1

Temat: Obgryzanie paznokci

Zauważyłam u mojej córki bardzo brzydki nawyk - obgryzanie paznokci, z czego to wynika?  Myśle że to przez nerwy ale psychologiem nie jestem , jak ją oduczyć?

2

Odp: Obgryzanie paznokci

ja też obgryzam i zapuszczam i 2 tygodnie się chamuje aż tu .... ktoś mi zwraca uwagę (przeważnie mąż) patrze a już 3 mam paluchy obgryzione - to jak 3 obgryzłam to jeszcze 7 musze

3

Odp: Obgryzanie paznokci

Dobry sposób to smarować czymś gorzkim i zaraz przejdzie ten nawyk

4

Odp: Obgryzanie paznokci

wystarczy (niektórym!) pomalować bezbarwną odżywką - zazwyczaj jest bardzo gorzka...

Ostatnio edytowany przez pinkmause (2010-03-17 11:08:28)

5

Odp: Obgryzanie paznokci

Moja trzyletnia córka tez obgryza paznokcie i nie mam pojęcia dlaczego, fakt, że jest nerwowa....ja bardzo długo obgryzałam...

6

Odp: Obgryzanie paznokci

a może dla dzieci syropek uspokajający..

7

Odp: Obgryzanie paznokci

[quote=madzia]a może dla dzieci syropek uspokajający..[/quote]

ja to jestem przeciwnikiem wszelkich syropków i herbatek uspokajających nawet u dorosłych; sama nie obgryzam (tipsy), ale namiętnie gryzę ołówki

8

Odp: Obgryzanie paznokci

Ja tez jestem przeciwniczką tych uspokajających leków dla dzieci....chociaż teściowa ciągle mi powtarza żebym kupiła bo ona dawała swoim dzieciom...

9

Odp: Obgryzanie paznokci

nie wiem jak sie oduczyć mi się też zdarza i jeszcze skórki przygryzam - ale to właśnie nieświadomie w stresie

10

Odp: Obgryzanie paznokci

[quote=pinkmause]wystarczy (niektórym!) pomalować bezbarwną odżywką - zazwyczaj jest bardzo gorzka...[/quote]
tylko że to duża dziewucha nie będzie chciała!

11

Odp: Obgryzanie paznokci

Paznokietki będą się pięknie świeciły, może akurat tongue

12

Odp: Obgryzanie paznokci

Krótko obciąć i po kłopocie!

13

Odp: Obgryzanie paznokci

Ona nawet jak ma króciutkie to zawsze coś znajdzie do obgryzienia.... ja jak byłam mała też długo obgryzałam...

14

Odp: Obgryzanie paznokci

Obgryzanie, to z nerwów na pewno.

15

Odp: Obgryzanie paznokci

może też z nudów... ona potrafi i u nóg sobie obgryżć...

16

Odp: Obgryzanie paznokci

Rozumiem Emilia.

17

Odp: Obgryzanie paznokci

A też obgryzasz?

18

Odp: Obgryzanie paznokci

Ja kiedyś tak, a teraz nie obgryzam i nawet miałam własne długie na 1 cm., ale spiłowałam do 0,5 cm, bo mi  przeszkadzały.

19

Odp: Obgryzanie paznokci

A jak się oduczyłaś obgryzania?

20

Odp: Obgryzanie paznokci

Jakoś tak samo mi przeszło.
Nie wiem, czym to było spowodowane.

21

Odp: Obgryzanie paznokci

Mi tez samo przeszło

22

Odp: Obgryzanie paznokci

[quote=asiula83]ja też obgryzam i zapuszczam i 2 tygodnie się chamuje aż tu .... ktoś mi zwraca uwagę (przeważnie mąż) patrze a już 3 mam paluchy obgryzione - to jak 3 obgryzłam to jeszcze 7 musze[/quote]
hahaha
jak zaczne u jednej ręki pierwszy to koncze ostatni u drugi smile gorzkie paluszki nie pomagały... na początku mnie wybrzydzało ale i tak gryzłam.. z czego wynika?.... z nawyku, na który się nie zwraca uwagi, żeby tego nie robic , z nerwów.... coś o hormonach kiedyś czytałam, ale nie wiem czy to prawda, że one też maja na to wpływ smile)

23

Odp: Obgryzanie paznokci

Ja się siłą oduczyłam. A kiedy zapuściłam pierwsze w życiu długie paznokcie musiałam je obciąć do nauki gry na gitarze... przeszkadzały. Było szkoda, ale jak mus to mus.

24

Odp: Obgryzanie paznokci

Ja obgryzam gdy bardzo się zdenerwuję lub gdy widzę, że gdzieś tam już paznokieć się zadarł. Jak obryzę jednego, to już muszę i resztę. hmm Używałam odżywki "Gorzki paluszek", trochę pomagała, ale po myciu rąk w ogóle nie było jej czuć, a ja nie miałam czasu na ciągłe malowanie. No i nawet założyłam tipsy licząc na to, że po zdjęciu ich nie będe obgryzać... I tak było, dopóki się nie zdenerwowalam.

25

Odp: Obgryzanie paznokci

Oj, kiedy ja ten post pisałam... w maju sad Wiele sięod tego czasu zmieniło i zaczęłam gryźć pazurki. Misiax, moja koleżanka to nawet tipsy na lekcji obgryzła, płakałyśmy ze śmiechu tak darła zębami.