1

Temat: Kwiaty

Pochwalcie się jakie macie kwiatki w mieszkaniu.Ja mam hoję,skrzydłokwiat,papirus i storczyk.Może ktoraś też ma storczyk to byłabym wdzięczna za informację jak go pielęgnować, bo kwiatki już opadły i co zrobić z tą gałązką..obciąć,zostawić?

2

Odp: Kwiaty

Ja nie mam kwiatków ale mój tata ma ich całe mnóstwo smile Większosci nazw nie znam.
Co do storczyka - zostawić - za rok zakwitnie smile tzn dbasz normalnie o niego a za rk czekasz na kwiatki smile

3

Odp: Kwiaty

ze strony o storczykach:

Po przekwitnieniu, w okresie jesiennym ograniczamy podlewanie i przenosimy roślinę w miejsce o niższej temperaturze, po paru miesiącach spoczynki, na wiosnę, przenosimy ponownie to jasnego pomieszczenia i zaczynamy podlewanie i nawożenie. Storczyki uprawimy najczęściej w mieszance z kory, i wszelkich włóknistych podłoży. Ważne aby było niezwykle przepuszczalne. Roślinę przesadzamy na sucho dopiero w momencie kiedy przestaje się mieścić w doniczce, lubi mała aż zacisną doniczkę.

4

Odp: Kwiaty

ja mam tylko kaktusa, ale mój tata zapalony ogrodnik ma ich bez liku i na dwóch działkach i w mieszkaniu smile

5

Odp: Kwiaty

Dzieki za informacje o storczykach

6

Odp: Kwiaty

Ja mam 17 storczyków i nie stosuję się do takich dziwnych rad, a kwitną co roku jak oszalałe. Zostawiam je po przekwitnięciu, gałązka zasycha i widać w którym miejscu ciąć. Nie przenoszę - zimą i tak jest chłodniej. Podlewam sporadycznie, wycieram kurz z listków. Wiosną nawożę.

7

Odp: Kwiaty

ja nie mam kwiatów w mieszkaniu:P bo mam zdolność ususzania nawet kaktusów:P

8

Odp: Kwiaty

To zdolna jesteś...

9

Odp: Kwiaty

wiem:P

10

Odp: Kwiaty

Mój storczyk nie wytrzymał niestety nieprawidłowo podlewałam go, ale mam wiele fiołków w różnych kolorkach ładnie kwitną!

11

Odp: Kwiaty

to nowy storczyk - nowe podejscie:)

12

Odp: Kwiaty

No rozważam nad tym ale troche sie obawiam bo to zakup nie należy do najtańszych

13

Odp: Kwiaty

Storczyki się podlewa tak sporadycznie jak kaktusy. Szkodzi im tylko przelanie.

14

Odp: Kwiaty

Oj aż takie drgie nie są - tak do 20 zł.

15

Odp: Kwiaty

Dokładnie za 20 zł kupisz takiego najpopularniejszego...może masz niedługo imieniny albo urodziny to poproś bliskich żeby ci kupili..niedlugo moja teściowa ma urodziny i spytałam się co chce a ona na to ,że storczyka to jak chce będzie miała!

16

Odp: Kwiaty

Tylko kwitnący storczyk o tej porze roku będzie "pędzony" i nie wróżę mu długiego "życia" po zmianie warunków szklarniowych na domowe. Może być tak, że kwiaty opadną po 2-3 dniach. Przestrzegam smile

17

Odp: Kwiaty

O! Ja chorowałam na punkcie kaktusów, teraz od jakiegoś roku kolekcjonuję storczyki, a kaktusy spycham głębiej na parapet smile Uzbierało mi się 9 storczyków, żaden nie wypuścił mi jeszcze nowego pędu kwiatowego, ale za to doczekałam się na jednym nowej roślinki, która wyrosła z boku starej smile

18

Odp: Kwiaty

Nowe pędy kwiatowe pojwiają się zazwyczaj od wiosny. Chociaż lubią też później, jeżeli jest im ciepło i wilgotnie. Nowe roślinki powinno się przedadzać, chyba że doniczka pozwala im egzystować wspólnie. Tym bardziej, że storczyki uwielbiają mieć ciasne doniczki. smile Mój ulubiony i najstarszy storczyk miał w tym roku 4 równorzędne pędy kwiatowe, które jeszcze się rozwidlały. Musiałam mu robić podpórki, bo iebył w stanie tego udźwignąć. smile

19

Odp: Kwiaty

Jejku, jaki to musiał być widok! U mnie pędów nie ma, ale za to liście i korzonki powietrzne rosną jak szalone!

20

Odp: Kwiaty

Moim skromnym zdaniem - zbyt dużo nawozu azotowego, jeśli listki tak rosną. Ale nie jestem florystką, tak tylko z domowego "ogródka".

21

Odp: Kwiaty

nawożę je raz w tygodniu nawozem do storczyków - nawet nie wiem czy to azotowy... A jak tak się cieszyłam, że listki ładnie rosną... sad

22

Odp: Kwiaty

A ja raz w miesiącu. Zaczynam wiosną, kończę w momencie, gdy pojawiają się pąki. W lecie je kąpię w wodzie i spryskuję jeśli jest bardzo ciepło.

23

Odp: Kwiaty

Ja też psikam - ponoć dobrze to na liście robi i korzonki powietrzne rosną. A z nawożeniem to znowu słyszałam, że jak są kwiaty to też się powinno... Każdy radzi co innego, chyba trzeba po prostu wszystkiego samemu wypróbować i sprawdzić co działa.

24

Odp: Kwiaty

Oczywiście, każdy ma swoje metody. A nie zawsze działają one u innych.

25

Odp: Kwiaty

A co z suszonymi kwiatami. Macie, lubicie układacie?