1

Temat: nasza szkoła

jestem po sobotnim spotkaniu klasowym stąd ten sentymentalny temat! smile
jakby się komuś wzięło na wspominki, zapraszam tu smile

macie jakieś wspomnienia ze szkoły?
utrzymujecie kontakt z kolegami z klasy?
co lepiej wspominacie - podstawówkę czy szkołę średnią?
koszmar senny z tamtych lat - przedmiot, nauczyciel??

2

Odp: nasza szkoła

od zawsze nienawidziłam matematyki! a moją zmorą w liceum była moja wychowawczyni, która uczyła mnie geografii i wos'u  wink

3

Odp: nasza szkoła

Mam kontakt z dwiema dziewczynami z podstawówki i z jedną ze średniej...mój koszmar to też matematyka!!!! ale jakoś przebrnęłam przez to...

4

Odp: nasza szkoła

z liceum utrzymuję kontakt z kolegą, z którym najlepiej dogadywałam się z całej klasy smile bo klasy nie miałam zgranej... z gimnazjum utrzymuję dużo kontaktów, ale częściej smsowych czy mailowych, bo każdy z nas jest w innym mieście smile

5

Odp: nasza szkoła

oj mam wspominek multum big_smile

np w klasie 4 podstawówki spowodowąłam, że szybciej zaczęły się ferie, bo..
koleżanka zapaliła petardę, więc ja grzeczna uczennica wrzuciłam ją do sedesu by ją zgasić.. no i sedes pękł i zallało jeden budynek (E bodajrze:P)

6

Odp: nasza szkoła

Fajne wspomnienia!

7

Odp: nasza szkoła

ja wspomnień też mam masa, ale nie wiedziałabym od których zacząć tongue

8

Odp: nasza szkoła

ja często zmieniałam szkoły więc za specjalnie nie mam zbyt dużo przyjaciół (przeprowadzki itp)

9

Odp: nasza szkoła

Ja tylko raz zmieniłam klasę w podstawówce i to na samym początku. potem byłam w trzech średnich - dwie rzuciłam, ostatnią kontynuuję póki co.

10

Odp: nasza szkoła

W podstawówce byłam w klasie, w której był tylko jeden chłopak i 14 dziewczyn! Ale była rywalizacja o jego względy... dopóki nie dołączyło kilku chłopców przeniesionych z innej szkoły. Ale wcześniej miał jakw raju...

11

Odp: nasza szkoła

Słyszałam o takich klasach np. w technikum samochodowym czy elektronicznym, że była 1 dziewczyna, góra dwie i reszta chłopców, ale żeby w podstawówce?...

12

Odp: nasza szkoła

A u mnie w podstawówce było 28 dziewczyn i 2 chłopców.

13

Odp: nasza szkoła

Bywa i tak widocznie, opieram się na swoich doświadczeniach... Ale ogólnie zwykle jest w klasie mniej chłopców niż dziewczyn...

14

Odp: nasza szkoła

[quote=summerlove]Słyszałam o takich klasach np. w technikum samochodowym czy elektronicznym, że była 1 dziewczyna, góra dwie i reszta chłopców, ale żeby w podstawówce?...[/quote]
W Technikum Leśnym tak było. Kiedy ja tam trafiłam był rekord - aż 5 dziewczyn w klasie niemal 30-osobowej. W historii szkoły to się jeszcze nie zdażyło. Było albo wcale, albo 1, albo 2, kilka razy zdarzyły się 3.

15

Odp: nasza szkoła

Dla mnie szkoła to całe życie, i po 3 latach przerwy od studiów znów podejmuję edukację, a mam 30+.

16

Odp: nasza szkoła

A można wiedzieć czego będziesz się uczyła?

17

Odp: nasza szkoła

[quote=niechcemisie][quote=summerlove]Słyszałam o takich klasach np. w technikum samochodowym czy elektronicznym, że była 1 dziewczyna, góra dwie i reszta chłopców, ale żeby w podstawówce?...[/quote]
W Technikum Leśnym tak było. Kiedy ja tam trafiłam był rekord - aż 5 dziewczyn w klasie niemal 30-osobowej. W historii szkoły to się jeszcze nie zdażyło. Było albo wcale, albo 1, albo 2, kilka razy zdarzyły się 3.[/quote]
Coraz więcej jest kobiet w 'męskich" zawodach...

18

Odp: nasza szkoła

Tak. Byłam zaskoczona jak pojechaliśmy z samochodem do warsztatu a tak dziewczyna! W roboczym kombinezonie, ze ścierą w ręku pytała się co i jak z samochodem.

19

Odp: nasza szkoła

Znana wszystkim Kasia Cerekwicka jest z zawodu mechanikiem samochodowym...

20

Odp: nasza szkoła

[quote=gusia1000]Dla mnie szkoła to całe życie, i po 3 latach przerwy od studiów znów podejmuję edukację, a mam 30+.[/quote]
Hej, to super! Bo ja też zrobiłam sobie przerwę i podjęłam naukę z powrotem. Myślałam, że będzie mi dość trudno po przerwie, a jest łatwiej - chyba mam większy zapał.

21

Odp: nasza szkoła

Może dorosłaś wreszcie do nauki? smile

22

Odp: nasza szkoła

Dla mnie szkoła to całe życie, i po 3 latach przerwy od studiów znów podejmuję edukację, a mam 30+.
Nigdy nie musiałam dorastać, bo całe życie ja lubiłam.
Teraz idę robić- technika administracji i finansów.

23

Odp: nasza szkoła

moja koleżanka jest miłośniczką samochodów, zastanawia się czy nie otworzyć swojego warsztatu smile
jest to dość rzadki widok, ale czemu nie...

ostatnio coraz więcej pań prowadzi autobusy! w tramwajach pani motorniczy to częstszy widok, ale w autobusach to wciąż rzadkość
kobiet na budowie, też coraz więcej i to głównie jako kierowniczki

24

Odp: nasza szkoła

Skoro to lubi to  myślę, że powinna spróbować smile

25

Odp: nasza szkoła

[quote=gusia1000]Dla mnie szkoła to całe życie, i po 3 latach przerwy od studiów znów podejmuję edukację, a mam 30+.
Nigdy nie musiałam dorastać, bo całe życie ja lubiłam.
Teraz idę robić- technika administracji i finansów.[/quote]
Hmmm, po studiach robić technika... Trochę jak "uwstecznianie się"... Nie lepiej pracować zgodnie ze zdobytym już wykształceniem?