51

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Justyna motylki cudne, ciekawe czy i mi wyjdą takie ładne smile

Ostatnio edytowany przez Krecik (2010-05-24 11:30:01)

52

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Ostatniego czerwca mam imieniny i zawsze mam problem co przygotować ponieważ przeważnie jest upalnie... Może macie jakieś pomysły, na dania imieninowe, które będą smakowały podczas gorących dni...

53

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ja mogę polecić kopiec kreta truskawkowy a jak się go dodatkowo wstawi do lodówki to jest po prostu boski big_smile
w sklepie znajdziecie go obok klasycznego kopca z bananami
na gorące dni jeszcze dobry jest sernik na zimno, taki z galaretką na wierzchu i owocami w środku big_smile a najlepsze są lody z owocami i bitą śmietaną
o rany ale sobie smaka narobiłam, aż mnie skręca big_smile

54

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

[quote=emilia_s292]Ostatniego czerwca mam imieniny i zawsze mam problem co przygotować ponieważ przeważnie jest upalnie... Może macie jakieś pomysły, na dania imieninowe, które będą smakowały podczas gorących dni...[/quote]
półkruche (tak 1,5-2 cm), na to masa budyniowa na to truskawki a na to galaretka - dam się pociąć za to ciasto wink
ZAWSZE mi smakuje big_smile

55

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Brzmi przepysznie.

56

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

albo sernik na zimno - zawsze dobry na upały...

57

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Zgadza się. Robiłam na swoje imieniny. Lubię ciasta bez pieczenia np. szarlotkę z budyniem i biszkoptami.

58

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

w sobotę upiekłam nowe babeczki z konfiturami od dr. oetkera, bardzo dobre te babeczki, zawsze bardzo je lubiłam a teraz jest jeszcze większy wybór, strasznie są proste do zrobienia i bardzo wszystkim smakują smile polecam jeśli nie próbowałyście smile

59

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

a ja właśnie piekę ciasto drożdżowe z dynią - trzymajcie kciuki żeby nie było zakalca!!! smile

60

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

w niedzielę zrobiłam babeczki czekoladowe... ostała się jeszcze jedna smile
wyszły pyszne! mocno czekoladowe, z kawałkami gorzkiej czekolady w środku .... smile

61

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Mhmm... z kawałkami gorzkiej... mlask mlask
Ja mam taki przepis na biszkopt, z którego robię wszystko - przekładańca, keksa, szarlotkę, ciasto z wiśniami, czekoladowe, kokosowe. wóch ciast się nauczyłam jako nastolatka i nie chciało mi się więcej, ale kiedyś trzeba będzie.

62

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ta ostatnia już zniknęła sad
chyba mąż ją porwał do pracy ....

ale już mam zamówienie na piątek na urodziny siostry zrobić kolejną partię big_smile

63

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Ja wczoraj spędziłam w kuchni dobrych pare godzin zanim wieczorem zajrzałam tutaj smile Zaczęłam od chleba, bułeczek a skończyłam na przepysznej drożdżówce / piekę tak 2 razy w tygodniu/ . Zażeraja ię tymi domowymi pysznościami i niech korzystaja póki nie pracuję, bo jak pójdę do pracki to sie skończy raj dla podniebienia smile

64

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ja uwielbiam piec!!! smile
bułki, chleb, ciasta, babeczki ... mniam smile smile smile
mogę nie jeść, ale upiec coś muszę minimum raz w tygodniu big_smile

65

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Mam to samo Justynko, lubię piec, ale jeszcze bardziej lubię zajadać się tymi pysznościami smile smile smile A poza tym moje nastolatki - dzieci- przepadają za tymi słodkościami. Maja szczęście, że maja taką zdolną mamuśkę ::D

66

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

zakupy zrobione, jutro kolejna partia babeczek czekoladowych - na urodziny mojej siostry smile

67

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

sprawdzony przepis na babkę gotowaną [url]http://urodaizdrowie.pl/babka-gotowana-2[/url] smile

68

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Jejku... ale zrobiłam pyszne ciacho!
Biszkopt!
Kostkę Palmy uciera się z niecałą szklanką cukru i cukrem wanilinowym (można olejek dodać zamiast tego). Do tego cztery jajka, miksujemy 5 min., łyżeczka proszku do pieczenia i 2,5 szklanki mąki. Piecze się 30 -40 min. Przełożyłam odkrytym dzięki U&Z kremem Delecty Owoce Leśne, oblałam polewą zrobioną z białej czekolady i posypałam maleńkimi kolorowymi perełkami. Ciasto przez kilka godzin stało w lodówce. Jest mega!!!

Edytuję, bo myślę, że może niacała kostka margaryny wystarczy. Kiedy pierwszy raz robiłam to ciasto postępowalam zgodnie z przepisem, a w orginale jest np. czubata łyżeczka proszku do pieczenia. Uwierzcie, płaska w zupełności wystarczy smile

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2011-06-11 15:57:11)

69

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

no no no .... ja może podkradnę pomysł smile ale zamiast biszkoptu kruche - biszkopt jakoś mi nie bardzo smakuje, a na krem zamiast polewy owoce z galaretką .... smile

70

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

A ja na biszkoptowym robię wszystko: i z owocami i szarlotkę i przekładańca, bo ten akurat nie jest suchy i dławiący jak większość biszkoptów.

71

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ja wolę kruche smile smile smile

72

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

A ja jestem leniwa big_smile dlatego wolę uniwersalne big_smile big_smile big_smile Może kiedyś się nauczę francuskiego, kruchego i innych takich.

73

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

kruche też jest uniwersalne big_smile
francuskie można kupić mrożone - tego to nawet mi się nie chce robić wink
a najbardziej to chyba lubię jednak drożdżowe big_smile

Ostatnio edytowany przez justyna (2011-06-13 10:15:26)

74

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

No niby można kupić, ale tak samo pód do ciasta biszkoptowy albo do pizzy, ale ja wolę sama. Tylko ze z francuskim dużo roboty jest. Próbowalam swoich sił przy napoleonkach. Pierwszy i ostatni jak na razie raz.

75

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

tak, ja też wolę sama, ale francuskie robiłam kilka razy i po prostu mi sie nie chce.... a że nie jest to zdecydowanie moje ulubione ciasto, to raz - dwa razy do roku szaleję i za 7zł kupuję mrozone wink

nie kupowałam nigdy spodu biszkoptowego, ani kruchych babeczek ani broń boze spodu do pizzy big_smile