1

Temat: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Myślicie, że można po szczepieniu dziecku podać czopki? Stosuje się je własnie w stanach niepokoju u dzieci, ale zastanawiam się czy to nie "zaszkodzi' szczepionce.

2

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Tak oczywiście, że można bo on działa uspokajająco i nie wywołuje skutków ubocznych. Ja co prawda podawałam ale przed szczepieniem, bo inaczej bym do lekarza nie dotarła z dzieckiem.

3

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Tak można ja go też podawałam. To bezpieczny środek.

4

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

no własnie podawałam czopek przed szczepienie a nie po szczepieniu tak jak myślałam, i faktycznie było o wiele spokojniej i bez zbędnych nerwów u dzidzi.

5

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Podawanie czopka po szczepieniu jest "trochę" poniewczasie, ponieważ zanim czopek zadziała maluszek zdąży się już porządnie nakrzyczeć, napłakać i nadenerwować... a przy okazji tyczy się to jego mamy. O wiele lepiej włożyć czopek przed szczepieniem, ponieważ wtedy dziecko jest o wiele spokojniejsze i lepiej znosi tę nieprzyjemną czynność.

6

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Sama pamiętam jak źle to znosiłam będąc dzieckiem, ale cóż, zdrowie wymaga poświęceń...

7

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Przekażę te info. dalej co do tego czopka.

8

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Nie podawałam dziecku niczego po szczepieniu, nie uważam, aby to było konieczne.

9

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

No, każdy robi jak uważa, a potem to wychodzi w praniu jak każde dziecko zareaguje na to, czy tamto.

10

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

ja zawsze po szczepieniach podawałam smoczek, nie chodziło żeby na szczepieniu dziecko nie płakało tylko potem żeby nie było marudne i na to sprawdzał się rewelacyjnie. Nawet dawał radę z małą gorączką. Podawałam go również przy ząbkowaniu.

11

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Szczepienia dzieci są przykre dla nas jako rodziców również

12

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

to dla mnie nowość, nie słyszałam o możliwości podawania dzieciom czopków, które mogą pomóc w stanach niepokoju przed szczepionką, jeśli faktycznie nie wywołują one skutków ubocznych, to warto je zastosować, z reguły dzieci bardzo źle znoszą konieczność szczepienia, czasami są wyjątki, które są bardzo dzielnie i nie płaczą smile

13

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Warto jest porozmawiać ze swoim lekarzem o odpowiednim przygotowaniu dziecka do takiego wydarzenia poprzez podanie mu bezpiecznego i skutecznego leku łagodzącego niepokój. Jeśli chcemy uniknąć rozdrażnienia dziecka podczas szczepienia najlepiej podać lek godzinę przed wizytą w poradni. Podanie takiego leku 3–4 godziny po szczepieniu redukuje niepokój będący wynikiem odczynu poszczepiennego, działa kojąco, ułatwia zasypianie i redukuje podwyższoną ciepłotę ciała.

14

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Zależy czy to jest rzeczywiście niepokój dziecka, czy już jakaś poważniejsza reakcja alergiczna na szczepienie. Znam dziecko, które po szczepieniu miało rumień średnicy ponad piętnastu centymetrów a lekarz uważał, że to normalna reakcja mimo, że noga mocno spuchła.

15

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

To nie normalne ,żeby aż tak spuchła ,uważam ,że trzeba zmienić lekarza w takim przypadku.

16

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Wzięty czopek przed wyciszy trochę dziecko i łatwiej przejdzie to szczepienie .

17

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Masz portal parentingowy - tam poszukaj informacji w temacie, który Cię interesuje. Jest wiele przydatnych artykułów więc powinnaś bez problemu znaleźć jakieś porady.

18

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

A dziecku nie szkodzi? Podawać leki, żeby dziecko nie było marudne....

19

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

A może popytaj znajomych? To jest naprawdę bardzo dobre źródło wiedzy smile

20

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Czopek na uspokojenie dla dziecka?????? Na stan niepokoju.

21

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Widzisz nawet czopki już podają dzieciom haha

22

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Czasem wystarczy odwrócenie jego uwagi, zajęcie zabawką itp. Naprawdę nie ma co panikować, dzieci szybko zapominają ból itp.

23

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Są też inne sposoby uspokojenia dziecka, nie na wszystko jest od razu potrzebny lek z apteki:) Chcecie zrobić z dzieci lekomanów już od małego...?

24

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

Czasem leki są niezbędne, np. u dzieci z wrodzonymi chorobami psychicznymi... One bardzo wolno się uspokają...

25

Odp: Niepokój dziecka po szczepieniu.

To decyzja rodziców czy szczepic dzieci wiec niektórzy może nie chcą tego przeżywać ....