1

Temat: czekolada

a co, jest kawa jest herbata, zupy i inne to będzie moja ulubiona czekolada smile
na dobry początek czekoladowa piosenka smile
[url]http://www.youtube.com/watch?v=0uuYicF9eUg&feature=PlayList&p=C9C4E75C5CA95A27&index=1[/url]

2

Odp: czekolada

Czekolada to podstawa udanego dnia. Najbardziej lubię gorzką. Ale i nie gardzę nadziewanymi, czy z orzechami. Mniammmmmmm...

[url=http://www.fotosik.pl][img]//images42.fotosik.pl/125/7ffc55e6951a8f56.jpg[/img][/url]

3

Odp: czekolada

mmm czekoladowe SPA smile

ja miałam kiedyś tylko czekoladową maskę na twarz smile
[img]//www.cec-efekt.pl/var/efekt/storage/images/media/images/czekoladowy-relaks-zabiegi_kakaowiec/4688-1-pol-PL/Czekoladowy-relaks-zabiegi_kakaowiec_medium.jpg[/img]

4

Odp: czekolada

czekolada tylko orzechowa ewentualnie orzechowa .... ale Pani w czekoladzie pysznie wygląda .... i ta truskaweczka pinkmause podziel się przepisem

5

Odp: czekolada

google, hasło: czekolada;
Orzechowa - a jakie orzechy, takie wielkieeeee? czy wszystko jedno?

6

Odp: czekolada

orzechowa i bakaliowa miała być .... tak wolę te orzechy wielkie laskowe w całości wink ale i małymi nie pogardzę

7

Odp: czekolada

Ja też lubię te ogromniaste... Ale czekolada, to jest dopiero wspaniały wynalazek.

8

Odp: czekolada

wspaniały i tuczący wynalazek

9

Odp: czekolada

W najnowszych zabiegach używa się specjalnej, kosmetycznej masy czekoladowej do odchudzania! Więc można jeść i się smarować i tak na okrągło.

10

Odp: czekolada

jak orzechy to te duuuże big_smile

11

Odp: czekolada

Dlaczego warto jeść czekoladę:
1.    czekolada zapobiega zakrzepom i zmniejsza ryzyko zawału serca.
2.    Zawarte w ziarnach kakao polifenole poprawiają pracę układu krążenia, neutralizują działanie tzw. złego cholesterolu
3.    spożywanie dziennie około jednej trzeciej tabliczki gorzkiej czekolady chroni przed chorobami serca.
4.    Pod wpływem czekolady o prawie 20 proc. wzrasta poziom przeciwutleniaczy we krwi (to więcej niż daje czerwone wino) - spowalniają one proces starzenia chroniąc organizm przed wolnymi rodnikami uszkadzających komórki i sprzyjających zapadaniu na choroby serca i nowotwory. Ten efekt obserwowany jest jednak tylko u osób spożywających gorzką czekoladę.
5.    Ma dużo składników podnoszących poziom serotoniny we krwi - hormonu odpowiedzialnego za dobry nastrój. Dodaje wigoru i poprawia humor.
6.    W 100g gorzkiej czekolady znajduje się aż 300 mg magnezu, który niezwykle korzystnie wpływa na system nerwowy - poprawia sprawność intelektualną, usprawnia przewodnictwo nerwowe.
7.    Badania przeprowadzone przez grupę naukowców z Helsinek wykazały, że czekolada pozytywnie wpływa na rozwój płodu. Według nich dzieci matek, które jadły w ciąży regularnie ciemną czekoladę, są weselsze i bardziej aktywne.
8.    Spośród wszystkich słodyczy jest najmniej niebezpieczna dla zębów. Z ostatnich doniesień wynika, że zawiera substancje zapobiegające próchnicy. Odkryli to Japończycy, którzy pracują teraz nad nową pastą do zębów wzbogacaną ekstraktem z łusek kakao.

[img]//i.pinger.pl/pgr163/4a55e6200007359c499316be[/img]

12

Odp: czekolada

w końcu mam koszulkę chocoholic big_smile i to właśnie ubraną na sobie smile i to oddaje moj stan duszy tongue

13

Odp: czekolada

Najnowsze odkrycia sugerują, że czekolada została wynaleziona jako... produkt uboczny przy warzeniu piwa. Archeolog John Henderson z Cornell University, szef zespołu badawczego, który dokonał wspomnianych odkryć, mówi, że mieszkańcy Mezoameryki produkowali ze sfermentowanych ziaren kakaowca chichę i przy okazji „wynaleźli” czekoladę. Już wcześniej naukowcy znaleźli naczynia służące do serwowania spienionej czekolady. Oceniono, że pochodzą one z początków VII wieku p.n.e.
Za: New Scientist

14

Odp: czekolada

[quote=malenka84]w końcu mam koszulkę chocoholic big_smile i to właśnie ubraną na sobie smile i to oddaje moj stan duszy tongue[/quote]
a ja mam będę dla Ciebie miła jak mi dasz czekoladę
kupiłam kilka lat temu na jakiejś wyprzedaży smile smile

15

Odp: czekolada

Uwielbiam czekoladę ...każdą....

16

Odp: czekolada

a białą lubicie??
zastanawiam się czemu ona nazywa się czekoladą skoro nie ma wcale ziaren kakaowca ...
ja nie przepadam za nią, jest zdecydowanie za słodka

17

Odp: czekolada

Na polskim rynku słodyczy działa ok. 140 producentów czekolady!!! Aż przykro, że znam tylko kilkunastu. sad

[url=http://www.fotosik.pl][img]//images43.fotosik.pl/213/e6022bf70d033c8c.jpg[/img][/url]


Czekolada biała, w swoim składzie nie zawiera proszku kakaowego, a jedynie 20% masła kakaowego, 14% mleka w proszku oraz 55% cukru. NIENAWIDZĘ!!!

18

Odp: czekolada

świetna koszulka
lol

19

Odp: czekolada

A ja lubię białą też..

20

Odp: czekolada

a ja na zabieg z czekolady nie mogę sobie pozwolić ... nie mam wanny - mam tylko prysznic - wiec dajcie jakiś pomysł na czekoladę z prysznicę wink

21

Odp: czekolada

super koszulka big_smile


Ja swego czasu widzilam tongue
koszulke z napisem: chodz z nami na ciemna strone mocy.....

mamy ciasteczka big_smile

ale rozmiar L był hmm

22

Odp: czekolada

Malenka, mam właśnie ten znaczek na pulpicie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23

Odp: czekolada

poka smile

24

Odp: czekolada

no właśnie wrzucałam na serwer i trochę to trwało
proszę

[img]//www.e-prolinea.pl/foto/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4758&g2_GALLERYSID=2116b7cef6e0244724520070e4f8ae55[/img]

25

Odp: czekolada

słit tongue

ładnie tak to sie ukrywać na gg tongue?