1

Temat: Cytaty, afoyzmy, sentencje

Chciałabym dodać temat, w którym mogłybyśmy umieszczać słowa, które wywarły na nas szczególne wrażenie.
  Cytaty z książek, powiedzenia, życiowe motta, wypowiedzi sławnych ludzi, które warto zapamiętać, powtarzać i wdrożyć w życie. Szokujące, motywujące, dające do myślenia albo wprawiające w pozytywny nastrój.

2

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

"Pewien wykładowca, trzymając w ręku dwudziestodolarowy banknot, rozpoczął zajęcia od pytania:

- Czy ktoś chce ten dwudziestodolarowy banknot?

Podniósł się las rąk, lecz wykładowca dodał:

- Zanim go oddam, muszę jeszcze coś zrobić - po czym zmiął go z całej siły. - Czy ktoś nadal go chce?

Wciąż widać było podniesione ręce.

- A jeśli zrobię to - spytał, po czym cisnął nim o ścianę, zaczął obrzucać wyzwiskami i deptać. Wreszcie podniósł zabrudzony, sponiewierany pieniądz i powtórzył pytanie. Nadal w górze było mnóstwo rąk.

- Nigdy nie zapomnijcie tego, co widzieliście - powiedział wykładowca. - Niezależnie od tego, co zrobię z tym banknotem, zawsze będzie wart dwadzieścia dolarów. W życiu często bywamy poniewierani, deptani, upokarzani i obrażani, a mimo to, wciąż jesteśmy tyle samo warci... "

3

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

bardzo dobre!!!! smile

mi niedawno koleżanka przesłała takie zdanie: [b]"Nie przejmuj się rzeczami, na które już nie masz wpływu i które nie mają znaczenia dla Twojego i innych życia."[/b]

i powiem Wam, że w obecnej mojej sytuacji, to powinnam to sobie wyryć na ścianie wink

4

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

„Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu i szybko odchodzą.
Niektórzy zostają przez chwilę i zostawiają ślady w naszych sercach.
A my już nigdy, przenigdy nie jesteśmy tacy sami...”

Lubię ten cytat. Znalazłam go gdzieś bardzo dawno temu, ale wydaje mi się, że ma w sobie trochę prawdy...

5

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

Oj ma. Rzeczywiście. Jak się tak zastanowię jaka byłam przed kimś i po kimś, jaka jestem teraz i jaka byłam jeszcze na początku tego związku to okazuje się, że ludzie nam bliscy mają ogromny wpływ. Nie zawsze dobry. Czasem coś się w człowieku zamyka, odchodzi coś dobrego, ale niektórzy pomagają nam rozwijać się.

Justyna, takie słowa to ja powinnam każdego dnia w lustrze oglądać zanim jeszcze swoją twarz zobaczę. Może wtedy by mi utkwiło gdzieś w podświadomości. Przydałoby się.

6

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

[quote=niechcemisie]
Justyna, takie słowa to ja powinnam każdego dnia w lustrze oglądać zanim jeszcze swoją twarz zobaczę. Może wtedy by mi utkwiło gdzieś w podświadomości. Przydałoby się.[/quote]
ja jeszcze mogłabym tam dopisać: rzeczami [b]ani ludźmi[/b]!!!!
wrr to widzę, że mamy podobny charakter jeśli chodzi o drobiazgowość i zamartwianie się...

a niejako kontynuacją tego charakteru jest cytat zamieszczony przez Ninka smile nie jestem już taka sama wink

7

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

Też czasem zastanawiam się jaki wpływ mają na mnie inni... Szczególnie osoby, których obecnie nie ma już w moim życiu... I wydaje mi się, że ogromny... Wspólnie przeżyte chwile w jakiś sposób mnie zmieniły... Czasem na lepsze, a czasem niestety na gorsze... Ehh...

8

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

Justyna, najwięcej frustracji w moim życiu bierze się ze szczegółów, najbardziej irytujące są dla mnie zawsze drobiazgi. Chodzi o otoczenie, wygląd i relacje z innymi.

Co do ludzi w naszym życiu, czasem brakuje kogoś, kto był i go już nie ma (zwłaszcza po rozstaniu, choć nie tylko) i wtedy powtarzam sobie słowa Eriki Jong:"Każdy człowiek jest nam dany na jakiś czas." Pomaga.

9

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

o proszę... jakie to mądre!
tego nie słyszałam smile

Każdy człowiek jest nam dany na jakiś czas... coś w tym jest!
Ostatnio z siostrą rozmawiałam o tym jak nam się znajomi zmieniają... bo właśnie jest na etapie "wymiany towarzystwa" i zastanawia mnie skąd to się bierze, że rok temu mogłam z X gadać godzinami, a dziś po prostu doprowadza mnie do szału jej krótko mail wink
Swoją drogą nie widziałam się z nią już 1,5 miesiąca i bardzo mi z tym dobrze smile

10

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

A co powiecie na to?

"Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie.
Ale chociaż sam mógłby wykopać swój własny grób, musi mieć kogoś, kto go pochowa."
James Joyce

11

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

A ja ten uwielbiam
"Ponownie schwytała mnie wielka pułapka jutra. Ile razy w nią wpadałem... Jutro zrobię, jutro będę, jutro zmienię, jutro powiem... jutro, jutro, jutro. I tak od jutra do jutra doszedłem do swojego wieku".

Fabio Volo

12

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

O nie, trafiono mnie tym cytatem w największą z moich wad. Tak właśnie odkładam na jutro, na od nowego tygodnia, miesiąca, potem noworoczne postanowienie i od nowa - od jutra ... i mija kolejny rok sad

Ninek, smutkiem zalatuje, ale prawda jak by nie było.

Justyna, faktycznie jest coś takiego. Zrozumiałe kiedy ta osoba nas np. zawiedzie, ale zastanawiająca jest "zmiana towarzystwa" bez widocznego powodu. Mam taką koleżankę i nie wiem jak to się stało, że kiedyś papużki nierozłączki, a dziś nie mamy ze sobą o czym rozmawiać i jest tak jakoś sztywno. Inny przykład - nieznosiłam się z koleżanką, a teraz umawiamy się codziennie, żeby pójść razem do szkoły, siedzimy w jednej ławce i wogóle się uwielbiamy. ??? Jest jeszcze parę osób, które lubiłam, a teraz mnie najzwyczajniej w świecie irytują.

13

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

otóż to... tak z dnia na dzień - ciekawe, ale pewnie całkiem naturalne podobno człowiek zmienia się co 7 lat smile

14

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

A może po prostu lepiej poznajemy ludzi i stąd taka zmiana relacji?

15

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami.
Nie można go nikomu wytłumaczyć.
Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy...

16

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

[quote=Ninek]A może po prostu lepiej poznajemy ludzi i stąd taka zmiana relacji?[/quote]
Bardzo mądrze powiedziane.

17

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

[quote=niechcemisie][quote=Ninek]A może po prostu lepiej poznajemy ludzi i stąd taka zmiana relacji?[/quote]
Bardzo mądrze powiedziane.[/quote]
ja myslę, że jej cechy (te które mnie denerwowały zawsze) poznałam już daaawno, tylko po prostu teraz zaczęły mnie bardziej drażnić - zaczęłam mieć mniej cierpliwości do niej, może w jakiś sposób wydoroślałam (??)
Rozmawiałam ostatnio z tą swoją koleżanką przez telefon, nawet się nie umówiłyśmy na spotkanie, pogadałyśmy i cześć! Ona też jakoś nie zabiega... niebawem mam imieniny, może wtedy, w większym gronie? smile

18

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

Wasza znajomość jest na etapie rozejścia się swoimi drogami w swoje strony?

19

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

Dla mnie dziwne i przykre jest to, że ktoś bez kogo kiedyś nie wyobrażałam sobie życia, bo był dla mnie tak ważny, nagle staje się mi obcą osobą... Niestety sama mam tak z kilkoma, teraz już tylko, znajomymi... Czasami zastanawiam się czemu przestało mi i tej drugiej osobie zależeć na znajomości... I nie potrafię sobie odpowiedzieć... A szkoda... sad

20

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

[quote=niechcemisie]Wasza znajomość jest na etapie rozejścia się swoimi drogami w swoje strony?[/quote]
na to wygląda... może to i lepiej, czasem warto zmienić "otoczenie" a lepiej żeby to się stało ot tak naturalnie niż po jakieś kłótni smile

21

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

Pewnie że tak. Po kłótni ludzie rozchodzą się niosąc żal i pretensje, a to nikomu niepotrzebne jest.

22

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

Lepiej dobrze wspominać i żałować, że się skończyło niż żałować, że się w ogóle przyjaźniło z kimś...

23

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

Szkoda, że większość związków nie kończy się miłą znajomością, którą się praktykuje raz na 10 lat przypadkiem big_smile

A propos (pół-żartem, pół-serio):

"Miłość jest jak rozmowa telefoniczna: najpierw się na nią czeka, a potem okazuje się, że to pomyłka."

"Miłość to jest jakieś nie wiadomo co, przychodzące nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak, i sprawiające ból nie wiadomo dlaczego." Luis Vas de Camoes

"MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO WEJRZENIA TO NAJBARDZIEJ ROZPOWSZECHNIONA CHOROBA OCZU."

24

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

hahaha big_smile
to ja w podobnym klimacie:
Jak poznać, że mężczyzna robi plany na przyszłość?
Kupuje dwie skrzynki piwa.


Mężczyzna pyta Boga:
-Dlaczego uczyniłeś kobiety takimi pięknymi?"
Na to Bóg:
-Abyś je kochał!
Mężczyzna:
-A dlaczego uczyniłeś je takimi głupimi?
Na to Bóg:
-Żeby Ciebie kochały!

25

Odp: Cytaty, afoyzmy, sentencje

Znam ten kawał, lubię go smile

Nie lubię tego pana, ale w tym akurat przyznam mu trochę racji:
"Miłość - stan, gdy człowiek widzi rzeczy najczęściej takimi jakimi nie są." Fryderyk Nietzsche