1

Temat: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Bywa, że w kluczowych momentach, decydujących o tym, czy ta wspaniała kobieta lub wymarzony mężczyzna zostanie z nami na dłużej, brakuje nam odwagi, by nadać flirtowi właściwy kierunek... Czy i Wam zdarzyło się zepsuć dobrze zapowiadającą się relację przez brak pewności siebie? Jak sobie radzicie z onieśmieleniem? O tym wszystkim piszcie poniżej - a my nagrodzimy najlepsze wypowiedzi poradnikami Wydawnictwa Samo Sedno!

2

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Wiele razy tak było... Dziś żałuję że się nie odważyłam, może inaczej by wyglądało moje obecne życie, byłabym w zupełnie innym miejscu, z kimś bardziej wartościowym, ale cóż, czasu się nie da cofnąć. Ale to trwa do dziś - jak zaczyna mi na kimś bardziej zależeć to faktycznie mnie paraliżuje strach że coś źle zrobię, coś głupiego powiem - więc lepiej nie robić, nie mówić czegoś... A ta druga strona nie rozumie, myśli pewnie, że nie staram się, bo mi nie zależy. Ehhhh....

3

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Zależy od dnia, czasem jetem aż za odważna, a czasem mam ochotę schować się w kokon i być niewidzialna...

4

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Zależy...jeśli kogoś znam bardzo długo to potrafię przy tej osobie być sobą. Wtedy się wygłupiam, śmieje się, żartuję, natomiast jeśli pojawia się ktoś nowy kogo pierwszy raz widzę na oczy, staję się cicha, skryta i czekam aż ta osoba zrobi pierwszy ruch. Wtedy się otwieram i jestem wyluzowana. Ale na imprezach, czy dyskotekach nigdy nie podeszłabym do obcego chłopaka bo się wstydzę smile Wychodzę z założenia, że to właśnie mężczyzna powinien zrobić pierwszy krok  .

5

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Jestem bardzo pewna siebie - przecież nic nie stracę przez a mogę tylko i wyłącznie zyskać. Nie zwracam uwagi na to czy popełnię jakieś gafy czy błędy ponieważ szkoda mi czasu, życia i nerwów na zamartwianie się:) Jeśli on zacznie kpić ze mnie bo coś nie tak zrobiłam czy powiedziałam to znaczy że nie jest wart mojej uwagi... Nikt nie lubi prostaków, każdy woli osobę z poczuciem humoru:)

6

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Nigdy nie byłam pewną siebie osobą zawsze byłam taka cichutka myszka''dosłownie mysz pod miotłą'' no ale to wszystko się zmieniło rozeszłam się z partnerem z którym byłam coś około 3 lat i w ogóle(ucieczka) koleś próbował mnie wpędzić w depresję i z dołować no ale się nie dałam.Teraz jestem z dala, studiuję i nabieram coraz to większej wartości siebie, nie nazwałabym tego ''pewna siebie'' tylko po prostu znam swoje wartości tak zwyczajnie swoje JA. Nie boję się już rozmawiać z płcią przeciwną, częsciej się uśmiecham i w ogóle konwersacje pełną parą ... Nikt mnie praktycznie z tej strony nie znał bo zawsze uważali mnie za cichą a tu zdziwienie od pozytywnej strony, wiadmo muszę jeszcze troche dopracować swoją osobowośc no bo troszkę się wstydze Panów, czasem tak bywa ... nie ma ideałów .. więc musze dopracować to żeby być jeszcze trochę śmielszą w kontaktach z płcią przeciwną ...

7

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Ci co mnie znają pewnie powiedzieliby że jestem pewna siebie zawsze... Ale czasem to nie jest tak do końca, po prostu bywa że trzeba grać aby osiągnąć swój cel, nawet za cenę "maski" pewności...

8

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Nie od dzisiaj wiadomo, że trochę nieśmiałości to bardzo dobry afrodyzjak i element przyciągający uwagę mężczyzn... W związku z tym radzę Wam dziewczyny - spuśćcie czasem skromnie wzrok, zarumieńcie się troszeczkę, bo On chce być tą "skałą", na której możecie się oprzeć... Sprawdzone wink

9

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Mnie przełamywanie oporów idzie dość ciężko i tak naprawdę to zawsze po cichu liczę, że on się postara mnie troszkę ośmielić.. . No ale nie zawsze chłopak załapie o co mi chodzi i częściej jest tak że odchodzi szukać innej, bardziej otwartej...

10

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Na szczęście w odpowiednim momencie byłam pewna siebie, inaczej pewnie dziś nie miałabym obok siebie mojego cudownego Mężczyzny:)

11

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Prawie przez całą trzecią klasę liceum wracałam autobusem z chłopakiem, który już od pierwszych chwil wpadł mi w oko wink Z pewnością znacie to uczucie .. Przed wyjściem z domu baczniej dobierałam stroje i malowałam się jakby dłużej a po ostatnim dzwonku biegłam jak szalona żeby na pewno zdążyć na ten konkretny autobus. Autobus do krainy mojej wyobraźni, bo nie miałam odwagi oczywiście zagadać do autobusowego przystojniaka .. Tak mijały kolejne dni i tygodnie .. a koniec roku zbliżał się nieubłaganie. Wiedziałam, że jeśli ostatniego dnia szkoły nie podejdę do niego i nie odważę się na powiedzenie czegokolwiek- ten czar pryśnie. W końcu przełamałam się! rozgrzana do czerwoności, z dudniącym jak stado antylop sercem wykrztusiłam z siebie nieskładnie kilka zdań .. i wiecie co się okazało? To była najlepsza decyzja! a sam bohater opowieści przyznał się, że obawiał się mojego odrzucenia- dlatego nie podszedł do mnie pierwszy smile Dziś jestem już śmielsza w kontaktach z płcią przeciwną, bo wiem, że zazwyczaj wychodzi to na dobre. Pozdrawiam!

12

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Och tutaj nie mam sobie równych... smile

36 - wypowiedz się dokładniej, skoro już ktoś odgrzebał takiego kotleta.
Stańmy w konkury... wink

13

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

U mnie, jak mówi Pismo, każdemu według jego zasług....
Pewna pewność siebie jest zawsze, nawet jeśli kogoś pewnie zignoruję, spostponuję itd. wink

14

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Do dziś żałuję że nie ośmieliłam anonimowego chłopaka, który przez blisko rok wypatrywał mnie z okna jak wracałam ze szkoły... Oczywiście wtedy uważałam, że powinnam udawać, że tego nie widzę, bo inaczej nie wypada:(

15

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

ja z kolei byłam chyba raz zbyt śmiała i tym wystraszyłam chłopaka który mi się podobał. Na imprezie u koleżanki zauważyłam, że zwraca na mnie uwagę, stara sie być jak najbliżej... A mnie drugie piwo zaszumialo w głowie i pomyślałam, że jeśli nie teraz to kiedy...? i zaczęłam mu mówić komplementy a on się tak zaczerwienił i już do końca imprezy unikał mnie jak ognia...

16

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Hej milka - jakiś debil, co nie?

Postponentka jedna Zmrożona! To ja chcę być dla Ciebie riposterem?!

17

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Mnie łatwo przychodzi flirt z kimś kogo wiem że już raczej nie spotkam... Wtedy jestem odważna w słowach... Ale jak widze ze to coś bardziej poważnego, to od razu się spinam, nie jest już tak prosto...

18

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Ostatnio jestem śmiała, ale nie zawsze tak było. Pamiętam jak jeszcze niedawno wstydziłam się, że ktoś na mnie patrzy, że się uśmiecha... Nie wierzyłam że to może być na poważnie, że pewnie sobie kpi ze mnie... Dopiero jak się wzięłam za siebie, schudłam, zmieniłam styl ubierania, jest inaczej.
Jednak żeby być pewną siebie trzeba najpierw zmienić wewnętrzne przekonanie o własnej wartości i wyglądzie...

19

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Zwykle gram pewność siebie, nawet gdy mi miękną kolana na czyjś widok. Zauważyłam, że mężczyźni wolą dziewczyny które wiedzą czego chcą a nie marudzą i trudno się z nimi dogadać

20

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Byle nie za bardzo - takich to się raczej boją

21

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Chociaż z natury jestem osobą dość introwertyczną i nieśmiałą, w kontaktach z płcią przeciwną nauczyłam się okazywać pewność siebie. Dlaczego? Jeśli mam do czynienia z nieprzyjemnym facetem, któremu brak ogłady, kultury czy zasad, tylko pewność siebie i zdecydowanie w okazaniu mu, że powinien "iść do diabła", będą skuteczne wink Jeśli natomiast chodzi o mężczyznę moich marzeń... wiem że pewność siebie, pewność swojej wartości i swojej urody działają jak afrodyzjak. Myślę że mężczyźni lubią kobiety przekonane o własnej atrakcyjności, żyjące pasją, ciągle się rozwijające!

22

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Sama nie jestem zbyt śmiała, ale uważam to raczej za zaletę widząc jak traktują i co mówią chłopaki o takich odważnych dziewczynach... Wolę nie mieć ich opinii, bo jest nieciekawa od razu chłopak myśli o takiej że jest łatwa albo zdesperowana

23

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Nie zgadzam sie z tym, śmiała dziewczyna to nie ta "łatwa" tylko pewna siebie i wygadana, taka co nie da sobie w kaszę dmuchać... Ja nigdy nie miałam problemów z facetami bo zawsze powiedziałam co mi leży na wątrobie, a oni mnie też bardziej szanowali za to że nie ukrywam przed nimi co naprawdę czuję

24

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Nigdy nie zaponę jak bardzo się wstydziłam podejść i zagadać do 2 lata starszego chłopaka kiedy chodziłam do gimnazjum, a on do liceum 100 m dalej. Prawie codziennie spotykaliśmy się na przystanku i w autobusie i wiele razy nieśmiało się uśmiechał jakby chciał zachęcić do kontaktu. To trwało z pół roku, po jego maturze już go nie spotkałam, pewnie gdzieś wyjechał, szkoda...

25

Odp: Czy jesteś pewna/pewny siebie w kontaktach z płcią przeciwną?

Ja stosuje sprawdzony sposób, jedno piwo albo drink i od razu jestem śmielsza - dlatego zawsze poznaję kogoś ciekawego na imprezach:)