26

Odp: woda

Jak postawisz na noc w otwartym naczyniu, to się utleni. A część zostaje w postaci osadu w czajniku

27

Odp: woda

Super, dzięki za rady! Nie chcę się zrujnować na wodę mineralną za 2 zł, jeśli miałabym kupować codziennie butelkę wody to wyjdzie niezła sumka.

28

Odp: woda

Z badań wynika że wcale nie są lepsze od kranówy więc faktycznie po co kupować?

29

Odp: woda

Ostatnio chciało mi się strasznie pić a było gorąco, nie miałam lodu więc szklankę wody z kranu sobie zaserwowałam.............a wieczorem myślałam że nie zejdę z toalety!

30

Odp: woda

Zależy skąd ta woda, bo jak z jakiejś rzeki... J tylko ze studni bym się napiła nieprzegotowanej...

31

Odp: woda

U nas , jak mieszkałam na wiosce, to mielismy studnie na podwórku.

32

Odp: woda

Teraz jak wiele wsi ma kanalizację, to ludzie zasypują studnie. Źle robią, bo jak jest susza albo awaria to by się przydały. A woda jaka pyszna!

33

Odp: woda

U nas potem to tata trzymał ryby

34

Odp: woda

W studni?!? Tego nie znałam... I jak je łowił? Na strasznie długą wędkę czy wiadro wpuszczał?

35

Odp: woda

Na wędkę. Chociaż rzadko je łowił bo lubiał mieć świadomość że tam są. Łowił po jednej od czasu do czasu. A na koniec to podbierakiem wszystkie

36

Odp: woda

Nieźle, to musiała być płytka...

37

Odp: woda

Nie była aż tak bardzo głęboka. Ale pamietam ten sprzęt do pobierania wody przez wiaderko na łańcuchu.

38

Odp: woda

No tak, to podstawa, choć też bywają studnie z tzw. żurawiem...

39

Odp: woda

Tak. Są też i takie. To u nas na cmentarzu jest taka. Ale teraz już na podwórku jest nadal studnia ale zakryta

40

Odp: woda

Zawsze można ją wykorzystać jako element dekoracyjny, kwiatki postawić np.

41

Odp: woda

Tata coś tam na niej postawił. Chyba jest tam duży pojemnik z kwiatkami.

42

Odp: woda

No widzisz... To ryb już nie ma?

43

Odp: woda

Nawet nie wiem, ale chyba nie.

44

Odp: woda

Pamiętajmy o uzupełnianiu niedoborów wody w czasie upałów, które nam towarzyszą! smile
Gdy za oknem temperatura sięga 35 stopni w ciągu dnia powinniśmy wypijać przynajmniej 2,5 litra płynów!

45

Odp: woda

Tak, to prawda z tymi litrami wody.

46

Odp: woda

Niektórzy mają dylemat - gazowana tak czy nie. Ja nie lubię gazowanej, mój chłopak lubi tylko gazowaną. Upominam go tylko, żeby nie pił jej  na siłowni.

47

Odp: woda

A to czemu? Bąbelki i wysiłek razem są niewskazane?

48

Odp: woda

Ciągle zapominam dlaczego. Mam gdzieś artykuł. No ale najważniejsze zapamiętałam - że nie wolno podczas wysiłku pić gazowanych napojów.

49

Odp: woda

Może serducho nie wytrzyma bąbelków?

50

Odp: woda

Woda gazowana powoduje uczucie ciężkości oraz trudności z oddychaniem - rozepchany gazem żołądek powoduje nacisk na przeponę, co może powodować problemy z oddychaniem. Dlatego nie powinno jej się pić w czasie treningu.
Ma także, większe niż woda niegazowana działanie diuretyczne - stad też można się jej napic PO ćwiczeniach na siłownmi, aby szybciej wydalić toksyny nagromadzone podczas intensywnego treningu.

Ponad to woda gazowana może powodować wzdęcia i odbijanie - stąd też chociaż w towarzystwie zrezygnujmy z tego napoju smile