101

Odp: niania czy przedszkole?

[quote=Size_36]Zawsze można powiedzieć: A kto chciał wnusia?... smile[/quote]

Szczerze mówiąc zostawianie dziecka babci, to brak szacunku do niej. Każda babcia lubi spędzać czas z wnuczętami, ale nie po 8 godzin dziennie. Jej tez należy się odpoczynek na emeryturze, tym bardziej , ze często siły nie te, ale nie śmie odmówić dzieciom i meczy się z wnukami. Obserwowałam takich babć kilkanaście.
Młodzi powinni pomysleć o swoich rodzicielkach, a nie tylko o własnej wygodzie...

102

Odp: niania czy przedszkole?

Teraz babcie zwykle mają po 40 lat i same są pracujące lub używają życia więc nie dają sie tak łatwo spętać obowiązkami. Gorzej mają prababcie po 60., jak obserwuję...

103

Odp: niania czy przedszkole?

Najlepsza jest własna mama:)

104

Odp: niania czy przedszkole?

Albo tata, w końcu mamy równouprawnienie

105

Odp: niania czy przedszkole?

Taka i taka forma jest o.k. wg. mnie. Przedszkole więcej uczy może, niż sama niania.

106

Odp: niania czy przedszkole?

Zdecydowanie przedszkole. Dziecko nabiera tam pewności siebie, ma kontakt z rówieśnikami, usamodzielnia się i do tego może dobrze siębawić.

107

Odp: niania czy przedszkole?

ja postawiłabym na przedszkole. Dzieci są wtedy odważniejsze, bardziej samodzielne i łatwiej przychodzi im odnajdowanie się w grupie. No i co chyba najważniejsze mają kontakt z rówieśnikami

108

Odp: niania czy przedszkole?

A ja myślę że 3-latek tylko chorób nałapie w przedszkolu. Lepsza niania

109

Odp: niania czy przedszkole?

fakt zależy ile dziecko ma lat, uważam ze jednak przedszkole jest lepsze ponieważ dziecko lapie kontakt z rówieśnikami i nie będzie miał później problemów tzn nie będzie się bal dzieci i będzie się lepiej rozwiajal ponieważ w grupie dzieci szybciej się ucza czego kolwiek

110

Odp: niania czy przedszkole?

O tak zwłaszcza szybko nauczy sie kłamać i przeklinać, mówię wam przedszkola to samo zło wink

111

Odp: niania czy przedszkole?

Ja wybrałam jednak przedszkole, ponieważ koleżanka poleciła mi w Warszawie  przedszkola-bambino.pl
- sprawdzone jest na jej dzieciach. Czyste, przytulne, mili nauczyciele i wychowawcy. Na dodatek bogata oferta zajęc z j. angielskiego i tańca. Na dodatek moje dziecko będzie miało kontakt z rówieśnikami

112

Odp: niania czy przedszkole?

Boże, o czym mowa... Dzieci powinny przebywać w towarzystwie innych dzieci - od początku dzięki temu uczą się podejścia do życia, radzenia sobie w towarzystwie, dużo szybciej się uczą. Żadna niania nie jest w stanie zapewnić dziecku odpowiednich warunków, cały czas się nimi zajmować. A edukacja? Córka chodząc do przedszkola w Częstochowie, przedszkola językowego, mówi już więcej po angielsku niż jej brat w podstawówce.

113

Odp: niania czy przedszkole?

Można się jeszcze na początku zastanowić nad nianią ale później jak już dziecko będzie trochę większe to lepiej jest zdecydowanie jak po prostu będzie w przedszkolu bo to będzie akurat dla niego ważne, żeby przebywało wśród swoich rówieśników nauczy się powoli życia w społeczeństwie.

114

Odp: niania czy przedszkole?

Na początku? Etap żłobka można pominąć, ale od 3 roku życia dziecko powinno być już w przedszkolu. W takiej sytuacji na prawdę nie ma na co czekać, bo po co? Dziecko powinno przebywać jak najwięcej ze swoimi rówieśnikami, a nie ze starszymi osobami. Niech ma możliwość ciągłego rozwoju!

115

Odp: niania czy przedszkole?

Do 3 r.z. mama lub niania, a później przedszkole.
Dzieci muszą nawiązywać relacje społeczne z rówieśnikami, nauczyć się istnieć w grupie, a poza tym nabyć doświadczenia w kontakcie z innymi dorosłymi.
Przedszkole to taki wstęp do szkoły gdzie nikt nie będzie się cackał i uczył podstawa socjalizacji.

Ostatnio edytowany przez klassa (2015-05-29 16:53:14)

116

Odp: niania czy przedszkole?

Dokładnie. Znam przypadki dzieci, które aż do podstawówki siedziały w domu. Nie umiały sobie później poradzić, ale na szczęście rodziców robiących krzywdę swoim dzieciom jest coraz mniej. Inna sprawa - wiem ile umie moje dziecko z angielskiego chodząc do Sowy, do przedszkola, a ile umie mój syn w podstawówce. To jest śmieszne.

117

Odp: niania czy przedszkole?

Ja wybrałabym przedszkole. Dziecko ma kontakt z rówieśnikami, bawi i uczy się wspólnie z nimi. Dzięki temu dziecko jest kontaktowe, nawiązuje relacje społeczne, usamodzielnia się. Pewnie, że dobra niania to też wyjście, ale chyba nic nie zastąpi kontaktu z rówieśnikami.

118

Odp: niania czy przedszkole?

Przedszkole - tylko, że nie wiem jak u Was, ale u nas nie jest łatwo dostać się do przedszkola. Ja syna posłałam, ale znam rodziców, którym w okolicznych przedszkolach nie udało się posłać dzieci.

Ostatnio edytowany przez KKasia (2015-07-28 18:14:20)

119

Odp: niania czy przedszkole?

Jestem zdecydowanie za przedszkolem. Dziecko ma wtedy kontakt z innymi dziećmi i szybciej się rozwija. Wiadomo, że z przedszkolami jest różnie no, ale przecież z nianiami też. Poza tym w przedszkolu jest więcej możliwości. Jakieś dodatkowe zajęcia czy wyjścia i uroczystości. Jest bardzo dużo zajęć sportowych dla maluchów. Taka szkółka piłkarska super sprawa

120

Odp: niania czy przedszkole?

Zanim zapiszemy dziecko do przedszkola, powinniśmy o nim poczytać. W sieci można znaleźć cenne informacje. Można poczytać o przedszkolach w naszym kraju i porównać poziom. Warto trochę się natrudzić, by wysłać dziecko do najlepszej placówki.

121

Odp: niania czy przedszkole?

Wydaje mi się ,że w przedszkolu dzieci lepiej się rozwijają mają kontakt z innymi dziećmi ,uczą się j. obcych i piosenek ,wierszyków.

122

Odp: niania czy przedszkole?

Uważam, że zdecydowanie przedszkole - dzieciaki poznają rówieśników, co pomaga im w przyszłości (dzieci spod klosza niani, to się jednak alienują...). Ale też uważam, że lepsze jest prywatne niż publiczne - bardziej dbają o dzieci i grupy są mniejsze. Tylko warto dokładnie przestudiować ofertę, zanim pośle się tam swoje dziecko. Moja siostra z rodziną mieszka w okolicach Żyrardowa i tu chodzi jej dziecko.

123

Odp: niania czy przedszkole?

Niania była idealnym rozwiązaniem do 3 roku życia. Moja córeczka nie wyobraża sobie teraz gdy ma już 4 latka, żeby nie chodzić do przedszkola. Mieszkamy na obrzeżach Częstochowy i po dociekliwych poszukiwaniach znalazłam idealne przedszkole. Jak przychodzę po nią po godzinie 16-tej, ona nie chce wracać do domu (czasem jest to przykre), ale to najlepsza rekomendacja dla przedszkola.

124

Odp: niania czy przedszkole?

Przedszkole - nie ulega wątpliwości.... chyba, że dziecko jest chorowite, wówczas dobrze mieć fajna nianię ,,na oku" .... jednak kontaktu z innymi dzieciakami, zajęć prowadzonych przez profesjonalistki przedszkolanki nie da się niczym innym zastąpić...

125

Odp: niania czy przedszkole?

Moim zdaniem, im wcześniej dziecko wyjdzie z domu, tym lepiej dla niego i łatwiej sobie poradzi w szkole i w życiu.