1

Temat: problemy z zębami

poszukuję dobrego dentysty, warszawa lub okolice. chodzi o zrobienie korony na zębach, czy co to tam tongue tak mówił mi ostatnio stomatolog. możecie kogos polecić?

2

Odp: problemy z zębami

Dobre są laboratoria, pracownie protetyczne itp, dzięki czemu wszystkie usługi są w jednym miejscu.

3

Odp: problemy z zębami

uuu brzmi ciekawie, skoro maja taka szeroke oferte, to pewnie ortodonta tez sie znajdzie? zastanawiam sie nad wyprostowaniem sobie zgryzu wink

4

Odp: problemy z zębami

Moja metoda na utrzymanie ładnych zębów jest banalna - myję je pastą ajona, trzy razy dziennie. Pasta nie zawiera, o dziwo szkodliwego, fluoru. Myję metodą wymiatania, staram się systematycznie zmieniać szczoteczkę i jakoś zęby cały czas wyglądają ładnie. Bardzo ważna jest pasta i wcale nie musi być ona telewizyjna. Szukajcie raczej po produktach niszowych.

5

Odp: problemy z zębami

Ja czasem, tak z raz na tydzień, czyszczę je sodą

6

Odp: problemy z zębami

A możesz mi powiedzieć po co? Zęby sodą? Pierwsze słyszę. Jaki to ma cel?

7

Odp: problemy z zębami

Ja myję zęby pastą ajona, najczęściej 3 razy dziennie, chyba że nie mam możliwości, to wtedy 2 razy. Staram się również systematycznie zmieniać szczoteczkę do zębów i to daje fajne efekty. Dla utrzymania ładnych zębów nie musicie robić Bóg wie czego - wystarczą standardowe czynności.

8

Odp: problemy z zębami

No ja robię w zasadzie cały czas. Ajona jak mało która pozytywnie wpływa na zęby, nie zawiera fluoru, chroni przed chorobami dziąseł. Z perspektywy czasu bardzo żałuję, że nie zdecydowałam się na korzystnie z niej wcześniej - może nie miałabym problemów z krwawieniem dziąseł ;/

9

Odp: problemy z zębami

Ważniejsza jest szczoteczka niż pasta, każdy dentysta Wam to powie

10

Odp: problemy z zębami

Proszę cię ;-) Szczoteczka musi być systematycznie zmieniana, najlepiej co trzy miesiące i wtedy wszystko jest ok.
Pasta również ma znaczenie. Dlaczego przy ajonie jakość moich zębów jest wyższa? No właśnie... trudno powiedzieć, a właśnie tak to wygląda!

11

Odp: problemy z zębami

A dlaczego ją stosujesz teraz? U mnie zaczęło się właśnie od krwawienia dziąseł ;/ W sumie to w aptece mi ją polecono - wcześniej nazwa kompletnie nie była mi znana. Wychodzi z tego, że niszowe kosmetyki również są dobre, tylko kto ma czas żeby ich szukać i testować ;/

12

Odp: problemy z zębami

No ja też miałam problem z krwawieniem dziąseł. Wyczytałam, że pasta normalnie nadaje się do codziennego użytkowania i tak już pozostało. W zasadzie jest to pierwsza pasta przy której nie mam aż tak częstych problemów z zębami. A dziąsła to już zupełnie inna sprawa....

13

Odp: problemy z zębami

[quote=Ksymena]Ja czasem, tak z raz na tydzień, czyszczę je sodą[/quote]
soda bardzo niszczy śluzówkę, każdy dentysta to odradzi.
a co krwawienia dziąseł i problemu z dziąsłami najpierw radziłabym przy uporczywym problemie zgłosić się do dobrego dentysty. nie zawsze nowa pasta pomoże, bo problem może być gzdie indziej. niestety ale statystycznie, co druga osoba ma problem (mniejszy lub większy) z dziąsłami i to bagatelizuje

14

Odp: problemy z zębami

Ja też miałam takie problemy i na własnej skórze przekonałam się, że lekarze zazwyczaj bagatelizują ten problem - najczęściej spotykałam się z radami, że za twarda szczoteczka i niewłaściwie myję.

15

Odp: problemy z zębami

to że pacjenci bagatelizuja problem krwawienia dziąseł to norma, ale lekarze nie powinni. dlatego napisałam, żeby wybrac się własnie do dobrego specjalisty, ktory rzetelnie podchodzi do swoich obowiazkow. dlatego tez nie korzystam z nfz-u bo tam często lekarze traktuja pacjenta nma zasadzie "nastepny prosze" i pracuja na gorszych materialach

16

Odp: problemy z zębami

Te gorsze materiały często wynoszą sobie do swoich prywatnych gabinetów.

17

Odp: problemy z zębami

uła! to nie wiedziałam... to muszą być bardzo oszczędni lekarze hmm myślę, że w większych klinikach stomatologicznych, które moga pochwalić się licznymi certyfikatami- dbanie o jakość usług, a także materiałów jest w ich gestii. to troska o swoje dobre imię, a przeciez pacjenta bardzo łatwo zrazić

Ostatnio edytowany przez lilianka (2013-02-12 11:57:37)

18

Odp: problemy z zębami

Chodziłam do takiego oszczędnego, np. mówił że zakłada plombę czasową a robił opatrunek... Wydało się gdy wyjechałam i z bolący zeębem poszłam do innego dentysty, a on mi mówi że o mało zęba nie straciłam bo się zapalenie wdało

19

Odp: problemy z zębami

[quote=Yolana]Chodziłam do takiego oszczędnego, np. mówił że zakłada plombę czasową a robił opatrunek... Wydało się gdy wyjechałam i z bolący zeębem poszłam do innego dentysty, a on mi mówi że o mało zęba nie straciłam bo się zapalenie wdało[/quote]


Masakra! Człowiek myśli, że idąc prywatnie i płacąc ma usługę naprawdę wysokiej jakości, a wychodzi jak zwykle...

20

Odp: problemy z zębami

No, to masz tu pewność, że zrobią idealnie i nic nie odpadnie za chwilę.

21

Odp: problemy z zębami

owszem, ja np więcej płacę  niż na nfz. ale wychodzę z założenia, że płacę za jakość. wcześniej gdy leczyłam się przez nfz, może i płaciłam mniej, to fakt. ale kilka razy mi się zdarzyło, że plomba wypadała, do lekarza trzeba było iść jeszcze raz i koszty wychodziły w sumie takie same, co w przypadku leczenia prywatnego. a stres podwójny, bo ten sam problem, dwie wizyty. a ja nie jestem fanką siedzenia na fotelu dentystycznym, choć mój stomatolog jest świetny.

22

Odp: problemy z zębami

Ja jestem niezadowolona akurat, tylko głupio mi jakoś reklamację składać, więc chyba jednak pójdę do kogo innego. Miałam ubytek klinowy, zrobiła mi po znajomości, dała zniżkę 30 % i wygląda na to, że włożyła materiału o 30 % mniej big_smile Wyszłam bardzo zadowolona, śladu nie było, ale przy następnej wizycie, kiedy wpychała ten tamponik, obsunęła mi dziąsło. Z czasem zsunęło się jeszcze bardziej i odsłoniło resztę ubytku. Wygląda na to, że powinna była wtedy rozciąć dziąsło i "załatać" też to, czego nie widać, a nie tylko to, co jest widoczne.

23

Odp: problemy z zębami

[Jak to mówią, skąpy płaci 2 razy.

24

Odp: problemy z zębami

Leczyć się na NFZ to można jak się  ma czas stać w kolejkach i chodzić na poprawki. Ja mam przychodnię kolo pracy, więc czasem udaje i się skorzystać z wizyty u lekarza, ale jakbym miała dojechać dalej to chyba bym wolała zapłacić

25

Odp: problemy z zębami

ja właśnie do kliniki dojeżdżam, to fakt, ale bliskość przychodni nfz odstrasza własnie słabą jakością i tym, że zazwyczaj są kolejki i na wizytę trzeba czekać. a co zrobić, gdy ząb boli? no z tym już wtedy gorzej. a do leczenia po znajomości raczej mam negatywny stosunek. już się przejechałam na stomatologu "po znajomości". po tygodniu plomba wypadła hmm