51

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Też widziałam, tyle że w sieci, na onecie był filmik wrzucony, ale to było ustawione smile

52

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Dziwne, przecież jak chodzą ze sobą to chyba po to żeby w końcu się pobrać? Dziewczyna myślała że do końca życia będzie narzeczoną, a on będzie sam sobie prał sprzątał i gotował? smile

53

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Moim zdaniem jeśli chcesz "taktowanie odmówić" partnerowi, to znaczy, że nie kochasz go tak jak powinnaś. Gdy trafi się na tego Jedynego, nie ma żadnych wątpliwości. Po prostu samo na usta ciśnie się TAK - i nie ważne, czy zaręczyny są "z zaskoczenia" czy planowane

54

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Oj, kobiety są nieodgadnione, moją koleżankę wątpliwości naszły właśnie po zaręczynach, wcześniej uważała że to TEN...

55

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

gorzej jak najdą pod ołtarzem:) hihi, wtedy to już nieładny klopot, ale cóż robić..

56

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Słowa zostańmy przyjaciółmi nie wchodzą w grę? big_smile Nie wiem, może wypada dawać do zrozumienia chłopakowi trochę wcześniej, że nie ma się ochoty na taką deklaracje smile

57

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

To chyba najgorsze co można chłopakowi powiedzieć. Z drugiej strony jak sie go traktuje jak przyjaciela a nie mężczyznę, to chyba nagle nie wyskoczy z oświadczynami...?

58

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

a mi właśnie bardzo by się podobal szalony śłub we dwoje a wy co sadzicie?

59

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Ale do tego jest jeszcze potrzebna dwójka swiadków i  ksiądz albo urzędnik USC:) Więc tylko nie tylko we dwoje będziecie:)

60

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Cieszę się, że mój partner szanował moje zdanie i nie próbował się oświadczać dopóki nie dałam Mu do zrozumienia, że jestem na to gotowa

61

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Powiedzieć ,że musisz to przemyśleć wink

62

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Ale w końcu coś mu odpowiedziałaś? Czy nie...?

63

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Mówisz wcześniej że śluby ci nie w głowie i nie hajtasz sie, po problemie

64

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Odmowa w takiej sytuacji jakkolwiek by nie wybrzmiała to taktowna tak do końca nie będzie. No bo najpierw się robi nadzieję (inaczej by się nie oświadczał), a potem ją niszczy. Może zwyczajne "nie"?

Ostatnio edytowany przez Lineczka (2015-04-29 13:13:14)

65

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

W takich sprawach trzeba być zdecydowanym smile

66

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Oj, jak odmówić... wytłumaczyć o co chodzi. Jak dla mnie do oświadczyn powinno dojść dopiero po czasie, po dłuższej znajomości. A rodzice? Nie muszą być, raczej rzadko są nawet obecn. Gorzej kiedy partner faktycznie zaaranżuje właśnie oświadczyny z jedną i drugą rodziną.

67

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Ja tam jestem za tym żeby nie owijać w bawełnę smile

68

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Chyba nie ma możliwości wyjść z tego z taktem. Po co jesteś z kimś tak długo jak nie wiesz czy to to? Raczej mężczyźni nie oświadczają się po miesiącu znajomości. Lepiej skończyć przed ewentualnymi oświadczynami niż później ranić człowieka. Cokolwiek byś nie powiedziała to i tak upokarzająca sytuacja.

Ostatnio edytowany przez sara.lapa (2015-06-16 20:14:06)

69

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Po miesiącu to trudno poznać człowieka, to może być fascynacja.

70

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Jeśli wcześniej w związku ani razu nie zostanie poruszony temat ewentualnych zaręczyn to żadna ze stron nie będzie wiedziała czego się spodziewać. Jeśli partnerzy traktują się poważnie to taka rozmowa musi się pojawić i wtedy można powiedzieć o swoich obawach i opóźnić oświadczyny.

71

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Odmówienie-w każdej postaci będzie przykre dla chłopaka.
Chyba,że przyjmie się zaręczyny z dodaniem,że ślub jeszcze nie teraz...

72

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Jak się chodzi na poważnie, to zawsze może przyjść taki moment, czasem jest tak, że partnerowi może zależeć na utrzymaniu związku, ale niekoniecznie widzi finał przed ołtarzem, jest nam dobrze razem bez papierka smile Nie wiem co zrobić w takiej sytuacji, chociaż zaręczyny tak naprawdę jeszcze niczego nie przesądzają i jeśli partner czy partnerka ma jakieś obawy, to lepiej to powiedzieć od razu - np. "nie jestem jeszcze gotowy/gotowa" niż zwlekać i dawać partnerowi wrażenie, że jest wszystko jest ok.

Ostatnio edytowany przez retroretro (2015-07-21 13:03:14)

73

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Ja również wychodzę z założenia, że oświadczyny nie oznaczają od razu ślubu wink Owszem, jest to zadeklarowanie swoich zamiarów w stosunku do drugiej osoby, ale to nie oznacza, że po oświadczynach zaraz musi odbyć się ślub wink Owszem, zaręczyny do tego prowadzą, ale zawsze można z tym poczekać wink Ja uważam, że jeśli nie chce się przyjąć oświadczyn, to trzeba powiedzieć o tym wprost i zwyczajnie to uargumentować wink

74

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

ja w trakcie zaręczyn byłam pewna swego wybory, więc chyba nie pomogę...

75

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

[quote=Julinna]Po miesiącu to trudno poznać człowieka, to może być fascynacja.[/quote]

dokładnie, taki krótki związek najczęściej nie ma przyszłości, ale to, że jest krótki, nie oznaczać będzie, że się nie uda