126

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja katuję swoje włosy szczotką i zawsze się spieszę, a nie wolno czesać od razu po myciu. powinny być lekko podsuszone.

127

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja zawsze czeszę zaraz po myciu, bo potem mi się plączą strasznie...

128

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja nie lubię zaś suszyć mam wrażenie, że są wtedy bardziej sianowate. Nie wiem czy wspominałam, kupiłam tę tanią odżywkę mleczną w mega opakowaniu i jak na już 3 miesiąc stosowania to chyba w końcu widzę efekt miękkości. Chciałabym jeszcze zwiększyć ich objętość ale tego się już nie da.

129

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

[quote=niechcemisie]Ja katuję swoje włosy szczotką i zawsze się spieszę, a nie wolno czesać od razu po myciu. powinny być lekko podsuszone.[/quote]

Zdecydowanie lepiej poczekać aż podeschną, masz rację, takie mokre są bardzo kruche i wrażliwe na czesanie.
I jeszcze szczotka powinna być wykonana z naturalnego włosa.

130

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

A ja jak czekam aż podeschną to potem ich nie mogę rozczesać i jeszcze więcej ich wyszarpuję hmm

131

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

[quote=Jedwabna]A ja jak czekam aż podeschną to potem ich nie mogę rozczesać i jeszcze więcej ich wyszarpuję hmm[/quote]

U mnie jest to samo tongue więc zawsze czeszę je zaraz po myciu... Są wtedy śliskie i lepiej się rozczesują...

132

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja chyba obetnę swoje, bo już nie mam siły. Są za długie i coraz ciężej je rozczesać.

133

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja nigdy nie miałam problemów z rozczesywaniem, chyba mam rzadkie włosy po prostu, wiec za dużo się nie plączą wink

134

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Dużo przydatnych informacji na temat pielęgnacji włosów takich jak odpowiednie mycie, suszenie czy szczotkowanie znajdziecie tutaj [url]http://sposoby-na-wlosy.blogspot.com/[/url]

135

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

"Włosy wizytówką kobiety"? A nie piersi, tyłek?;)

136

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Chciałabym mieć problem z rozczesywaniem bo jak na razie moje włosy są tak przerzedzone i jest ich strasznie mało, że nie ma czego rozczesywać.
Jeśli chodzi o pielęgnację czytałam kiedyś, że powinno używać się małych ilości szamponu ponieważ od zbyt dużej ilości tej skoncentrowanej chemii włosy się szybciej przetłuszczają.

137

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Powinno się przede wszystkim rozrzedzać szampon pół na pół z wodą a nie lać z butelki taki gęsty na włosy... A używać tyle żeby je umyć porządnie.

138

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Na pewno trzeba dobrać szampon do swoich włosów, a nie słuchać mamy, koleżanki czy jeszcze kogoś innego. Jak już znajdziemy ten odpowiedni, problemy są o wiele mniejsze...

139

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ale co to znaczy odpowiedni?

140

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja codziennie podczas kapieli myję włoski i pielęgnuję, uważam że nie zastapi się szamponu i odżywki takim suchym szamponem.

141

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Codzienne mycie włosów to największa szkoda dla nich... Naprawdę wystarczy co 3 dni, sprawdziłam na sobie!

142

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

To zależy jak się włosy 'przyzwyczają"
Jak myjecie codziennie to one szybciej się przetłuszczają

143

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Też tak myłam codziennie, a potem nie mogłam sobie z nimi poradzić, nie błyszczały i byył jak "sprane"...

144

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Teraz mamy w kranach taką wodę, że trzeba używać odżywek i nabłyszczaczy żeby włosy jakoś wyglądały

145

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

[quote=katasia]Codzienne mycie włosów to największa szkoda dla nich... Naprawdę wystarczy co 3 dni, sprawdziłam na sobie![/quote]
Ja też na swoich sprawdziłam i dopóki mam bieżącą wodę w domu będę myć je codziennie.
We włosach osiada więcej zanieczyszczeń niż na twarzy, bo jest więcej zakamarków.

146

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Gdybym była górnikiem na kopalni albo robotnikiem budowlanym to miałabym co zmywać codziennie, a tak  to myję co 2-3 dni (teraz częściej bo chodzę w czapce)

147

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja na szczęście należę do osób, które mogą myć włosy 2 razy w tygodniu. Za to moja mama musiałaby je myć 2 razy dziennie...  Jedyne co ostatnio robię z moimi włosami to je czeszę i związuję w koński ogon. Dawniej często prostowałam, ale tak się poniszczyły, że wolałam to ograniczyć.

148

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ostatnio nie myłam 3 dni z powodu przeziębienia. Ale chodząc w czapce normalnie tak się nie da

149

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja normalnie myję włosy codziennie, tylko jak mam wolne i nie planuję nigdzie wychodzi to wytrzymam 2 dni. Moje włosy się dość szybko przetłuszczają, ale ja też strasznie lubię efekt lekkich, czystych i puszystych włosów smile używam aptecznego szamponu Biokap, do tego jakaś lekka odżywka. Mam włosy w dobrej kondycji więc na razie masek nie uskuteczniam!

150

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

ja używałam kiedyś specyfików wella do mycia włosów, do farbowanych, bo często farbuję. i choć byłam naprawdę zadowolona z tej firmy, to zaczłęy się szybciej przetłuszczać i trochę wypadać. nie przypisuje winy temu wlasnie szamponowi i odzwyce, a zabiegom ktorym ostatnio sie poddawalam, a ktore niszcza włosy. i tak jak majka polecam biokap, na ktory ostatnio sie przerzucilam, zarowno farby (już jakis czas nimi farbuje) a ostatnio tez szampon przeciw wypadaniu wlosow. no i zauwazylam, ze wlosy sa miekkie, faktycznie mni9ej wypadaja, a to czego sie nie spodziewalam, moge je teraz myc co 2-3 dni (a mylam codziennie). mysle, że dla kondyncji wlosow istotne jest by zmienic szampon i odzywke co jakis czas.