26

Odp: jak pies z kotem

Niezłe porównanie smile

27

Odp: jak pies z kotem

Analogie świata ludzkiego i zwierzęcego nie są nowe... Z tym, że zwierzęta nie są wynaturzone, czego o niektórych ludziach nie można powiedzieć...

28

Odp: jak pies z kotem

Tak, jak ktoś mądry kiedyś powiedział (pamiętam co, nie pamiętam kto) - człowiek to jedyne zwierze, które zabija choć nie musi.

29

Odp: jak pies z kotem

Poza natrętną muchą no i w obronie własnej  to zabijania nie da się usprawiedliwić...

30

Odp: jak pies z kotem

Ale to jest wtedy i tak spowodowane tym, że człowiek chce zabić choć nie musi.

31

Odp: jak pies z kotem

Ale w obu tych przypadkach działa w obronie własnej, nieprawdaż? Może nie zabić i pozwolić się zabić lub znosić brzęczenie muchy... Hmmm....

32

Odp: jak pies z kotem

Ale zmuszony jest działać w obronie własnej dlatego, że człowiek (inny) zabija choć nie musi.

33

Odp: jak pies z kotem

ja mam psa pekińczyka i ogólnie zasada jest taka że jak kot jest w domu pierwszy to pies ,,mu nic nie mówi,, u mnie mój kot=mój pies= niezła zabawa spali razem kot czasem jeździł na psie bawili się jeeeeezu jak ja się w tedy śmiałam ale niestety kot mi zdechł a teraz boję się brać nowego bo Franek może go nie zaakceptować

34

Odp: jak pies z kotem

A zauważyłyście, żeby jedno zwierzę przejęło nawyki drugiego? Mój piesek zaczął siadać na parapecie tak jak to robił kot, w tym samym miejscu.

35

Odp: jak pies z kotem

Wiele razy trzymałam jednocześnie kota i psa.I zawsze się dogadywały.Teraz mam psa ,który wraz z wiekiem robi się coraz bardziej samolubny i zazdrosny o inne zwierzęta.Nigdy jednak nie zrobił krzywdy mojemu kotu.

36

Odp: jak pies z kotem

Zaczyna hasać własnymi drogami i rodzi sie w nim kocia duma?

37

Odp: jak pies z kotem

Więc przeważnie żyją w zgodnie.

38

Odp: jak pies z kotem

Od niedawna mamy młodego kota w domu. Na początku machał do psa łapą, ale teraz już jest grzeczny. Pies z kolei ignoruje go. Jest za stary, żeby się gówniarzem przejmować smile

39

Odp: jak pies z kotem

No to popatrz. Nie ma w nich niechęci do siebie.

40

Odp: jak pies z kotem

U nas w domu była kundelka i dachowiec. Kot został przyniesiony do domu, gdy sunia miała roczek. Zwierzaki świetnie się dogadywały, pies od początku chciał się bawić z kotką, tylko kicia się trochę bała. Ale po kilku tygodniach tak się zaprzyjaźniły, że nawet spały razem i podjadały sobie nawzajem smakołyki z misek tongue

41

Odp: jak pies z kotem

Super:) My musieliśmy oddać  kota bo zupełnie  nie dogadywał się z psem...

42

Odp: jak pies z kotem

Bo wiele zależy od charakteru zwierzaków i od tego, czy były przyzwyczajane od najwcześniejszych tygodni życia do innych zwierząt. U nas zawsze po podwórku biegały jakieś psy i koty, więc nasza domowa suczka była obyta ze zwierzyną ;-) Poza tym ona jest tak postrzelona, że nawet na widok pająka się cieszy i chce się z nim bawić smile))

43

Odp: jak pies z kotem

Tylko czy pająk jest tego samego zdania? Wątpię:)

44

Odp: jak pies z kotem

Myślę, że pająk ma ją gdzieś big_smile Natomiast jej chęć zabawy bywa męcząca dla naszych pozostałych psów i kotów ;-)

45

Odp: jak pies z kotem

Wodzirejka taka? Haha... a mój kot wyrósł z chęci ciągłych zabaw i zrobił się z niego leń.

46

Odp: jak pies z kotem

Może już  czuje jesień i zimę?

47

Odp: jak pies z kotem

niechcemisie to koty z tego wyrastają? Moja koleżanka ma 7-letnią kotkę, która nadal się bawi i bryka jak młodzieniaszek big_smile

48

Odp: jak pies z kotem

Wiecznie młoda:)

49

Odp: jak pies z kotem

[quote=Alena]Wiele razy trzymałam jednocześnie kota i psa.I zawsze się dogadywały.Teraz mam psa ,który wraz z wiekiem robi się coraz bardziej samolubny i zazdrosny o inne zwierzęta.Nigdy jednak nie zrobił krzywdy mojemu kotu.[/quote]

U nas jest dokładnie tak samo - zwierzęta nie pozabijają się, jeśli są razem chowane, karmione, dbane.

50

Odp: jak pies z kotem

U nas była sytuacja taka, że pies był w domu odkąd pamiętam, pewnego dnia do domu "zaproszono" kotkę, niestety staruszek musiał wyjść ze swojej strefy komfortu i podzielić się przestrzenią domową z kotami smile Kochały się zawsze i bawiły razem, nigdy nie próbował ich zagryźć a nawet gdyby to kotka dała mu popalić pazurami smile