1

Temat: samoobrona

co sądzicie o kursach samoobrony? uczęszczała któraś z Was?

zastanawiam się czy nie zapisać się;)

2

Odp: samoobrona

Osobiście nie brałam udziału w takim kursie czego bardzo żałuję .
Kiedyś bardzo intensywnie myślała żeby zapisać się kurs samoobrony jakoś tak wyszło że nie zapisałam się a teraz niestety brak czasu mi na to nie pozwoli .
Nad czym bardzo ubolewam .

Myślę że po takim kursie każda kobieta czuje sie pewniejsza siebie no i nie każdy jej "podkoczy "

3

Odp: samoobrona

podobno Kraf Mage (czy jak to się pisze:P) jest dobrym kursem samoobrony dla kobiet.

4

Odp: samoobrona

ja skończyłam kurs dla kobiet POLECAM

5

Odp: samoobrona

Zastanawiałam się kiedyś nad takim kursem, ale niestety nie uczestniczyłam sad

6

Odp: samoobrona

ja się zastanawiam od dłuższego czasu i w końcu postanowiłam wprowadzić myśli w czyn:D

7

Odp: samoobrona

Taki kurs samoobrony jest pożyteczny dla kobiet.
Teraz czasy są coraz bardziej niebezpieczne, więc warto umieć w nagłych wypadkach się obronić.

8

Odp: samoobrona

Fajny pomysł, koniecznie muszę rozważyć.

9

Odp: samoobrona

świetny pomysł, sama bym się chętnie zapisała, musze poszukać czy gdzieś w mojej okolicy coś takiego prowadzą smile
na prawdę dobry pomysł smile

10

Odp: samoobrona

Też bym się chętnie zapisała, ale większość tych kursów jest do niczego. Po co mi kurs, na którym będą mi pokazywać jak się kopie w jaja i mowili którędy nie chodzić wieczorami.
Chwytów mnie facet uczy - takich, jakich tam nie pokazują.

11

Odp: samoobrona

Krav Maga dla kobiet jest spoko, ale nie myślcie, że po niej będziecie umiały rozbroić typa z nożem czy pałką. Niektórzy tak myślą, że potrenują Krav Magę rok w Polsce i są jak izraelscy komandosi smile. Polecam także Muay Thai, to już jest sztuka walki, ale podstawy są bardzo proste i skuteczne. No i świetne na odchudzanie lub jak ktoś chce sobie wyrobić mięśnie brzucha. Chętnym paniom pokażę parę ciosów i chwytów wink.

12

Odp: samoobrona

Jesteśmy chętne, czekamy! smile

13

Odp: samoobrona

Taki kurs samoobrony jest pożyteczny dla kobiet.
Teraz czasy są coraz bardziej niebezpieczne, więc warto umieć w nagłych wypadkach się obronić.

14

Odp: samoobrona

Tak, tym bardziej, że większość bandziorów ćwiczy sztuki walki lub trenuje na siłowni. Nawet gówniarze.

15

Odp: samoobrona

Nasze społeczeństwo robi się coraz bandyckie i aż strach wychodzić nocą w dużych miastach.

16

Odp: samoobrona

Coraz młodsi stają się agresywni...

17

Odp: samoobrona

No to akurat prawda, niestety, na tych osiedlach jest coś co generuje agresję w młodych (brak perspektyw, bezrobocie, używki), coraz młodsi się tacy stają. Trzeba kierunkować swoją agresję w coś pożytecznego, w sport np. ja zacząłem trenować sztuki walki, a wcześniej tez miałem problemy z agresją i problemy przez nią.

18

Odp: samoobrona

Oby jak najwięcej młodych ludzi poszło po rozum do głowy, bo czasem przez głupotę mogą narobić sobie problemów...

19

Odp: samoobrona

summerlove, tak to święta prawda.

20

Odp: samoobrona

Tego typu kursy to na pewno przydatna sprawa. Kobiety po takim kursie na pewno czują się bezpieczniej na ulicach miasta. Wiadomo jaki element można spotkać.. Oprócz tego warto jest również nosić ze sobą gaz pieprzowy, zapewniam, że skutecznie odstraszy delikwenta.

21

Odp: samoobrona

Myślę, że najbardziej skuteczny jest gaz lub pistolet gazowy, bo jak będzie więcej napastników to raczej sobie nie poradzi...

22

Odp: samoobrona

Słuchałam kiedyś w radioaudycji o samoobronie. Wypowiadał się specjalista w tej dziedzinie, prowadzący również kursy. Stwierdził, że jesli chodzi o broń najlepszy jest gaz, a najgorsze co może być to nóż i straszak. W przypadku gdyby napastnik posiadał broń palną, zareagowałby błyskawicznie, gdyby ktoś wyciągnął straszak, bo przecież nie wie, czy to prawdziwa broń czy zabawka i na sam jej widok pociągnąłby za spust swojej. Uznał, że najbezpieczniejszą bronią dla ofiary jest gaz. Z drugiej strony gaz jest wystarczająco skuteczny.

23

Odp: samoobrona

Ja też nieraz słuchałam audycji o Samooobronie - przed którą trudno było się obronić Anecie K...

24

Odp: samoobrona

Heh, bohaterowie audycji, o której piszesz, mają na usługach najlepszych fachowców w dziedzinie ochrony osób i samoobrony.

25

Odp: samoobrona

Pewnie takich co ich bronią przed nimi samymi? Bo partia ta jest autodestrukcyjna...