1

Temat: Żłobek prywatny czy państwowy?

Słuchałam akurat dzisiaj wiadomości w RMFie i byłam zaskoczona informacją, że w Warszawie zabrakło miejsc w żłobkach dla ponad dwóch tysięcy dzieci, a ceny żłobków prywatnych sięgają półtora tysiąca złotych. Jestem ciekawa jak to jest w innych regionach Polski.

Moja córeczka (w lutym skończy dwa lata) chodzi od roku do żłobka prywatnego i jesteśmy zachwyceni. Mają mnóstwo zabaw ruchowych, tanecznych, plastycznych, mikołajki, bale przebierańców. Dzieci dostają prezenty na urodziny i święta. Mała czasem nie chce nawet ze żłobka wychodzić, kiedy wpada w wir zabawy.
Jesteśmy z opolszczyzny i u nas cena takiego żłobka to 399 zł za miesiąc, z pełnym wyżywieniem, podczas gdy żłobek państwowy to około 300 zł, czyli niewiele mniej. A jak jest u Was?

2

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

u nas różnie... zdarzało się nawet, że prywatny był tańszy, no ale myślę że tu nie tylko na cenę powinno się patrzeć

3

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Też uważam, że cena nie świadczy o niczym. Wybrać właściwy żłobek nie jest łatwo, ale opłaca sie poświęcić na to czas.

4

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Po ostatnich aferach to chyba lepiej samemu zająć się dzieckiem, żeby nie było narażone na przemoc "opiekunek"-terrorystek

5

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Czasem dzieci też dają popalić, komu by nerwy nie puściły, jak codziennie musi znosić ich fochy i kaprysy...?

6

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Tam przede wszystkim powinny pracować odpowiednie osoby a nie młode dziewczyny bez przygotowania pedagogicznego....

7

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Przede wszystkim to bez cierpliwości, która jest niezbędna w takiej pracy...

8

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Mało kto zatrudnia dziś wg umiejętności, liczą się raczej znajomości

9

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Najlepsze jest spędzenie pierwszych 3-4 lat z mamą, a nie pod opieką jakiś przypadkowych osób. Ale to nie  tym kraju i nie w tych czasach niestety

10

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

A potem rząd się dziwi że rodzi się za mało dzieci i to głównie tam gdzie nie ma pieniędzy na ich opiekę

11

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Państwo myśli że da raz 1000 złoty i za to się wychowa dziecko...

12

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Pieniądze to jedno a nerwy i nieprzespane noce to drugie... Chyba że premier przyjdzie i pomoże zamiast jeździć za granicę z misją "money or death", to może i będzie więcej urodzin dzieci w Polsce wink

13

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Nic na to nie wskazuje, jeśli rodzić to w Anglii lub Niemczech, w Polsce sie nie opłaca

14

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Dla dzieci to jeszcze lepiej - będą miały podwójne obywatelstwo.

15

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Podwójne obywatelstwo nie gwarantuje sukcesu, co najwyżej brak tożsamości narodowej...

16

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Przy takiej filozofii to za jakieś 200 lat nie będzie Polaków tylko Anglicy  i Niemcy pochodzenia polskiego, ale rząd sam sobie będzie winny

17

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Wtedy nie będzie też rządu, skoro Polacy wymrą smile

18

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Będziemy Niemcami albo Anglikami, tylko nazwiska polskie zostaną...

19

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Nie mam nic przeciwko, jeśli dzięki temu będzie im się lepiej żyło....

20

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Obywatelstwo to sprawa mniej ważna niż mentalność, polska chyba szybko nie zaniknie, mamy ją przecież w genach

21

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Mam w rodzinie najmłodsze pokolenie urodzone w Niemczech - po polsku mówią słabiutko, ale jakoś nie są przez to mniej szczęśliwi

22

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Najważniejsze żeby dobrze funkcjonowali w tamtej rzeczywistości

23

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Myślę, że państwowy, choć ciężko jest się tam dostać.

24

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Już coraz łatwiej, dzieci rodzi się przecież coraz mniej...

25

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

U mnie na miejsce w przedszkolu czeka się 2 lata