26

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

jak spadnie nóż- przyjedzie ktoś głodny ... mężczyzna

27

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

jak się rozsypie sól - kłótnia smile

no i jak byłam mała - kto ostatni (zje) ten zmywa big_smile

28

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

umarlego nie mozna trzymac bez pochówku w niedziele - bo pociagnie za soba kogoś jeszcze.

29

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

jak się połozy buty na stole to będzie kłótnia w domu...

30

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

nie wolno trzymać torebki na podłodze, bo pieniądze nas się nie będą trzymać wink

31

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

To znam - a mooja wiecznie leży rzucona za szafą sad

32

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

ja też tego nie przestrzegam (z torebką) i zawsze koleżanki na mnie krzyczą wink

33

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

a to ja krzycze z torebka. a Zydka macie powieszonego na scianie tylem do wejscia by pieniadze przychodzily do domu ??

34

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

Nie, nic takiego nie mam. Podkowę w przedpokoju, na szczęście... tongue

35

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

przed chwila uslyszalam, ze nie powinno sie smaic przy jedzeniu bo bedzie sie mialo glupiego meza tongue

36

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

Panienka nie powinna też siadać na rogu stołu, bo będzie starą panną...

37

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

a podczas ślubu trzeba sukienką przykryć buta męża żeby był po ślubie pod pantoflem...

38

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

[quote=a.filipowska]a podczas ślubu trzeba sukienką przykryć buta męża żeby był po ślubie pod pantoflem...[/quote]


oo to jest myśl big_smile:D:D:D

39

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

[quote=malenka84]przed chwila uslyszalam, ze nie powinno sie smaic przy jedzeniu bo bedzie sie mialo glupiego meza tongue[/quote]
to ja kiedyś słyszałam, że nie wolno oblizywać noża, bo będzie się miało łysego męża wink

40

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

łysego, ha ha ha, a ja często to robię ... wyłysieje???

41

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

wniosek z tego, że tak tongue

42

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

śmieszne smile

43

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

ja pamietam przesądy jak byłam w ciązy .... babcia mnie straszyła
* Jeżeli kobieta w ciąży się czegoś przestraszy i dotknie w tym momencie swojego brzucha to dzidzia będzie miała "myszkę " (znamię )
* Nie patrz na księżyc, bo dziecko będzie łyse.
* Nie patrz na słońce, bo dziecko będzie się zanosiło płaczem.
* Nie patrz przez wizjer w drzwiach lub przez inną dziurkę, bo dziecko będzie zezowate
* Nie depiluj sie (nie gol), bo dziecko urodzi się łyse.
* Podczas zmywania naczyń lub prania Przyszła Matka nie może sobie zachlapać brzucha, bo dziecko będzie pijakiem.

he he he te pamietałam bo sa DZIWNE

44

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

Straszne, najlepiej nic nie robić. Spać i już. tongue

45

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

nom ... szkoda, ze tak się nie da

46

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

Mojej koleżance, która była w ciąży matka powtarzała - "Nie przeklinaj, bo ci się dziecko przekręci." No i się przekręciło główką w dół za wcześnie. Nie miało szans na przeżycie, lekarze chcieli je wcześniej usunąć, ale koleżanka zdecydowała się donosić, zmarło chwilę po porodzie. Oczywiste jest, że to nie ze względu na ów przesąd, ale jej matka przesądna była, bo sama poroniła, kiedy z mężem zaczęli kupować rzeczy dla dzidziusia przed jego urodzeniem.

47

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

Nieprawda, moja siostra to dwa razy wszystko kupiła przed porodem i nic sie nie stało

48

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

Ja też w to nie wierzę, wolałabym mieć wszystko już gotowe dla dziecka, bo chciałabym jak coś wybrać sama, a zaraz po porodzie raczej bym nie śmigała po sklepach. No ale jak jej się przydarzyła taka tragedia to nic dziwnego, że uwierzyła. Ludzie pewnie szukają wtedy odp. na pytanie "Dlaczego?"

49

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

Tyle razy mi czarny kot przebiegl droge i jakoś nic sie nie działo smile

50

Odp: Przesądy, zabobony i rodzinne zwyczaje

Nie cierpię tych wszystkich zabobonów i przesądów, strasznie utrudniają życie, najbardziej denerwuje mnie kiedy ktoś powie: nie stawiaj torebki na podłodze bo pieniądze się nie będą Ciebie trzymały!!!! Czy stawiam czy nie i tak kasa się rozchodzi jak świeże bułeczki