101

Odp: suche włosy

[quote=Gosia_Drozd]Ja stałam się wielką fanką olejowania włosów. Po żadnej odżywce nie miałam takiego efektu miękkich i błyszczących włosów (a stale używam suszarki i prostownicy). Zauważyłam, że najlepsze efekty daje nocne olejowanie, tzn. wieczorem nakładam olej na włosy, wcale nie potrzeba dużo, tak z 1 łyżkę stołową przede wszystkim na skórę głowy, którą masuję, no i trochę na długość włosów. Jednak masaż skóry głowy jest tu najważniejszą sprawą, bo chodzi o pobudzenie cebulek włosowych. Owijam poduszkę ręcznikiem i rano zmywam głowę 1-2 razy zwykłym drogeryjnym szamponem. Włosy aż chce się głaskać, są bardzo sypkie i absolutnie nie ma efektu przetłuszczonych włosów. Zresztą olejować mogą też osoby, które mają przetłuszczającą się skórę głowy, bo olejki właśnie stabilizują gospodarkę lipidową skóry.[/quote]

U mnie niestety olejowanie włosów nie zdało egzaminu:( Może powinnam być bardziej cierpliwa ale nie wytrzymałam zbyt dużego obciążenia włosów i braków jakichkolwiek rezultatów:/

102

Odp: suche włosy

[quote=Gosia_Drozd]Ja stałam się wielką fanką olejowania włosów. Po żadnej odżywce nie miałam takiego efektu miękkich i błyszczących włosów (a stale używam suszarki i prostownicy). Zauważyłam, że najlepsze efekty daje nocne olejowanie, tzn. wieczorem nakładam olej na włosy, wcale nie potrzeba dużo, tak z 1 łyżkę stołową przede wszystkim na skórę głowy, którą masuję, no i trochę na długość włosów. Jednak masaż skóry głowy jest tu najważniejszą sprawą, bo chodzi o pobudzenie cebulek włosowych. Owijam poduszkę ręcznikiem i rano zmywam głowę 1-2 razy zwykłym drogeryjnym szamponem. Włosy aż chce się głaskać, są bardzo sypkie i absolutnie nie ma efektu przetłuszczonych włosów. Zresztą olejować mogą też osoby, które mają przetłuszczającą się skórę głowy, bo olejki właśnie stabilizują gospodarkę lipidową skóry.[/quote]
No to mnie zaskoczyłas bo nie wiedziałam że ja ze swoimi przetłuszczajacymi sie włosami mogę je olejować !! smile:)Moje są sztywne ale przetłuszczające się....
Jaki olej najbardziej polecasz ??

103

Odp: suche włosy

Na suche włosy polecam maskę mleczną Kallos. Tania, wydajna, bardzo dobrze nawilżająca. Zachęcam do przeczytania obszernej recenzji na moim blogu: [url]http://www.makeupeveryday.pl/maska-mleczna-kallos-crema-al-latte-recenzja/[/url]

104

Odp: suche włosy

Proponuję oleje ja używam te z Mydlarni u Francieszka

105

Odp: suche włosy

Jestem tego samego zdania co czarnalemoniada! Ja używam [url]http://www.mydlarnia.info/7-olej-243w---receptura-kr-243lewska-cat-215-id-648.aspx[/url] i jest RE-WE-LA-CYJNY!!!!!!!!!!

106

Odp: suche włosy

a ja proponuję zacząć od dobrego szamponu do suchych włosów... i jakiś balsam do tego, np z tej samej serii żeby się uzupełniało

107

Odp: suche włosy

Myślę także, że dobrym wspomaganiem pielęgnacji włosów suchych jest maska wella, całą recenzję przedstawiłam na swoim blogu, ponieważ sama miałam problem suchych włosów smile [url]http://magiatestowania.blogspot.com/2012/09/maska-wella-pro-series-moisture.html[/url] Pozdrawiam !

108

Odp: suche włosy

[quote=rudzielec1984]Na suche włosy polecam maskę mleczną Kallos. Tania, wydajna, bardzo dobrze nawilżająca. Zachęcam do przeczytania obszernej recenzji na moim blogu: [url]http://www.makeupeveryday.pl/maska-mleczna-kallos-crema-al-latte-recenzja/[/url][/quote]
Zgadzam się! Tania i wydajna.

109

Odp: suche włosy

na szczęście nie palę, ale niestety farbuję namiętnie włosy, więc czasem są trochę przesuszone... kiedyś stosowałam różnych kosmetyków dostępnych w drogeriach typu Rossman czy Natura, ale niedawno odkryłam Mydlarnię u Franciszka, a tam olejek do włosów, który nakłada się na włosy i skórę głowy przed myciem i później się spłukuje. Ten olejek nazywa się 7 olejów, bo jest miksem 7 różnych olejów smile

110

Odp: suche włosy

[quote=czarnalemoniada]na szczęście nie palę, ale niestety farbuję namiętnie włosy, więc czasem są trochę przesuszone... kiedyś stosowałam różnych kosmetyków dostępnych w drogeriach typu Rossman czy Natura, ale niedawno odkryłam Mydlarnię u Franciszka, a tam olejek do włosów, który nakłada się na włosy i skórę głowy przed myciem i później się spłukuje. Ten olejek nazywa się 7 olejów, bo jest miksem 7 różnych olejów smile[/quote]

oho, nie słyszałam jeszcze o takim olejku smile muszę tam koniecznie zajrzeć smile a Ty daj znać jak działa i czy warto ;]

111

Odp: suche włosy

Na suche włosy dobre są nutrikosmetyki, które przywracają włosom prawidłowy wygląd, a także pozytywnie działają na łamiące się paznokcie czy cerę smile sama się o tym przekonałam. Należy tylko pamiętać, aby brać je codziennie.

112

Odp: suche włosy

Ja używam szamponów i odżywek garniera , a też kiedyś miałam suche włosy. Może trzeba spróbować. teraz widziałam świetną reklamę
[url=http://www.youtube.com/user/Garnier]www.youtube.com/user/Garnier[/url] Polska
i tam widać że mają nową gamę produktów, może i dla ciebie się coś znajdzie

113

Odp: suche włosy

Szampon Garnier spowodował u mnie łupież, więcej nie sięgnę po tę markę

114

Odp: suche włosy

[quote=miszel][quote=rudzielec1984]Na suche włosy polecam maskę mleczną Kallos. Tania, wydajna, bardzo dobrze nawilżająca. Zachęcam do przeczytania obszernej recenzji na moim blogu: [url]http://www.makeupeveryday.pl/maska-mleczna-kallos-crema-al-latte-recenzja/[/url][/quote]
Zgadzam się! Tania i wydajna.[/quote]

Nie mogę otworzyć tej strony, ale jeśli chodzi o markę Kallos to i ja moge polecić. Nie bez powodu jest często stosowana w salonach - tak jak koleżanka wyżej napisała, maska jest tania i wydajna. Mi właśnie niedawno skończył się ogromny kubeł i z całą pewnością zaopatrzę się w następny. Poza tym świetnie się rozprowadza na całej długości włosów, a jeśli ktoś ma bardzo długie, jak ja, to zwraca na to szczególną uwagę.

115

Odp: suche włosy

Syoss też działa dobrze również na moje włosy.

116

Odp: suche włosy

Niestety po pewnym czasie moje włosy przyzwycaiły się do Syoss`a zmieniłam na olej arganowy. Teraz mam z Mydlarni u Franciszka i bardzo sobie chwalę.
czarnalemoniada jak u ciebie działa? Następnym razem też chcę wypróbować 7 olejów. smile))))

117

Odp: suche włosy

Pewniak jeśli chodzi o szampony -  szampon nadający włosom objętości HB. Jedyny kosmetyk z tej stajni, który faktycznie u mnie dał fajne efekty. Moje włosy całkowicie się odmieniły, zyskały zupełnie inny styl, inną objętość. Mają również odpowiedni połysk. Można powiedzieć, że pozyskałam dokładnie taki efekt jaki oczekiwałam.

118

Odp: suche włosy

Ja olejuje włosy oliwą z oliwek i olejkiem rycynowym smile a czasami kładę zwykłą odżywkę bądź maske na włosy na około 3 g żeby ładnie sie nawilżyły smile Oczywiscie unikam suszarki i prostownicy

119

Odp: suche włosy

olejowanie:) poszukaj w internecie o tym sposobie. Ja korzystam i jestem mega zadowolona smile

120

Odp: suche włosy

jeśli od jedwabiu przetłuszczają Ci się włosy to zakładam , że nakładałaś go również na skórę głowy ... i to dlatego . Ja bym poleciła stosowanie masek do włosów i odżywek regenerujących .... może też olejowanie włosów nie byłoby złym pomysłem . Jak wiadomo oleje są tłuste i powinny nawilżyć włosy i może nie bedą już tak suche smile

121

Odp: suche włosy

A jak często powinno się stosować takie intensywne nawilżanie? Ja mam włosy farbowane i suszę prawie codziennie, ale nie mam czasu nakładać po każdym myciu. Używam szamponu z odżywką. Można raz w tygodniu takie maski nakładać czy trzeba częściej?

122

Odp: suche włosy

ja nakładam tę maskę z biovaxa [url]http://www.wapteka.pl/produkt_biovax-intensywnie-regenerujaca-maseczka-do-wlosow-suchych-i-zniszczonych-500-ml_1220.html[/url] 2 razy w tygodniu i moim włosom to w zupełności wystarcza smile

123

Odp: suche włosy

Na przesuszone włosy polecam kurację z olejkiem arganowym. Należy go stosować na długość włosa nie u nasady. Ładnie nawilża włos,nabłyszcza i ładnie się układają. Polecam stronkę na której znajduja sie opinie ekspertek na temat tego produktu i wielu innych klub-ekspertek.ofeminin.pl

124

Odp: suche włosy

Ja mam włosy trochę przetłuszczające się . Myję co dwa dni. Suszę suszarką i używam prostownicy więc trochę je męczę. wink  Ale stosuję olejowanie włosów ( olejki Amla, arganowy ) - włosy po nich są super miękkie i lekkie. Zostawiam je zazwyczaj na całą noc. A z odżywek to numerem jeden jest dla mnie Cytrus & gorzka pomarańcza odżywka do włosów John Masters Organics. Nie jest tania ale wydajna i warta tych pieniędzy. Nie muszę wygładzać już włosów po tych kosmetykach . Kiedyś wygładzałam jakimiś silikonowymi odżywkami, które tylko kamuflowały problem a teraz jak olejuje i używam odżywki Mastersa i na silikon nawet nie chcę patrzeć.

125

Odp: suche włosy

[quote=tirnenka5]Na przesuszone włosy polecam kurację z olejkiem arganowym...[/quote]

Próbowałam kiedyś, nie jest zły - fajnie działa, choć moim zdaniem nie da się go stosować przez zbyt długi czas. Za to na włosy suche idealnie mi się sprawdza jedwab do włosów (mam odżywkę i szampon z marki Cece Med - taka linia z jedwabiem). Pięknie wygładza, włosy się ładnie błyszczą i ogólnie są bardzo skuteczne.