26

Odp: Dietetyk - porady

[quote=Barbie1290]Jak miałam 25 lat byłam chuda jak niteczka, wszystko mogłam jeśc, po 30 strasznie się zmienia metabolizm, muszę bardzo uważać, aż się boję co będzie po 40...[/quote]
Nie strasz mnie po ja wkraczam w wiek ponad 30....

27

Odp: Dietetyk - porady

Czyli Emilio masz 30+ tak jak ja ?

28

Odp: Dietetyk - porady

Nie wiem jak ty daleko jesteś po 30....

29

Odp: Dietetyk - porady

A tak trochę.
A Ty masz odwagę napisać ile masz lat, czyli 30 + ile lat, to ja wtedy napiszę ?

30

Odp: Dietetyk - porady

Ja sie nie wstydzę i nie boje napisać ile mam lat.... w maju tego roku skończyłam 30 lat. Teraz twoja kolej..

31

Odp: Dietetyk - porady

Aha, to ja myślałam, ze masz więcej.
Ja jestem 1978 rocznik.

32

Odp: Dietetyk - porady

to miedzy nami tylko 2 lata różnicy....

33

Odp: Dietetyk - porady

To ty jesteś fajny rocznik 1980, tak samo jak mój brat.
(nas było tylko 2, a Was ?)

34

Odp: Dietetyk - porady

Nas troje. Brat rocznik 1979 a siostra 1992.

35

Odp: Dietetyk - porady

A to fajnie i wesoło macie, bo 31, 30 i 18 lat.

36

Odp: Dietetyk - porady

Tylko niestety oni zostali na wsi a ja wyjechałam do miasta i dzieli nas 100 km....nie zawsze jest możliwość spotkania się...

37

Odp: Dietetyk - porady

Ale i tak masz bliżej do swojego rodzeństwa, niż ja, bo brat mieszka z bratową i dzieckiem za granicą i trzeba jechać tam 1200 km. i spotkania są tylko 2 razy do roku.
A telefony tego nie zrekompensują w pełni.

38

Odp: Dietetyk - porady

Pewnie że telefony to za mało... ja tęsknię za siostrą... za bratem też ale nie lubię jego żony...

39

Odp: Dietetyk - porady

Ja też nie lubię swojej bratowej, coś musi w tym być, że nie lubi się partnerów swojego rodzeństwa.

40

Odp: Dietetyk - porady

Mam nadzieję że szwagierka mnie lubi....

41

Odp: Dietetyk - porady

To ja to Emilia, nie lubisz bratowej, a lubisz szwagierkę ?

42

Odp: Dietetyk - porady

Nie lubię brata żony ale mam nadzieję że mojego męża siostra mnie lubi... bo dla niej ja jestem jej bratową...

43

Odp: Dietetyk - porady

moje rodzeństwo jest chwilowo samotne... mam jednak nadzieję, że będziemy się lubić
ale coś jest w tej niechęci, myślę,że w takie relacje zawsze wkrada się pewna niewytłumaczalna zazdrość - całe życie spędzamy z bratem/siostra, zwierzamy się, imprezujemy, dzielimy smutki i radości, a on nagle z dnia na dzień świata nie widzi poza obcą kobietą... coś w tym musi być - tak przynajmniej interpretuję zachowanie mojej przyszłej szwagierki

Ostatnio edytowany przez justyna (2014-04-11 16:13:20)

44

Odp: Dietetyk - porady

Nie aż tak chyba, może jej nie przypadłaś do gustu po prostu...

45

Odp: Dietetyk - porady

ja jestem niestety jedynaczk,a chciałabym mieć rodzeństwo, ale przyznam szczerze rodzice nie mieli warunków, była bieda i chyba pomarlibyśmy z głodu bo sama czasem niedojadałam

46

Odp: Dietetyk - porady

Są i tacy co nie maja warunków, ale dzieci to pięcioro... Ale całkiem nieźle żyją dzięki pomocy różnych instytucji...

47

Odp: Dietetyk - porady

I często się od tej pomocy uzależniają.

48

Odp: Dietetyk - porady

[quote=emilia_s292]Nie lubię brata żony ale mam nadzieję że mojego męża siostra mnie lubi... bo dla niej ja jestem jej bratową...[/quote]
Bratowe są z zasady okrrropne, więc się nie łudź że Cię lubi... wink

49

Odp: Dietetyk - porady

Niestety już po 30 roku życia tempo przemiany materii znacznie spada, mięśnie zastępują fałdki tłuszczu… a wszystko przez hormony!

Dlatego, jeśli prowadziłyśmy zdrowy tryb życia warto zmniejszyć kaloryczność posiłków. Teraz, aby zachować szczupłą sylwetkę potrzebujemy ok. 200 – 400 kcal mniej, dziennie!

Warto też wzbogacić swoją dietę w warzywa strączkowe - przynajmniej raz w tygodniu zastąp mięso soją, która jest źródłem fitohormonów, których powoli zaczyna nam brakować. W czasie menopauzy soja powinna się znaleźć w naszym menu obowiązkowo!

50

Odp: Dietetyk - porady

Potwierdzam, soja jest świetna, cieciorka też! I nie tylko po 30 smile