1

Temat: odpryskujący lakier

Jak długo utrzymuje się wam lakier na paznokciach? czy utrwalacie czymś swój efekt?

2

Odp: odpryskujący lakier

wszystko zależy od firmy :-)

nie utrwalam niczym...

3

Odp: odpryskujący lakier

Niby powinno sie dokładnie wyczyscić płytkę paznokcia
ale ja np mam bardzo miękkie paznokcie i jak są dłuzsze to sie wyginają (mam anadzieje, ze rozumiecie o co chodzi) i własnie w tym miejscu (na zgięciu) zaczyna sie dpryskiwanie lakieru neutral

4

Odp: odpryskujący lakier

Po nałożeniu koloru powinno się pociągnąć po wierzchu lakierem bezbarwnym. Wówczas to on ściera się jako pierwszy. Po pomalowaniu dobrze jest umyć ręce w zimnej wodzie - taki utrwalacz i nabłyszczacz jednocześnie.

5

Odp: odpryskujący lakier

o tym z myciem rąk w zimnej wodzie nie słyszałam:) muszę spróbować:)
ja używam tylko lakierów firmy INGLOT, utrzymuje się na paznokciach ok.4-5dni smile

6

Odp: odpryskujący lakier

ważne też żeby przed pomalowaniem odtłuścić płytkę, wtedy lakier będzie się lepiej trzymał.

7

Odp: odpryskujący lakier

To tak mnie osobiście lakier do paznokci trzyma się do 5 dni najdłużej. Ale jako konsultantka Avonu polecam Wam po pierwsze Krople przyspieszające wysychanie lakieru (dzięki temu nie zetrze on się wam szybko jeśli nie macie za dużo czasu na wysuszenie paznokci - a to jest istotne). Ponadto tak jak przedmówczynie mówiły: należy dobrze oczyścić płytkę. Po zmyciu lakieru, należy umyć ręce, potem dokładnie wytrzeć. Osuszoną płytkę pomalować, poczekać aż wyschnie no i ponownie włożyć pod zimną wodę, delikatnie wytrzeć (lakier trzyma się na paznokciach dłużej), po czym posmarować kremem.

8

Odp: odpryskujący lakier

Wcześniej nigdy nie słyszałam o tej zimnej wodzie. Muszę spróbować smile

9

Odp: odpryskujący lakier

Nio przy najbliższym malowaniu spróbuje to z woda tongue

10

Odp: odpryskujący lakier

wg mnie metoda z zimną woda jest niezawodna smile

11

Odp: odpryskujący lakier

a zakraplanie oliwki tuż po pomalowaniu??
mnie kiedyś tak doradziła manicurzystka!

12

Odp: odpryskujący lakier

o oliwce nie słyszałam.. a zimną wodę wypróbuję na pewno

13

Odp: odpryskujący lakier

Ja nie maluje paznokci, bo mam je krótkie, a jak już, to tylko bezbarwnym lakierem i tam nie widać odprysków.

14

Odp: odpryskujący lakier

Oj widać, widać, bo miejsca bez lakieru się tak nie błyszczą...

15

Odp: odpryskujący lakier

Summerlove, tak to prawda, nie pomyślałam.

16

Odp: odpryskujący lakier

Bardzo krótko, po jednym dniu już mi odpryskuje lakier...

17

Odp: odpryskujący lakier

To zależy od lakieru... Czasem nawet przez tydzień mam ładne paznokcie, a czasem już po jednym dniu mam odpryski sad Używam też utwardzacza do lakieru z Rimmela i nawet dobry jest...

18

Odp: odpryskujący lakier

u mnie lakier jest zawsze na 1 dzień niezależnie od firmy ponieważ wszystko robię w kuchni bez żadnych rękawiczek

19

Odp: odpryskujący lakier

Jak się nie zakłada rękawiczek to tym bardziej odpryskuje, ja np nawet ich nie moczę ani nic z nimi nie robię a i tak po kilku godzinach odpryśnie

20

Odp: odpryskujący lakier

Mi schodzi podczas mycia włosów najbardziej. Noszę 2-3 dni, zależnie od jego trwałości. Czasem nakładam warstwę bezbarwnego na wierzch i w niektórych przypadkach pomaga. Na duże mycie naczyń nic nie pomoże, przynajmniej mi, ale odpryskuje tylko z końcówek, ale częściej niż odpryskuje to po prostu się ściera na brzegach.

21

Odp: odpryskujący lakier

mam to samo, złazi z końcówek. Nieważne czy pomaluję wcześniej bezbarwnym czy nie...
Widać taka już "uroda" moich paznokci...

22

Odp: odpryskujący lakier

Strasznie mnie wkurza jak kupię lakier, bo ma się trzymać tydzień albo nawet 10 dni, a po dwóch już wstyd nosić takie odpryski =[

23

Odp: odpryskujący lakier

Kiedy się spieszę i nie mam czasu zmyć lakieru i nalożyć nowego maluję odpryski. Jeśli nikt nie nie przygląda to nawet nie widać takiego retuszu. najgorzej kiedy w nerwach kusi, żeby zdrapywać ten lakier z pazurków  - wystarczy, że odprysk zobaczę, a jestem zdenerwowana. Kiedyś tak zaczęłam skrobać, że pomyślałam - jakby pod spodem był brąz to wyszłoby mi moro. Miałam ciemnooliwkowy lakier.

24

Odp: odpryskujący lakier

Oj ja też mam tak, że kiedy jestem zdenerwowana to zdrapuję lakier i to właśnie wtedy kiedy widzę jakiś odprysk... Ehh... Taki głupi nawyk... Bo czasem nawet nikt by nie zauważył, ale jak zacznę to już nie da się tego zamaskować...
A jak mam kilka odprysków, trochę czasu i lakier pod ręką to robię też tak, że np do czerwonego lakieru robię czarnego frencha, bardzo ładnie wygląda, a odpryski zamaskowane big_smile

25

Odp: odpryskujący lakier

Najbardziej mnie irytuje kiedy wystroję się, umaluję itd. na jakąś szczególną okolicznośc i jest wszystko idealnie, ale na kolacji, w lokalu czy u niego, albo następnego dnia rano, pojawi się odprysk. Takie małe nic w zasadzie, ale potrafi w oczach kobiety zepsuć jej wizerunek. No bo jak to? Fryzura, ciuchy, perfumy, godziny starań itd. a tu klops.

Zawsze wtedy przypomina mi się nieszczęsna zasada, że to co się zepsuje jest bardziej widoczne niż to, co jest jak należy. Masz upięte włosy? Ok, ładnie, ale jak odstaje ci kosmyk to KAŻDY ZAWSZE NA 100% to zauważy i właśnie ten kosmyk będzie najbardziej widoczną częścią twojego wyglądu. Tak samo jest z paznokciami - ok, fajny lakier, zadbane, błyszczące, ale żaden lakier nie rzuca się w oczy tak bardzo jak odprysk. Jeden, mały, złośliwy odprysk!