1

Temat: W jaki sposób taktownie odmówić?

Spotykaliście się kilka lat lub miesięcy. Może nawet spodziewałaś się schowanego w kieszeni marynarki pierścionka, ale w decydującej chwili nie wiedziałaś jak się zachować.

Co zrobić, gdy partner zaskoczył nas oświadczynami w chwili, gdy nie jesteśmy na to gotowe?

W jaki sposób uświadomić mu, że kościelne dzwony jeszcze przez długi czas nie zabiją dla Waszej dwójki?

Jak nie zranić człowieka, który odważył się zaproponować nam wspólne życie z papierkiem?

2

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Zaręczyny nie oznaczają od razu ślubu... To poważna decyzja o podjęciu wspólnego życia, ale nie jest to związane z koniecznym natychmiastowym ślubem...

3

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

W tej sprawie nie doradzę, gdyż podczas zaręczyn byłam pewna swojej decyzji smile

4

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

A ja sie dwa razy zaręczałem i nic z tego nie wyszło - nie przeze mnie, żeby nie było...

5

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Ostatnio zauważam, że wraca moda na huczne zaręczyny - oczywiście wiadomo, że one niczego nie gwarantują, a sama chciałabym mieć kameralne, tylko we dwoje... To nie średniowiecze, żeby oświadczać się na kolanach przed rodzicami o rękę córki, nie zniosłabym tego przedstawienia...

6

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

I dla mnie coś takiego jest mega krępujące. Myślałam, że się pod ziemię zapadnę, a i ten pajac się wstydził, ale cóż... jego pomysł. Zdecydowanie następnym razem poproszę tylko we dwoje, a rodziców postawić przed faktem dokonanym big_smile

7

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Ja sobie nie wyobrażam takiej sceny w ogóle... może gdybym miała 18 lat to byłoby zrozumiałe, ale teraz?
A tak w ogóle to małżeństwo coraz mniej mi się podoba - jako idea do wcielenia w życie.

8

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Ha ha ha, Size, mam podobne zdanie na ten temat.

9

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Ja też bym chciala kameralnie, bez świadków, rodziców i takich innych przedstawień.....romantycznie, w jakimś przyjemnym miejscu. Żeby po prostu bylo co wspominać....A skoro to ma byc nasze życie we dwoje....tylko ja i on smile

10

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Ja miałam ślub bez rodziców, bo nie zgadzali się na nasze małżeństwo... Nikomu nie życzę żeby tak się czuł jak ja w dniu ślubu - zdołowana i samotna...

11

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Antonina, to przykre sad Brak najbliższych w takiej chwili. Z drugiej strony jest poczucie, że co... że oni stają na drodze do szczęścia?
Rodzice mojego taty nie przyjechali na jego ślub, bo byli w separacji i jedno nie chciało spotkać drugiego.

12

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Według mnie powinni nie kierować sieupredzenie4m do siebie, bo przecież nie dla siebie tam by byli, a dla dziecka. Starzy, a głupi...

13

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

No tak, choć w zasadzie ich złość mogłaby zepsuć atmosferę, bo gdyby jednak się pojawili, to chyba jednak nikt i nic nie byłoby w stanie zmusić ich do zawieszenia broni. Jakieś wrogie spojrzenia przynajmniej, może nawet gorzej.

14

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Kiedy zaręczyny są kameralne, tylko między nim i Tobą, łatwiej jest taktownie odmówić i niczego nie zepsuć. Kiedy zaangażowana jest cała rodzina, albo są to zaręczyny publiczne, wtedy jest znacznie gorzej - można nieźle upokorzyć faceta:/

15

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Zaręczyny sa pewną deklaracją, ale nie oznaczają, że już na zawsze będziemy razem. O to trzeba zadbać i jeśli to nie wychodzi, to przecież ich zerwanie nie wiąże się z niczym innym niż przy normalnym rozstaniu.

Inna sprawa, że nie są to jednak czcze słowa i nie powinniśmy zgadzać się , jeśli nie jesteśmy pewne. Ale myśle, że jeśli w związku rozmawia sie ze sobą, to wie się, czy taka propozycja spotka się z rozmową, czy nie.

16

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Tragedia po prostu.
Każdy jest inny i trzeba taką osobę wyczuć, choć jak powiesz nie to zobaczysz co on zrobi, bo na pewno nie będzie zadowolony - i wtedy wyjdzie co w nim w środku siedzi.

17

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Zwykle chyba do rękoczynów raczej nie dochodzi, ale takie upokorzenie to dla faceta jak koniec świata

18

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Nie wydaje mi się, szybko się taki pocieszy żeby sobie i jej udowodnić że jednak jest wspaniały

19

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Znam nawet jednego niedoszłego samobójcę z tego powodu, więc reakcje są różne...

20

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Ale to nie skruszyło okrutnej dziewczyny?...

21

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Moja koleżanka oświadczyła się niedawno swojemu chłopakowi, co prawda na imprezie i nie całkiem trzeźwa. A jego zatkało i nic nie powiedział...

22

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Nic dziwnego... w końcu nie tak sobie pewnie wyobrażał tę chwilę, atu nieoczekiwana zamiana ról...

23

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Coraz więcej par rezygnuje z hucznych zaręczyn, przynajmniej wśród moich znajomych

24

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

Ja też miałam kameralne, we dwoje, w restauracji

25

Odp: W jaki sposób taktownie odmówić?

No chyba nie aż tak kameralnie,  chyba ze restauracja nie jest oblegana przez klientów...
Ja wolę romantyczny wyjazd, gdzieś na urokliwe Mazury np...