51

Odp: woda

a ja tak lubię gazowaną, a ona jest niewskazana.

52

Odp: woda

[quote=gusia1000]a ja tak lubię gazowaną, a ona jest niewskazana.[/quote]
dlaczego jest nie wskazana?

jedyne przeciwwskazania dot. wody gazowanej, to - nadwrażliwy żołądek oraz intensywne ćwiczenia fizyczne zaraz po wypiciu smile

53

Odp: woda

Ja chyba nie mam nadwrażliwego żołądka, ale czuję takie "wzdęcie" po gazowanej... I częściej mi się odbija...

54

Odp: woda

Lubię gazowaną ale czytałam gdzieś że nie powinno sie nią popijać posiłków, pewnie z powodu tych wzdęć

55

Odp: woda

Nie lubię wody, nie piję. Wolę herbatę bez cukru z cytryną...

56

Odp: woda

A ja piję z miodem, zmniejsza poziom cukru w e krwi

57

Odp: woda

Musi być mdła  ale w chorobie to się pije wszystko byle pomogło...

58

Odp: woda

mnie dopadło właśnie lekkie przeziębienie z przegrzania, tzn. z upału weszła do klimatyzowanego pomieszczenia kilka razy, zimne dreszcze i katar gotowy...

59

Odp: woda

A ja wczoraj zmokłam wieczorem ale rozgrzewający soczek z malin z cytryną pomógł

60

Odp: woda

no niby nie można pić wody z kranu, dlatego poleca się filtry. ale z drugiej strony owoce i warzywa myjemy w wodzie z kranu... Jak kupuje owoce i warzywa, to zawsze je myję, ale właśnie uświadomiłam sobie, że może powinnam też woda filtrowaną???

61

Odp: woda

A ja znam kobietę która od dziecka pije wodę kranową w dużym mieście i żyje... A kawę rozpuszczalną 3 w1 to sobie rozpuszcza w zimnej wodzie latem i ma "mrożoną"...

62

Odp: woda

No to sobie nie wyobrażam jej nerek, pewnie kamień na kamieniu...

63

Odp: woda

[quote=evitka]A ja piję z miodem, zmniejsza poziom cukru w e krwi[/quote]
woda z miodem raczej podnosi stężenie cukru we krwi... miód, to przecież niemal sam cukier smile

64

Odp: woda

A moja babcia ma o wiele lepsze wyniki poziomu cukru we krwi odkąd słodzi tylko miodem... Jak to wytłumaczyć?

65

Odp: woda

zastąpienie cukru miodem może obniżyć stężenie glukozy we krwi, bo miód jest zdrowszy i ma nieco mniej cukru, ale samo "picie wody z miodem" nie ma działania obniżającego stężenie cukru smile

66

Odp: woda

Czyli wcale miód nie jest taki zdrowy?...

67

Odp: woda

Lekarze go polecają, więc raczej jest zdrowy...

68

Odp: woda

Jest zdrowy, swój post napisałam w odniesieniu do Snoove - miód nie obniża poziomu cukru we krwi, ale to nie przeszkadza mu w byciu zdrowym, zawiera sporo substancji aktywnych wpływających korzystnie na organizm i wiele minerałów.
Ważne jest, aby go nie podgrzewać, bo wtedy tarci swoje cenne właściwości.

69

Odp: woda

Ooo, to ja niestety lubię sobie dodać miód do herbatki, oczywiście gorącej...

70

Odp: woda

Picie wody czy herbaty nawadnia organizm jeśli pijemy malymi porcjami, np. co pół godziny a nie naraz pół litra

71

Odp: woda

Zamiast wody warto pić rozcieńczone soki albo do mineralnej dodać soku z cytryny

72

Odp: woda

Ja uwielbiam latem nalać do dzbanka wody i wrzucić do niej zamrożone owoce takie jak np. truskawki, dodać cytrynę i miętę..super orzeźwiający napój wychodzi smile

73

Odp: woda

Ostatnio czytałam że mineralna wychładza organizm , lepiej pić przegotowaną nawet zimną kranówkę bo jest neutralna energetycznie, to pisał jakiś lekarz więc chyba wie co mówi?

74

Odp: woda

Już nie wiadomo komu wierzyć, jedni każą pić mineralną, inni nie, jeszcze inni każą przefiltrować w dzbanku filtrującym...

75

Odp: woda

JA mam taki filtr do wody  więc piję jej dużo, bo jest super oczyszczona, po razy pierwszy,. A wcześniej smakowała jak ściek... masakra, osad i smród jakby się piło z kibla za przeproszeniem! A teraz robię sobie te różne wody smakowe, całkiem już odeszłam od gazowanych napojów, już mi nawet nie smakują.