1

Temat: Skuteczne odchudzanie

Czy zdarzało się Ci się kilkakrotnie rozpoczynać odchudzanie i wciąż z różnych powodów z niego rezygnować? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość - tym razem będzie inaczej! Zapraszam Cię do niesamowitej szkoły żywieniowej przygody. Proste reguły. Precyzyjne wskazówki. Gwarantowane rezultaty.

Zaparcia

Dolegliwość, która dokucza większości kobiet. Nierozwiazana może doprowadzić do poważnych schorzeń jelita grubego, żylaków odbytu (hemoroidy), na chorobach nowotworowych kończąc. Wyobraź sobie że w twoim domu zapchała się kanalizacja i przez wiele dni wszystko stoi i gnije w rurach. Wyobraź sobie, że w twoim mieście kanalizacja stanęła!!! - epidemia gwarantowana.
Zastosuj się do moich rad i zacznij żyć normalnie.

Najważniejsze z nich

1.Pij!  Do południa powinnaś mieć na swoim koncie conajmniej 6-8 szklanek wody. Dobrym sposobem na luki w pamieci jest noszenie bransoletek.  Z każdą wypitą szklanką bransoletka ląduje z prawego nadgarstka na lewy i tak aż do wieczora ... Wykonałaś plan w 100 %, jeśli zobaczysz wszystkie w/w ozdoby tylko na lewej ręce. Sposób numer dwa: ustaw sobie dzwonki w komórce z info: woda smile

2. Warzywa i owoce to najważniejszy składnik wszystkich Twoich posiłków! Zawierają witaminy, sole mineralne a przede wszystkim błonnik, który pełni kluczową rolę w walce z zaparciami.

3. Pokochaj pieczywo pełnoziarniste, siemię lniane i otręby.
Uwaga: w czasie długotrwalego (codziennego) stosowania  otrąb należy kontrolować poziom żelaza, magnezu i fosforu w surowicy krwi, ponieważ zawarte w nich fityniany (sole kwasów fitynowych ) uniemożliwiają ich prawidłowe wchłanianie. Żeby nie wpaść w niedobory staraj się łączyć otręby z jogurtem naturalnym lub kefirem. Spożywaj je przede wszystkim przed południem.

4. Wzmacniaj mięśnie brzucha. Nie chce Ci się - idź na masaż! Nawet najmniejsza dawka ruchu sprawi, że rozleniwione jelita będą miały więcej bodźców do działania.

PRZEPISY SZKOŁY PRZETRWANIA

1. BŁONNIKOWA ZUPA ŚNIADANIOWA
Składniki: kurkuma, imbir, kasza jaglana, płatki owsiane, płatki żytnie, łyżka otrębów, sok z cytryny, kilka orzechów włoskich, rodzynki, suszone morele, figi, miód, cynamon, odrobina masła.
Wykonanie: Do 1,5 l wrzącej wody dodać szczyptę kurkumy, 2 łyżki kaszy jaglanej, 3 łyżki płatków owsianych, 1 łyżkę płatków żytnich, odrobinę imbiru. Gotować 30min, a potem dodać sok z cytryny, kilka orzechów, łyżkę rodzynek, pokrojonych w kawałki moreli i fig, czubatą łyżkę otrąb żytnich lub orkiszowych. Gotować 10min, a następnie dodać odrobinę masła i szczyptę cynamonu. Po chwili zdjąć z kuchenki i dodać 2-3 łyżki miodu. Zjeść od razu lub odgrzać następnego dnia rano. Potrawa rozgrzewa i syci przez 4h.

2. LEKKA ZUPA 
Do przygotowania zupy potrzebujemy marchewkę, pietruszkę, mały seler i 3 kartofle. Warzywa szatkujemy lub miksujemy w mikserze i zalewamy pól litrem wody. Gotujemy przez 15 minut i dodajemy 2 łyżki otrębów i 2 łyżki siemienia lnianego. Należy ją jeść codziennie na czczo, aż do wyregulowania pracy jelita grubego.

3. BURAK I KMINEK
Buraka trzemy na drobnej tarce i dodajemy do niego łyżeczkę mielonego kminku, łyżeczkę oleju oraz szczyptę soli. Całość mieszamy ze sobą i jemy na czczo 10 łyżek. Zaparcia powinny ustąpić po 3 dniach.


A jakie są Wasze sprawdzone sposoby?

Ostatnio edytowany przez Centrum Dietetyczne Ventis (2010-11-16 23:55:01)

2

Odp: Skuteczne odchudzanie

Ja najszybciej chudnę ze stresu, więc może lepsza byłaby szkoła... przetrwania? wink

3

Odp: Skuteczne odchudzanie

He he, ja mam na odwrót - zajadam stres i tyję.

4

Odp: Skuteczne odchudzanie

A może zamiast zajadania stresu (co tak naprawdę powoduje, że denerwujemy się jeszcze bardziej!) spróbujmy się odstresować...? wink

Jeśli stresujesz się pracą czy szkołą – zostawiaj stres poza domem, nie przynoś go do swojego gniazdka! Staraj się nie myśleć, o tym, co nie poszło Ci dzisiaj najlepiej – do jutra masz szansę odetchnąć, a następny dzień wykorzystasz najlepiej jeśli porządnie wypoczniesz!

Poza tym... Uśmiech! Czy wiesz, że kiedy uśmiechasz się nawet bez żadnego powodu Twój mózg pozytywnie skojarzy tą mimikę i wytworzy porcję hormonu szczęścia? smile

Nie mówiąc już o tym, że odstresowany i wypoczęty organizm sam sobie odblokowuje metabolizm - ma siłę i energię do zdrowego chudnięcia! smile

Relaksując się mamy również spore szanse na to, że pożegnamy się z zaparciami wink

5

Odp: Skuteczne odchudzanie

Ventis mam pytanie, ostatnio dostałam w prezencie cały pakiet na odchudzanie: suplementy hiszpańskiej firmy, na razie biorę Redunat na dzień przed śniadaniem i przed kolacją. Nie wiem na ile to jest skuteczne, czy muszę udać się do Naturhouse, żeby mi jakąś dietę wyznaczyli czy też sama mogę to łykać?

6

Odp: Skuteczne odchudzanie

Barbie, po co? Napisałaś, że jeśli chodzi o figurę to na szcz escie nie musisz nic ukrywać.

7

Odp: Skuteczne odchudzanie

może nie chce jej utracić... Ale po co się truć profilaktycznie?

8

Odp: Skuteczne odchudzanie

Droga Barbie1290 smile

Rocznie ludzie na całym świecie wydają na suplementy diety ponad 13 mld dolarów! W Europie Zachodniej sprzedaż preparatów wspomagających odchudzanie, nie wliczając w to leków na receptę, przekroczyła 1,4 mld dolarów. Najwięcej wydają Amerykanie - ponad 1,6 mld dolarów rocznie.

Rynek suplementów jest naprawdę bogaty, jednak w przeciwieństwie do leków, ich skuteczność nie musi być dowiedziona, by mogły znaleźć się w sprzedaży.

Niestety, zgodnie z najnowszymi wynikami badań zaprezentowanych w Sztokcholmie na Międzynarodowym Kongresie Badań nad Otyłością suplementy diety nie działają! yikes

Naukowcy przeprowadzili eksperyment... Testując efekty działania 9 najpopularniejszych suplementów na odchudzanie zmienili ich opakowanie i nazwy na neutralnie brzmiące oraz wyposażyli w nowe ulotki informacyjne pozbawione prawdziwej nazwy preparatu. Następnie przez 8 tygodni podawali jeden z nich osobom w średnim wieku z otyłością lub nadwagą. Za każdym razem stosowali preparat ściśle według zaleceń producenta. Dziesiąta grupa otrzymywała placebo. Po dwóch miesiącach osoby zażywające 7 z 9 badanych produktów zrzuciły od 1 do 2 kg (w zależności od suplementu), podczas gdy w grupie stosującej placebo ubytek masy ciała wyniósł średnio 1,2 kg. Jak ocenili naukowcy, żaden z suplementów - niezależnie od mechanizmu działania - nie spowodował więc znacznej utraty na wadze w porównaniu z substancją nieaktywną.


[b]Dlatego wszyscy pracownicy Centrum Dietetycznego Ventis nie stosują w pracy z pacjentem żadnych suplementów a wyniki niezmiennie są rewelacyjne! Bo odpowiednio dopasowana, indywidualna dieta w zupełności wystarcza! smile[/b]

Dlatego jeśli chcesz lub musisz je stosować (w końcu prezent) to dołącz dietę najlepiej z Natourhouse, bo to ich produkty.

Pozdrawiamy ciepło – dietetycy Ventis wink

9

Odp: Skuteczne odchudzanie

ale numer, jestem w szoku, czyli to wszystko jedna wielka ściema, zawsze wiedziałam,że w takie cudowne tabletki nie ma co wierzyć! Ćwiczenia i dieta to tędy droga do zgrabnej sylwetki, Dziękuję za ciekawą odpowiedź!

10

Odp: Skuteczne odchudzanie

Fajny artykuł.

11

Odp: Skuteczne odchudzanie

W życiu nie powiedziałabym, że tak można podejść do sprawy. To zupełnie inna wizja od mojej, ale co ciekawe bardzo do mnie przemawiająca.


[url]http://forum.echodnia.eu/sklepy-internetowe-t301878/[/url]

12

Odp: Skuteczne odchudzanie

Ćwiczenia i dieta, ale taka bez 'słodkich dni" co drugi dzień wink To jest skuteczne odchudzanie!

13

Odp: Skuteczne odchudzanie

Odchudzanie skuteczne musi być wprowadzane powoli, a nie skokowo, 5 kg w tydzień, bo ta waga i tak wróci... A jak powoli będziemy ograniczać jedzenie to żołądek się skurczy i będzie mniej potrzebował do uczucia sytości.

14

Odp: Skuteczne odchudzanie

Warto przy odchudzaniu brać pod uwagę stan zdrowia żeby sobie nie zaszkodzić...

15

Odp: Skuteczne odchudzanie

Ja nie jem produktów z mąki i już schudłam 5 kg