226

Odp: sałatki

[quote=asiula83]1 mały arbuz,
4-5 moreli,
banany (skraplam wczesniej cytryną- zeby nie czarniały)
2-3 kiwi,
po 20 dag jasnych i ciemnych winogron,
20 dag malin,
brzoskwinie, ananas z puszki
czasami jagody

kroimi w kostkę i do miski bądź do arbuza-

227

Odp: sałatki

[quote=pinkmause]Bajera.......OOOOOOOOOO, tak jej postawię jak mnie nawiedzi w przyszły weekend. Akurat zaduszki, te sprawy...

Albo tak, bo ona dusigrosz:

[url=http://www.fotosik.pl][img]//images40.fotosik.pl/214/16a2761f5912595b.jpg[/img][/url][/quote]
ale macie pomysły smile

228

Odp: sałatki

[quote=malenka84][quote=Kolorowapani]Gyros jest pyszna:

składniki:

- pierś z kurczaka podwójna
- przyprawa do kebabu, gyros
- pół słoiczka ogórków konserwowych
- pół słoika papryki konserwowej
- puszka kukurydzy
- mała główka kapusty pekińskiej
- majonez, keczup, pieprz

przygotowanie:

piersi z kurczaka pokroić w drobniutką kosteczkę i smażyć na oleju wraz z tą przyprawa gyros. Drobno w kostkę pokroić ogórki, w paski kapustkę, w kostkę paprykę. Do wielkiej najlepiej przezroczystej michy wsypywać na przemian: troszkę mięska, na to ogóreczki, kukurydza, papryka, kapustka i koniecznie polać obficie keczupem i majonezem, i znowu mięsko itp, na wierzch duuuzo majoneziku i keczupu. Naprawdę życzę smacznego![/quote]


pychota smile

juz pisałam ten przepis wcześniej tongue

Co do meiszania - na talerzu to wole pomieszane smile[/quote]

znam ten przepis moja rodzina uwielbia ją

229

Odp: sałatki

[quote=biedroneczka4]śledź uwielbiam szczególnie z jabłkiem i cebulką , na pewno na moim stole światecznym nie zabraknie śledzia[/quote]
ja do zwykłej ziemniaczanej zamiast ogórków kładę śledzie polecam!

230

Odp: sałatki

sałatka z ryżem, por, ogórki i majonez pycha!

231

Odp: sałatki

[quote=madzia][quote=pinkmause]Bajera.......OOOOOOOOOO, tak jej postawię jak mnie nawiedzi w przyszły weekend. Akurat zaduszki, te sprawy...

Albo tak, bo ona dusigrosz:

[url=http://www.fotosik.pl][img]//images40.fotosik.pl/214/16a2761f5912595b.jpg[/img][/url][/quote]
ale macie pomysły smile[/quote]
fajne!

232

Odp: sałatki

super, ja też uwielbiam sałatki

233

Odp: sałatki

dziś z kapusty pekińskiej, ogórków, papryki i cebuli smile
mniam

234

Odp: sałatki

mniam faktycznie smile ja mam kiszoną, jeszcze na zimowo sad

235

Odp: sałatki

U mnie z piekińskiej z cebulką, jabłkiem, pietruszką, marchewką.

236

Odp: sałatki

ja preferuje wszelkie sałatki gdzie znajduje się połączenie pomidorów z fetą/mozzarellą i oliwą z oliwek.

237

Odp: sałatki

Mniam! Ja jestem zakochana w pomidorach. Najbardziej lubie wielokolorowe sałatki - kolory czerwony i zielony muszą być, do tego biały, żółty, różne odcienie i szaleję za natką pietruszki.

238

Odp: sałatki

Szczerze? Najbardziej lubię takie z tego co akurat ma się w lodówce smile Najlepsza jest najprostsza czyli: pomidor, ogorek, cebula, salata, majonez i przyprawy smile

Ostatnio często robie sobie makaronową, z makaronem z zupek vifon:

2 zupki VIFON OSTRY KURCZAK CURRY
pomidory
ogórek
cebula
sól
pieprz
majonez

makaron z zupku zalac wrzatkiem. Odlac wodę i po ostygnieciu dodac do makarony pokrojone pomidory, ogorki, cebule. wymieszac z majonezem, sola i pieprzem. Dosypac jeszcze dwie saszetki z zupek z przyprawami. Pycha!

239

Odp: sałatki

No ale niby nie miesza się ogórka z pomidorem.
Gdzieś też zasłyszałam, żeby nie łączyć owoców z warzywami, no ale przecież pomidor to owoc, podobno marchewka też, więc można się pogubić. Mimo wszystko np. sałatka śledziowa, gdzie jest połączenie cebuli i ananasa tak mi smakuje, że nie zamierzam zaprzestać łączenia owoców i warzyw.

240

Odp: sałatki

Super, zrobię to.
[quote=biedroneczka4][quote=madzia][quote=pinkmause]Bajera.......OOOOOOOOOO, tak jej postawię jak mnie nawiedzi w przyszły weekend. Akurat zaduszki, te sprawy...

Albo tak, bo ona dusigrosz:

[url=http://www.fotosik.pl][img]//images40.fotosik.pl/214/16a2761f5912595b.jpg[/img][/url][/quote]
ale macie pomysły smile[/quote]
fajne![/quote]

241

Odp: sałatki

dziś sałatka z botwinką i ogórkami małosolnymi plus sos lekko czosnkowy :-)

polecam big_smile
[url]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=530668416991234&set=a.158113960913350.33233.157385450986201&type=1&theater[/url]

242

Odp: sałatki

Ja bardzo lubię sałatkę z brokułów do której dodaję kurczaka, czosnek, kukurydzę i trochę majonezu smile pycha smile

Ostatnio edytowany przez karoline25 (2013-06-21 10:42:07)

243

Odp: sałatki

Ja zamiast brokułów - kalafiora, akurat jest sezon

244

Odp: sałatki

Meksykańska

1 sałata rzymska
1 puszka czerwonej fasoli
1 puszka kukurydzy
2 średnie cebule
szklanka pikantnego keczupu
1 duża czerwona papryka
kilka plastrów wędzonego boczku
kilka kropel tabasco

Sałatę "potargać" na drobno, paprykę pokroić na drobna kostkę, fasolę i
kukurydzę opłukać pod zimna wodą i dokładnie osączyć. Boczek wysmażyć na
chrupko, po czym zdjąć z patelni i na wysmażonym tłuszczu zeszklić pokrojoną w
półkrążki cebulę, wlać keczup, zmieszać, krótko zagotować, odstawić do
ostygnięcia. Następnie doprawić tabasco. Sałatę, fasolę, kukurydzę, paprykę
wymieszać z przygotowanym sosem, przykryć i odstawić na min. 15min. Przed
podaniem na wierzchu ułożyć wysmażony boczek.


Przepis i składniki
ogórki zielone 0,5 kg
pomidory 2 sztuki
jajka ugotowane na twardo 2 sztuki
śmietana pół szklanki
szczypiorek posiekany
sól
pieprz

Ogórki myjemy, obieramy i kroimy na plasterki. Pomidory myjemy, kroimy w plastry, mieszamy z posiekanym szczypiorkiem i posiekanymi jajkami. Następnie łączymy z ogórkami, śmietaną, doprawiamy solą i pieprzem do smaku. Smacznego

Ostatnio edytowany przez studentkapwr (2015-06-22 20:13:46)

245

Odp: sałatki

Przepis na sałatkę owocową :

Przybory :
-widelec
-miska
-nóż
-talerz

Składniki:
Owoce takie jak np. :
-kiwi
-mandarynka
-cytryna
-jabłko
-gruszka
-banan
-maliny
-pomarańcza
-nektarynka
-brzoskwinia
Jakieś dodatki do smaku :
-cukier
-posypka czekoladowa lub kolorowa

Oczywiście możesz coś jeszcze dodać od siebie.

Sposób przygotowania :

Wszystkie owoce starannie myjemy. Wszystkie owoce oprócz cytryny obieramy ze skórki i kroimy nożem na kawałki (oczywiście nie wszystkie owoce trzeba obierać). Wszystko wrzucamy do miski. Odcinamy plasterek cytryny i pokrapiamy jej sokiem owoce w misce. Bierzemy posypkę i cukier i posypujemy wszystko z miski. Kładziemy dowolną porcję sałatki na talerz i jemy widelcem. Smacznego !

Ostatnio edytowany przez ekonomistkazawodowa (2015-06-03 22:17:57)

246

Odp: sałatki

Czarne hiszpańskie oliwki ze świeżym szpinakiem

Czarne hiszpańskie oliwki ze świeżym szpinakiem Natalia Szymczak
Dodane przez: natalia_cooking
Czas przygotowania: 20 minut
Czas inny: 20 minut
Kaloryczność: 170 kcal
Ilość porcji: 4
Składniki
czarne hiszpańskie oliwki, pokrojone anchois, oliwa z oliwek extra virgin, pieprz, ocet jabłkowy, podsmażony czosnek, szpinak, sól

247

Odp: sałatki

Karoline ja także lubię tą sałatkę:-) w ogóle sałatki z brokułami ostatnio mi zasmakowały.

248

Odp: sałatki

Sałatka makaronowa z pesto z pietruszki
Składniki

    makaron penne - 250 g
    parmezan - 100 g
    oliwa - 4 łyżki
    czosnek - 2 ząbki
    sok z cytryny - 2 łyżki
    orzeszki piniowe - 150 g
    natka pietruszki - 1 duży pęczek
    suszone pomidory - 6-8 sztuk

Etapy przygotowania

    1

    Znakomite danie na wszystkie okazje: od małych przyjęć po lancze. Jeżeli nie masz czasu robić pesto, możesz kupić gotowe w sklepie smaków życia.

    Ugotować makaron al dente w osolonej wodzie. Odcedzić i przelać zimną wodą. Orzeszki piniowe uprażyć na złoty kolor na suchej patelni. Czosnek obrać i pokroić. Natkę umyć, osuszyć, posiekać i zmiksować z oliwą, czosnkiem, sokiem z cytryny, parmezanem i połową orzeszków, doprawić solą, cukrem i pieprzem. Jeżeli sos jest za gęsty dolać trochę wody. Wymieszać makaron z pokrojonymi pomidorami i sosem, posypać resztą orzeszków.

Ostatnio edytowany przez Aniarafael (2015-06-30 19:11:05)

249

Odp: sałatki

[quote=madzia][quote=pinkmause]Bajera.......OOOOOOOOOO, tak jej postawię jak mnie nawiedzi w przyszły weekend. Akurat zaduszki, te sprawy...

Albo tak, bo ona dusigrosz:

[url=http://www.fotosik.pl][img]//images40.fotosik.pl/214/16a2761f5912595b.jpg[/img][/url][/quote]
ale macie pomysły smile[/quote]

Nie będę oryginalna, ale : O RANY!

250

Odp: sałatki

Sałatka owocowa w arbuzie
SKŁADNIKI:
- okrągły arbuz
- po 30 dag białych i czerwonych winogron
- 3 brzoskwinie
- 3 mandarynki
- kawałek ananasa
- 2 banany
- 1 łyżka soku z cytryny

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA :
W połowie umytego arbuza nacinamy głębokie zygzaki i długim nożem wbijając głęboko rozdzielamy owoc na pół. Wydrążamy miąższ. Pozostałe owoce myjemy, osuszamy i kroimy w kostkę lub plasterki. Miąższ z arbuza kroimy na kawałki. Owoce mieszamy w dużej misce, skrapiamy sokiem z cytryny. Można dodać trochę cukru pudru. Sałatkę razem z sokiem ( poprawia smak ), który się wytworzył z owoców przekładamy do połówek arbuza. Chłodzimy w lodówce