76

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

ale okropnie niezręczna sytuacja...  jezeli są dwie osoby tylko przy tym to można powiedzieć "nie jestem na to jeszcze gotowa itd" ale przy całej rodzinie? to trochę wymuszone

77

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Ja w momencie decydującym byłąm pewna swego wyboru, więc żadnej krępującej sytuacji akurat u mnie nie było. Najciekawsze jest to, że po takim kameralnym święcie mój wybranek stwierdził, że teraz "godzi się" jechać do rodziców i zrobić oświadczyny oficjalne. Pojechaliśmy zatem do rodziców, poprosił tatę o mą rękę i naprawdę było super smile

78

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Szczerze mówiąc, to kompletnie się na tym nie znam... Dlatego też nie jestem w stanie pomóc...

79

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Wydaje mi sie można wyczuc czy facet zamierza sie oświadczyc i jeśli mamy takie przeczucie to zanim to zrobi można by go jakos między wierszami powstrzymac, zeby w ogóle z tym nie wyskakiwał. Mysle ze jesli już sie koles oświadczy to żebys mu nie wiem jak taktownie odmówiła to zawsze cios, co kosz to kosz i straszne upokorzenie. Przy okazji wskazówka dla facetów zeby sie oświadczali dopiero jak są pewni ze dizewczyna powie tak wink

80

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

chyba lepiej żeby wiedział na czym stoi, że np jeszcze nie jesteś tego pewna, choć z drugiej strony zaręczyny nie oznaczają że slub jest za miesiac czy za 2, to mozna odpowiedziec ze to powazna decyzja, wiec omowmy ją wspolnie

zastanawia mnie jedna kwestia, czy facet nigdy wczesniej nie poruszyl tematu slubu? ze dziewczyna jest tym zaskoczona

81

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

A w ogóle istnieje dobry sposób na odmowę...? Zawsze facet to źle odczuje...

82

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Facet zwykle sam obserwuje nastawienie kobiety do siebie i do ślubu, jak nie będzie pewny to raczej nie będzie się oświadczał.

83

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Nie ma raczej takiej delikatnej odpowiedzi na nie...

84

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Para powinna się dość szybko porozumieć w kwestii tego czy ślub czy rodzicielstwo wchodzi w grę jeśli jest opcja, że któraś ze stron  jest przeciw. Jeśli ktoś się oświadcza nie upewniwszy się że partnerka bierze pod uwagę formalizacje związku to tak naprawdę jej nie poznał