101

Odp: wybielanie zębów

Tylko ajona, przy systematycznym myciu. Nie potrzebujecie cudownych metod, one nic nie dają. Potrzebujecie własnego zaangażowania. Żadna metoda wybielania efektów nie przyniesie - musicie po prostu zmienić podejście, to kluczowa kwestia!

102

Odp: wybielanie zębów

Dokładnie, lepiej już pójść do dentysty, by się tym zajął w sposób profesjonalny i co najważniejsze w sposób bezpieczny dla naszych zębów.

103

Odp: wybielanie zębów

Dentysty? Sami możemy wybielić zęby - trzeba tylko nastawić się na to, że będzie to trwało przez określony okres czasu. Ale przynajmniej na takich zasadach uzyskane efekty będą trwałe. Istotne jest również utrzymanie ajony. To powinno dać trwałe korzyści.

104

Odp: wybielanie zębów

właśnie to nie niszczy szkliwa czasem?

105

Odp: wybielanie zębów

ja kiedyś wybielałam proszkiem do pieczenia i to nawet na trochę skutkowało ale właśnie czytałam ze on ściera szkliwo...

106

Odp: wybielanie zębów

[quote=evitka]ja kiedyś wybielałam proszkiem do pieczenia i to nawet na trochę skutkowało ale właśnie czytałam ze on ściera szkliwo...[/quote]

?!?!?!?!?!?!?!
to takie metody działają? chyba jednak aż tak odwazna jak Ty nie jestem smile

107

Odp: wybielanie zębów

Domowe metody to zamach na swoje zdrowie i urodę. Lepiej iść do profesjonalnego gabinetu i oddać się w ręce lekarza. Sodą czy innymi cudami można sobie zniszczyć szkliwo i dziąsła.
Pasty, nie wiem jak na innyhc, na mnie nie działają. Co najwyżej może wywołują efekt placebo i od czasu do czsu wydawało mi się, że zęby rzeczywiście są bielsze, ale nikt tego poza mną nie zauważał big_smile, a to inni powinni widzieć lepiej, bo rzadziej widzą moje zęby.
W końcu po odłożeniu odpowiedniej sumki zdecydowałam się na zabieg w gabinecie (to było w Wejt&Tawakol w Szczecinie ) i jestem mega zadowolona. Rzeczywiscie coś widać, no i zęby zostały zabezpieczone, dlatego teraz tak szybko się nie odbarwiają (już 4 miesiące sa bielutkie bez zmian) smile

108

Odp: wybielanie zębów

[quote=magdalena.wok][quote=evitka]ja kiedyś wybielałam proszkiem do pieczenia i to nawet na trochę skutkowało ale właśnie czytałam ze on ściera szkliwo...[/quote]

?!?!?!?!?!?!?!
to takie metody działają? chyba jednak aż tak odwazna jak Ty nie jestem smile[/quote]

Nie szkoda zębów? Przecież szkliwo wyżre ten proszek...

109

Odp: wybielanie zębów

Podobnie działa soda oczyszczona, ale raczej rzadko można ją stosować, właśnie żeby nie ścierać szkliwa

110

Odp: wybielanie zębów

Nie radzę używać takich metod, pasty wybielające nie są aż tak drogie, a szkoda zębów

111

Odp: wybielanie zębów

Efekt nie jest długotrwały wszystko zależy od tego co jemy, wybielanie bez względu na metodę jednak obnaża tak, że ząb staje się bardziej wrażliwy na zimno czy ciepło co wiąże się z dotkliwym bólem podczas posiłków. Próbowałam wybielania i po takim zachowaniu się zębów wolę mieć je nieco mniej białe.

112

Odp: wybielanie zębów

Też bym nie ryzykowała uszkodzenia szkliwa, bo jest nieodwracalne a leczenie tego i bolesne i kosztowne..

113

Odp: wybielanie zębów

Wybielanie zębów nie jest zbyt zdrowe. Lepiej przez kilka dni dokładniej szczotkować zęby i też będzie efekt. No i można zrobić skaling i piaskowanie smile

114

Odp: wybielanie zębów

Wybielanie zębów baaaaaardzo często prowadzi do ich nadwrażliwości, nawet u osób, które nigdy nie miały wrażliwych zębów. W gabinetach często lakieruje się zęby po zabiegu, ale trzeba wiedzieć o tym, że takie lakierowanie trzeba powtarzać, podobno co pół roku. Nie jest to może jakiś szczególnie duży koszt, u mnie np. 80 złotych za całość, ale to o czymś świadczy - o uszkodzonej warstwie ochronnej zęba!

115

Odp: wybielanie zębów

Wybielanie bardzo szkodzi na zęby. Tak jak piszecie, stają się nadwrażliwe nawet jeśli nigdy takie nie były. Lepiej używać past wybielających.

116

Odp: wybielanie zębów

a macie sposoby na wzmocnienie szkliwa?

117

Odp: wybielanie zębów

Są pasty, które niby to szkliwo wzmacniają, np. Vademecum Repair lub Colgate Sensitive Pro Relief Enamel Repair.

Mam obie. Kupiłam po tym jak denstystka wymieniając wypełnienie postanowiła wyszlifować mi szkliwo... co ja przez to przeszłam to jest masakra!!!!!! Ból, uczucie szczypania i pieczenia, non stop, nie mogłam spać, jadłam tabletki, po jakimś czasie byłam już przekonana, że to ząb, choć na początku byłam 100% pewna, że starła za bardzo szkliwo i o mały włos nie skończyło się leczeniem kanałowym po tym jak nie pomogło dwukrotne lakierowanie zębów (pierwsze pomogło tylko na kilka dni, drugie wcale). Kupiłam Vademecum Repair i Sensitive na nadwrażliwość, nie pomogło. Stosowałam też inne pasty na nadwrażliwość popularnych marek... nie pomogło. Sensodyne ultra szybka ulga - żadna ulga, Ajona - nic, kupiłam w aptece specjalny żel - Sensikin gel... zero.
Dentystka twierdziła, że z objawami jakie opisuję nie zetknęła się jeszcze nigdy i w takim razie musi leczyć kanałowo! I wtedy wypróbowałam Colgate... od pierwszego użycia ULGA! Bardzo mi pomogła ta pasta. Zpstawia jakby taką warstwę ochronną na zębach, takie mam wrażenie. Nie powinno się jej używać stale, żeby nie przestała pomagać. Mam jeszcze prawie całą tubkę, bo używałam tylko przez jakiś czas.
I teraz uwaga... przy kolejnej wizycie u dentystki powiedziała mi, że w międzyczasie zgłosił się do niej pacjent z identycznymi objawami i wynikały one z reakcji szkliwa na wybielacz. Tak więc... choć chciałabym kiedyś wybielić ząbki to nie odważę się.

Pasta, o której piszę - Colgate Sensitive Po Relief Enamel Repair pomaga zwalczyć nadwrażliwość i dba o szkliwo jeśli ktoś ma problem z kwasową erozją, jak ja. Po czym to poznać? Jeśli ząbki są na brzegach przezroczyste. W sklepach są jeszcze inne rodzaje tej pasty. Ja polecam.

118

Odp: wybielanie zębów

Dentyści są okropni, nie dbają zupełnie o pacjentów tylko robią według własnego widzimisię...

119

Odp: wybielanie zębów

A jakie są wasze doświadczenia jeżeli chodzi o Białą Perłe? Znam 2 osoby, które jej używały i na prawdę mają bielutkie zęby. Ale za chińskiego pana boga nie przyznałyby się gdyby miały osłabione zęby, więc nie wiem.

120

Odp: wybielanie zębów

Co do perły to nie wiem, ale koleżanka koleżanki wybielała paskami blend-a-med i miesiącami bolały ją po tym zęby sad

121

Odp: wybielanie zębów

może za często używała? można z tym przedobrzyć...

122

Odp: wybielanie zębów

Właśnie tylko zaczęła sad
Ale fakt, z takimi rzeczami można przedobrzyć, już samo używanie past wybielających może bardzo zaszkodzić, jeśli nie zna się umiaru. To zazwyczaj pasty o dużym wskaźniku ścieralności RDA, więc umiar wskazany i nie powinno się ich używać non stop.

123

Odp: wybielanie zębów

Ja wybielam tylko przed imprezą albo randką, to nie jest za często:)

124

Odp: wybielanie zębów

[quote=niechcemisie]Są pasty, które niby to szkliwo wzmacniają, np. Vademecum Repair lub Colgate Sensitive Pro Relief Enamel Repair.


Pasta, o której piszę - Colgate Sensitive Po Relief Enamel Repair pomaga zwalczyć nadwrażliwość i dba o szkliwo jeśli ktoś ma problem z kwasową erozją, jak ja. Po czym to poznać? Jeśli ząbki są na brzegach przezroczyste. W sklepach są jeszcze inne rodzaje tej pasty. Ja polecam.[/quote]

super dzięki za porade na pewno wyprobuje a jak często jej używasz ?

125

Odp: wybielanie zębów

Tylko kiedy pojawia się nadwrażliwość, jak czuję, że "piecze, szczypie", przez kilka dni. Dentystka powiedziała, żebym nie używała stale, tylko tubka na nadwrażliwość, tubka zwykłej na przemian, ale ja to jej nie ufam. Tej pasty, podobnie jak Sensodyne, można też używać doraźnie na złagodzenie objawów w taki sposób, że bierze się odrobinę pasty na palec i smaruje wrażliwe miejsce, tak zaleca producent, kiedy potrzebna jest szybka pomoc.