26

Odp: czyszczenie uszu...

tak te preparaty naprawdę pomagają w każdej aptece można dostać bez problemu Audi spray albo Otozil

27

Odp: czyszczenie uszu...

Też stosuję i polecam wszystkim

28

Odp: czyszczenie uszu...

Ja do czyszczenia uszu nie używam żadnych preparatów.Tylko woda i  mydło

29

Odp: czyszczenie uszu...

Ja do czyszczenia uszu nie używam żadnych preparatów.Tylko woda i  mydło

30

Odp: czyszczenie uszu...

Ja też, a po umyciu wycieram patyczkami, żeby woda nie zostawała.

31

Odp: czyszczenie uszu...

A ja ...ręcznikiiem

32

Odp: czyszczenie uszu...

ja też tak robię od lat.
[quote=niechcemisie]Ja też, a po umyciu wycieram patyczkami, żeby woda nie zostawała.[/quote]

33

Odp: czyszczenie uszu...

Przede wszystkim delikatnie. Zwilżoną chusteczkę higieniczną, czy miękki papier toaletowy nawijamy na mały palec i delikatnie przecieramy wnętrze ucha. Palec jest większy niż patyczek i nie mieści się w przewodzie słuchowym. Dzięki temu nie wpychamy gęstej mazi do wewnątrz i nie ryzykujemy uszkodzenia błony bębenkowej.
Inny, bardziej dokładny, ale też i droższy sposób, to stosowanie preparatów rozpuszczających woskowinę. Te specyfiki są dostępne bez recepty w aptekach.
Zakraplamy preparat do ucha, leżymy kilka chwil na drugim boku, a później wypłukujemy zawiesinę. Możemy pomóc sobie wlewając do ucha odrobinę ciepłej wody.

34

Odp: czyszczenie uszu...

Ostatnio czytałam artykuł że nie wolno czyścić uszu patyczkami bo można sobie tym zaszkodzić. Zamiast wyciągać woskowinę patyczki wpychają woskowinę do środka i jest większe ryzyko zrobienia czopa woskowinowego, który objawia się pogorszeniem słuchu. Żeby usunąć zalegającą woskowinę to trzeba iść do laryngologa lub zrobić konchowanie uszu.

35

Odp: czyszczenie uszu...

W życiu nie czyściłam ucha wlewając tam wodę... Patyczki sprawdzają się tu najlepiej.

36

Odp: czyszczenie uszu...

Ale w uchu też samoistnie potrafi się wydzielać wilgotny płyn, sama czasem mam takie uczucie, jakby się trochę wody tam dostało:) Ciekawe zjawisko...

37

Odp: czyszczenie uszu...

Używam sprayu mniej więcej raz w tygodniu. Rozpuszcza woskowinę działa przeciwzapalnie, dużo łatwiej utrzymać higienę uszu. Gdzieś ostatnio czytałam, że coraz więcej młodych osób ma problemy ze słuchem, pewnie duża w tym wina słuchawek dousznych

38

Odp: czyszczenie uszu...

Ogólnie hałas szkodzi sluchowi.

Ostatnio edytowany przez katasia (2023-04-05 19:37:40)