1

Temat: Korekcja wady

Hej,
za niecały rok biorę ślub i myślałam, żeby jeszcze przed pozbyć się okularów i zobaczyć wszystko w nowym świetle wink. NIestety soczewek nosić nie mogę bo szybko łapie w nich infekcję. Także średnio iść do ołtarza w okularach.. Kwestia samego zabiegu - czy orientujecie się jak to jest w rzeczywistości? Boli, nie boli? Jak jest po?

2

Odp: Korekcja wady

Coś Ty, przecież najlepsza żona to taka, która niedowidzi i niedosłyszy... big_smile A do ołtarza tatuś Cię poprowadzi, nie musisz za wiele widzieć.

3

Odp: Korekcja wady

haha może i tak...  Ale poszukać informacji nie zaszkodzi smile. Ty byś się nie zdecydowała? Masz wadę?

4

Odp: Korekcja wady

Zaraz po ślubie okulary same spadną, oczywiście te różowe... wink

5

Odp: Korekcja wady

[quote=hanneczka]haha może i tak...  Ale poszukać informacji nie zaszkodzi smile. Ty byś się nie zdecydowała? Masz wadę?[/quote]

Tej akurat nie, ale parę innych pewnie by się znalazło -jednak wcale nie zamierzam ich usuwać;)

6

Odp: Korekcja wady

haha ja zacznę od oczu - może na inne wady wtedy inaczej spojrzę wink.

7

Odp: Korekcja wady

Oby nie tylko na swoje, cudze ułomności też wymagają okazania wyrozumiałości wink

8

Odp: Korekcja wady

A tak od strony bardziej technicznej - czy to trzeba najpierw robić jakieś badania u zwykłego okulisty czy od razu gdzieś do jakiej specjalistycznej przychodni?

9

Odp: Korekcja wady

Ja bym najpierw poszła do zwykłej przychodni, tzw specjaliści biorą dużą kasę a nic odkrywczego Ci nie powiedzą, teraz każdy okulista ma możliwość dokładnego zbadania wzroku

10

Odp: Korekcja wady

Z drugiej strony piszą, że zwykli okuliści odradzają zabieg bo jednak tracą pacjenta smile. I ciekawe czy taki zwykły okulista będzie wiedzieć co sprawdzać.

11

Odp: Korekcja wady

Ja bym chyba nie ryzykowąła niecały rok przed ślubem operacji... Lepiej chyba iść do jakiegoś specjalisty od soczewek - są tacy, kontaktolodzy - i dobrać coś dla Ciebie.

12

Odp: Korekcja wady

To już tak źle u nas uczą lekarzy że oni nie wiedzą co sprawdzać...? W tej sytuacji chyba zacznę chodzić do weterynarza... big_smile

13

Odp: Korekcja wady

Jeśli zdecydowałabyś się na laserową korektę to wygląda to mniej więcej tak, że udajesz się na badania kwalifikacyjne, które sprawdzą wzrok i ogólny stan zdrowia. Jeśli wszystko będzie okej i zakwalifikujesz się do operacji, przed samym zabiegiem diagnozowana jesteś na takiej specjalnej kompleksowej stacji, która bada topografię rogówki ( do 2 h to trwa), później wszystkie dane sa zapisana na takiej dyskietce i to przenoszone jest do lasera amaris. No i tutaj operacja laserem, która jest bardzo szybka - jakies 3 min smile. W zaleznosci od tego na jaką metode się zdecydujesz, to inaczej bedzie wygladal sam zabieg. Jak chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej - chętnie odpowiem. :-)

14

Odp: Korekcja wady

Wydaje mi się, że zwykły okulista może nie wiedzieć jakie parametry oka trzeba sprawdzić do zabiegu - a poza tym może takim sprzętem do badań po prostu nie dysponować - ale to tylko moje myślenie wink.
meyounow ty po zabiegu?? Piszesz o laserze amaris - a co to takiego? domyślam się że maszyna do korekcji ale to chyba każda klinika ma coś innego? Czy to taki standard?

15

Odp: Korekcja wady

Okulista przez parę lat się uczy zawodu, mam takiego w rodzinie to wiem, co umie -  więc nie ma obawy, wie co sprawdzić, tylko musi chcieć:)

16

Odp: Korekcja wady

Możliwe.. Ja zawsze miałam pecha do okulistów.. Niedawno miałam zapalenie spojówki - nie dość że oczy czerwone jak u diabła to jeszcze uderzył mnie tą maszynką unieruchamiającą powiekę że miałam krwiaka przez miesiąc..

17

Odp: Korekcja wady

Masakra... Mojej kuzynce dentysta (60 lat) rozerwał dziąsło i uszkodził wnętrze policzka przy borowaniu bo mu się ręka omsknęła... W pewnym wieku nie powinno się już chyba pracować z ostrymi przedmiotami...

18

Odp: Korekcja wady

[quote=hanneczka]Wydaje mi się, że zwykły okulista może nie wiedzieć jakie parametry oka trzeba sprawdzić do zabiegu - a poza tym może takim sprzętem do badań po prostu nie dysponować - ale to tylko moje myślenie wink.
meyounow ty po zabiegu?? Piszesz o laserze amaris - a co to takiego? domyślam się że maszyna do korekcji ale to chyba każda klinika ma coś innego? Czy to taki standard?[/quote]

Tak. Amaris 750s to laser, który mają w klinice, w której wykonywałam zabieg (Kraków). Z tego co  się orientuję dwie kliniki w PL go mają. ;-) Nieco więcej o samym laserze możesz przeczytać na pierwszej lepszej str wpisujac nazwe w google.

19

Odp: Korekcja wady

Szczerze nic mi to nie mówi smile. Nawet czytając o metodach, laserach.. Ja chętnie zaufam jakimś doświadczonym lekarzom ale ciekawa jestem jak jest w trakcie i po zabiegu??

20

Odp: Korekcja wady

No to ja właśnie miałam wykonywaną operację przez doświadczonego lekarza. W trakcie zabiegu nic nie czujesz, bo dostajesz krople znieczulające. Dopiero po zabiegu, na początku jesteś troszkę zdezorientowana, bo nie od razu widzisz ostro. W sumie ostrość ustabilizowała mi się po jakimś tygodniu, ale poza tym nic mi nie dolegało - żaden ból głowy, zawroty.

21

Odp: Korekcja wady

Ale to też wielkie ryzyko, nie ma pewności czy potem będzie wszystko dobrze

22

Odp: Korekcja wady

To prawda Kalinka01. Ale czasami warto podjąć ryzyko. :-)

23

Odp: Korekcja wady

Ja podjęłam ryzyko i zdecydowałam się na zabieg korekcji wzroku w Centrum Okulistycznym Nowy Wzrok. Ciesze się że się zdecydowałam. Nie miałam żadnych komplikacji a tego bałam się najbardziej.

24

Odp: Korekcja wady

A miał ktoś może zabieg robiony metodą EBK? Właśnie jestem po konsultacji w Laserze, gdzie zaproponowano mi właśnie tą metodę. Interesuje mnie, czy nie ma żadnych powikłań po zabiegu. Już prawie się zdecydowałam, ale chcę zasięgnąć opinii z różnych źródeł, zanim podejmę ostateczną decyzję.

25

Odp: Korekcja wady

No i już jestem po zabiegu 5 tygodni. Wszystko szybko się potoczyło. Po zabiegu miałam przez pierwszych kilka dni światłowstręt, nie mogłam korzystać z komputera, oglądać telewizji, ale już wszystko jest ok. Efekt jest super. Wada została usunięta całkowicie. Jak ktoś myśli o takim zabiegu, to zachęcam do wizyty u dr Gadomskiej z CMO Lasera. Bardzo mi pomogła smile