26

Odp: problem żylaków

I tabletki jeszcze są z tym wyciągiem smile Kiedyś kupiłam mamie taki zestaw - żel + tabletki.

27

Odp: problem żylaków

I pomogły?

28

Odp: problem żylaków

Nie bardzo, ale mama ma żylaki od lat, więc nic dziwnego. U nas to genetyczne.

29

Odp: problem żylaków

No to strzeż się i wcinaj kasztany kilogramami, bo wiesz...

30

Odp: problem żylaków

Wiem, ale jakoś ciężko mi idzie profilaktyka. Mam nadwagę, a kiedy byłam szczupła nosiłam obcisłe spodnie i ciągle chodziłam na wysokich obcasach, palę, itp.itd.
Znam kobietę, która ma ten problem (genetyczna skłonność do powstawania żylaków) i pomimo przestróg została fryzjerką, a żylaki to zawodowa choroba fryzjerek. Jest już po jednej operacji, planowała drugą z tego co pamiętam. Mimo to cały dzień na nogach i nadal nie chce siadać w przerwie między klientem a klientem.

31

Odp: problem żylaków

Powinna zostać "staczką" - w PRLu były takie postacie, zwane "staczami kolejkowymi"...

32

Odp: problem żylaków

I co one robiły?

33

Odp: problem żylaków

Zakupy dla kogoś kto im za to odpalił 20 dkg szyneczki... Przecież nie wszyscy mieli czas/ochotę stać za tym co akurat 'rzucili"... A stacze z tego czerpali profity, więc mieli motywację...

34

Odp: problem żylaków

Dobry pomysł mieli. Fajnie byłoby też założyć Koło Gospodyń Miejskich, gdzie każda stałaby w innej kolejce i kupowała dla wszystkich.

35

Odp: problem żylaków

Kolejki dziś: tylko w supermarketach w weekendy i przed świętami...:)
Więc stacz by nie zarobił wiele...

36

Odp: problem żylaków

To stałyby w kolejkach w przychodniach.

37

Odp: problem żylaków

albo po miejsce do przedszkola ......

38

Odp: problem żylaków

odnawiam temat
u mnie żylaki pojawiły się w ciąży (w okolicy prawej kostki) mimo, że nosiłam pończochy przeciw żylakowe. ale u nas w rodzinie to norma- mama ma zakrzepicę żył głębokich a siostry też narzekają na niewydolność żylną. mi ulgę na ciężkie nogi przenosi pływanie, pianka Venospray którą zawsze mam ze sobą (działa w momencie i ma fajne opakowanie- jak dezodorant więc super do torebki), staram się też ćwiczyć i jak to możliwe to unoszę nogi go góry. Ważne żeby nie doprowadzić do nadwagi...

39

Odp: problem żylaków

U mnie także to rodzinne. Coś mi się zaczęło już robić na lewej nodze. Najpierw było widać prześwitującą przez skórę żyłkę, później stała się lekko wypukła, potem się zapasłam i zaniedbalam sprawę i teraz żałuję, bo wygląda to nieładnie na dzień dzisiejszy. A można było temu zapobiec.

40

Odp: problem żylaków

Ja na sszczęście nie mam żylaków.Po zabiegu operacyjnym żylaki się odnawiają

41

Odp: problem żylaków

Ktoś mi pokazywał kiedyś zdjęcia żylaków, takich na całą nogę i potem sińców po operacji. Aż mi się słabo zrobiło. Ta osoba nadal nie dba o to, żeby jej się nie robiły. Opowiadała, ze jej tą żyłę wydzierali, fujt.

42

Odp: problem żylaków

A brałyście kiedyś Venoruton czy jakoś tak? Ja mam co prawda początkowe stadium ale wygląda niezbyt ciekawie hmm Słyszałam też, ze tabletki anty źle wpływają na te sprawy hmm

43

Odp: problem żylaków

Nie brałam tego.

44

Odp: problem żylaków

[quote=avianna]Czy są może jakieś inne sposoby (oprócz operacyjnych) na pozbycie się żylaków? co prawda ten problem mnie nie dotyczy, ale bliskiej mi osoby.... i chciałam się dowiedzieć czy tylko chirurgiczne można je usunąć jeśli już się pojawią?[/quote]

Witaj,

a może Krioterapia? Jest to metoda leczenia zimnem, polegająca na miejscowym, silnym zamrożeniu tkanki za pomocą podtlenku azotu. Warto jednak skonsultować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie działania ;-)

45

Odp: problem żylaków

Na mniejsze żylaki pomagają maści, może na razie zrezygnować z radykalnych metod?

46

Odp: problem żylaków

Ja bym od razu zoperowała, żeby nie rosły, bo to okropnie wygląda... Efekt musi być natychmiastowy

47

Odp: problem żylaków

Chyba sama byś musiała zoperować, bo lekarz raczej by się nie zgodził

48

Odp: problem żylaków

Prywatnie by zrobił, ale ja bym się bała od razu takich radykalnych metod

49

Odp: problem żylaków

avianna, najlepiej poradzić się chirurga naczyniowego, wykonać USG dopplerowskie, żeby dowiedzieć się w jakim stanie są żyły. Poza tym na pewno przyda się sporo ruszać i warto jest nosić  podkolanówki i rajstopy przeciwżylakowe

50

Odp: problem żylaków

Przy zaawansowanej chorobie rajstopy nic nie pomogą tylko operacja...