1

Temat: opłaty za psy

Postanowiłam zacząć wątek o opłatach za psiaka i sprzątaniu po nim. Jak to jest u Was??

2

Odp: opłaty za psy

Ja sie wkurzyłam bo musiałam zaplacić za psa 100 zł. dla tego że jest moją własnością, ale ja po psie zawsze sprzątam, mam pojemniczek na woreczki w kształcie kosteczki taki fikuśny że nawet moje córki nie wstydzą sie sprzątać , daje jeść , daje dach nad głową i miłość zwierzakowi to dla czego mam jeszcze płacić tak dużo?  A na pytanie gdzie idą moje pienądze pani z urzędu miasta  odpowiadała wymijająco , mają kase na zabawe i grilla

3

Odp: opłaty za psy

100 zł to naprawdę dużo. Aktualnie nie muszę płacić za pieski, ale za rok się przeprowadzam i wiem, że tam opłaty są, jednak dużo mniejsze niż piszesz.

4

Odp: opłaty za psy

Od tego roku mamy właśnie takie duże opłaty bo było  50 zeta a teraz wiecej

5

Odp: opłaty za psy

W miastach na dal są opłaty za psa, bo na wsi nie.
Powinno się sprzątać po swoim psie, by nie było zanieczyszczonych trawników.
W miastach powinny być specjalne pojemniki na psie odchody, by właściciel miał gdzie to wyrzucić i już coraz częściej są robione tzw. psie toalety, które są ogrodzone.

6

Odp: opłaty za psy

Nic z tych rzeczy gusia nie mamy w mieście!

7

Odp: opłaty za psy

ja mam psa, ale po nim nie sprzątam, ale dlatego, że się załatwia w snieg. Ale jak przyjdzie wiosna to pewno będzie trzeba pomysleć o zakupie specjalnych woreczków, Tylko nie widzę nigdzie tych specjalnych pojemników na "gówienka" i co teraz?

8

Odp: opłaty za psy

No właśnie, ja wyrzucam do śmietnika, bo co możesz zrobić? A woreczki specjalne kupuje  w ZOO MARKECIE, i jednorazowo zakupiłam pojemniczek na woreczki w krztałcie kości, taki fikuśny, moje dziewczyny uwielbiają z tym chodzić, doczepia sie ten pojemnik do smyczki

9

Odp: opłaty za psy

[quote=Kolorowapani]ja mam psa, ale po nim nie sprzątam, ale dlatego, że się załatwia w snieg. Ale jak przyjdzie wiosna to pewno będzie trzeba pomysleć o zakupie specjalnych woreczków, Tylko nie widzę nigdzie tych specjalnych pojemników na "gówienka" i co teraz?[/quote]
a ja potem idę wzdłuż zasp śnieznych i aż się wzdrygam... biały śnieg i te obrzydliwe kupska dookoła... fu!
uważam, że po psie trzeba sprzątać [b]zawsze![/b] to odpowiedzialność - taka sama jak dziecko... nie wyobrażam sobie sprzątać po dziecku tylko latem... wink

mam sąsiadkę (starsza pani), która zawsze wychodzi na spacer z kawałkiem gazety smile ale to niestety odosobniony przypadek neutral

10

Odp: opłaty za psy

[quote=justyna][quote=Kolorowapani]ja mam psa, ale po nim nie sprzątam, ale dlatego, że się załatwia w snieg. Ale jak przyjdzie wiosna to pewno będzie trzeba pomysleć o zakupie specjalnych woreczków, Tylko nie widzę nigdzie tych specjalnych pojemników na "gówienka" i co teraz?[/quote]
a ja potem idę wzdłuż zasp śnieznych i aż się wzdrygam... biały śnieg i te obrzydliwe kupska dookoła... fu!
uważam, że po psie trzeba sprzątać [b]zawsze![/b] to odpowiedzialność - taka sama jak dziecko... nie wyobrażam sobie sprzątać po dziecku tylko latem... wink

mam sąsiadkę (starsza pani), która zawsze wychodzi na spacer z kawałkiem gazety smile ale to niestety odosobniony przypadek neutral[/quote]
niestety taka jest prawda i zgadzam sie z tym! ale tez prawda jest taka że po pierwsze powinny być oddzielne pojemniki na psie odchody i po drugie nie powinno być opłat za psów.

11

Odp: opłaty za psy

a po co oddzielny pojemnik? chyba nie ma znaczenia gdzie się wrzuci tą kupę
moim zdaniem prawda jest taka, że Polacy największy problem mają ze zgięciem pleców!

12

Odp: opłaty za psy

[quote=Kolorowapani]ja mam psa, ale po nim nie sprzątam, ale dlatego, że się załatwia w snieg. Ale jak przyjdzie wiosna to pewno będzie trzeba pomysleć o zakupie specjalnych woreczków, Tylko nie widzę nigdzie tych specjalnych pojemników na "gówienka" i co teraz?[/quote]
U mnie są stojaki z woreczkami na kupki i pojemniki do wyrzucania i co - cholerni wandale poniszczyli, pogięli, uszkodzili każdy jeden, tak samo jak kosze na śmieci i ławki w tym parku.

13

Odp: opłaty za psy

[quote=niechcemisie][quote=Kolorowapani]ja mam psa, ale po nim nie sprzątam, ale dlatego, że się załatwia w snieg. Ale jak przyjdzie wiosna to pewno będzie trzeba pomysleć o zakupie specjalnych woreczków, Tylko nie widzę nigdzie tych specjalnych pojemników na "gówienka" i co teraz?[/quote]
U mnie są stojaki z woreczkami na kupki i pojemniki do wyrzucania i co - cholerni wandale poniszczyli, pogięli, uszkodzili każdy jeden, tak samo jak kosze na śmieci i ławki w tym parku.[/quote]

U mnie nie uraczy pojemniczków, a szkoda, bo jak przyjdzie mi kosić trawę wzdłuż ulicy...

14

Odp: opłaty za psy

dobrze, że za kota się nie płaci...

15

Odp: opłaty za psy

agf, no dobrze, bo to był by śmiech na sali.

16

Odp: opłaty za psy

Jak PiS przegra wybory, to dotychczasowa opozycja wprowadzi podatek od kotów, żeby Jarosław płacił tongue

17

Odp: opłaty za psy

Myślę, że wcześniej zapobiegliwy PIS wprowadzi ustawę, że koty to dobro narodowe, a więc i nieopodatkowane:)

18

Odp: opłaty za psy

Na szczęście nadal to gminy decydują o opłatach na swoim terenie... Wolą nie mieć tych pieniędzy i przepełnionych schronisk...

19

Odp: opłaty za psy

Podobno ta opłata ma jeszcze wzrosnąć, tak że psiaki będą coraz droższe w utrzymaniu...