że woda jest mineralna, pomimo, że mineralna nie jest

17

Odp: jaką wodę pić?

[url]http://www.wosana.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=96&Itemid=25[/url]

18

Odp: jaką wodę pić?

niegazowaną, niskosodową, czasem dorzucam cytrynkę smile

19

Odp: jaką wodę pić?

pije niegazowaną, za gazowaną nie przepadam

20

Odp: jaką wodę pić?

piję wodę mineralna gazowaną, bo nie gazowanej nie lubię i oczywiście zwykłą przegotowaną.

21

Odp: jaką wodę pić?

Ja najczęściej piję zwykłą przegotowaną.

22

Odp: jaką wodę pić?

ja piję mineralną gazowaną w upalne dni, a tak robiąc kawę, to przegotowuje zwykłą kranówkę i nie mam filtru.

23

Odp: jaką wodę pić?

Ja lubię wodę niegazowaną

24

Odp: jaką wodę pić?

a ja właśnie piję Kingę Pienińską

25

Odp: jaką wodę pić?

[quote=gusia1000]ja piję mineralną gazowaną w upalne dni, a tak robiąc kawę, to przegotowuje zwykłą kranówkę i nie mam filtru.[/quote]
ja mam i teraz widzę ile świństw się tam zbiera...