1

Temat: Potrawy na walentynki...

Szukam pomyslu na walentynkowa kolacje. Jesli moj wyjazd nie wypali sad:(:( To bede zmuszona spedzic ten weekend w domku. Mam juz niby pomysl na deser... muffinki z kremem smietankowym i dekoracyjnymi serduszkami... natomiast na danie glowne... nic sad

2

Odp: Potrawy na walentynki...

zrób Jego ulubione danie - niech to będzie schabowy z ziemniakami, ale ładnie podany, pysznie doprawiony i Jego ulubiony big_smile

3

Odp: Potrawy na walentynki...

Pomyśl nad daniem głównym, a deser...hmmm... wink

4

Odp: Potrawy na walentynki...

Byle tylko z umiarem, jeśli macie później baraszkować. Powinno być lekkostrawnie, bez pozostawiania zapachów (kiełbacha, czosnek, surowa cebula w sałatce i takie tam), no i oczywiście bez wzdymających składników. Wszystko po to, żebyście czuli się oboje komfortowo na tej randce.

Uczulam zawsze wszystkich na to - jeśli wykorzystujecie kukurydzę (ewentualnie groszek, fasolę) z puszki, trzeba ją przed dodaniem do potrawy opłukać z zalewy, bo w niej znajdują się substancje powodujące wzdęcia.

5

Odp: Potrawy na walentynki...

[quote=niechcemisie]jeśli wykorzystujecie kukurydzę (ewentualnie groszek, fasolę) z puszki, trzeba ją przed dodaniem do potrawy opłukać z zalewy, bo w niej znajdują się substancje powodujące wzdęcia.[/quote]

bardzo cenna informacja, dzięki

a co do kolacji na walentynki to może się gdzieś wybierzcie gdzie wam podadzą pod nos i nie będziesz musiała gotować a potem zmywać

6

Odp: Potrawy na walentynki...

Z tym, że mój tż nie ma takiej jednej ulubionej potrawy... no może po za rosołem big_smile Chciałabym zrobić coś nowego, coś co na pewno wyjdzie ale będzie kulinarną odskocznią od codzienności.

7

Odp: Potrawy na walentynki...

W dziale PRZEPISY są takie potrawy, że mlaskać się chce od razu. może coś z kategorii "imprezowe"?

8

Odp: Potrawy na walentynki...

Zaraz tam zajrzę wink

9

Odp: Potrawy na walentynki...

Ja tam jak cyzkowalam kolacje na urodziny mojego chlopaka to postawialam na jego ulubione jedzenie ale zrobilam takie male fajne porcje zeby bylo troche zabawy. Male szaszlyczki i do tego 3 rozne sosy, male wrapy, bagietki z maslem ziolowym i lososiem i do tego jakie male salatki. ogolnie jedzenia bylo duzo ale fajnie bylo sobie brac male kawaleczki z kazdego dania.

10

Odp: Potrawy na walentynki...

Chociaż juz po walentynkach to ja przyszłościowo napiszę. Stawiam na dania które mój partner lubi, a do tego można wyczarować akcenty serduszkowe np. z bloku czekoladowego, wystarczy zmienić koncepcje i powycinać serduszka.

11

Odp: Potrawy na walentynki...

My też zawsze wcinamy to co lubimy najbardziej, tylko że to on przygotowuje kolację walentynkową. (Ja zmywam big_smile)

12

Odp: Potrawy na walentynki...

Najlepiej naszykować, to co zawsze się je, bez udziwnień, bo potem po co człowiek ma udawać, ze mu to smakuje, jak nie.

13

Odp: Potrawy na walentynki...

[quote=justyna]zrób Jego ulubione danie - niech to będzie schabowy z ziemniakami, ale ładnie podany, pysznie doprawiony i Jego ulubiony big_smile[/quote]

Np w kształcie serca ha ha big_smile Mój by się ucieszył big_smile

14

Odp: Potrawy na walentynki...

Można upiec np. babeczki w kształcie serca, z jakimś ciekawym nadzieniem:)

15

Odp: Potrawy na walentynki...

Szampan z mrożonymi truskawkami;)

16

Odp: Potrawy na walentynki...

Słodki różowy tort w kształcie serca.....