1

Temat: Problemy z ósemką..

Nawet mialam szczękościsk i wycinane kawałek dziąsła..mieli mi wydłutować ale zaszłam w ciąże brałam jakieś płukanki i przeszedł ból...ale ciągle się odzywa bo ząb mi kieruje się na policzek..miała może któraś z was dłutowanie? boli?  dają znieczulenie?

2

Odp: Problemy z ósemką..

Z tego co wiem mozesz sobie zazyczyc znieczulenie, nikt nie zmusi Cie do poddania sie "zabiegowi" bez niego.

3

Odp: Problemy z ósemką..

miałam problemy z czterema, w jednej mam nawet plombę, ale jeszcze nie dałam usunąć.... wiem, że jest to koszmarny ból (moja siostra miała i brat także!)

4

Odp: Problemy z ósemką..

No ale od czego jest znieczulenie ?

5

Odp: Problemy z ósemką..

mnie nie chodzi o sam fakt wyrywania, koszmarny ból jest PO
moja siostra leżała dwa dni w domu jak jej zeszło znieczulenie....

6

Odp: Problemy z ósemką..

[quote=justyna]mnie nie chodzi o sam fakt wyrywania, koszmarny ból jest PO
moja siostra leżała dwa dni w domu jak jej zeszło znieczulenie....[/quote]


To mnie nastraszyłyście...raczej nadal będę odwlekała  tę decyzję...

7

Odp: Problemy z ósemką..

Justyna i widzisz co narobilas ... tongue
Emilia idz , zrob  z tym porzadek, troche pocierpisz ale bedziesz miala juz spokoj , pomysl ile teraz sie musisz nacierpiec.
Dentysta zrobi co trzeba  w znieczuleniu a potem najwyzej kilka dni "pojedziesz" na tabletkach pzreciwbolowych choc wcale zle byc nie musi - to co dla jednych jest mega bolem dla innych jest tylko bolem smile

8

Odp: Problemy z ósemką..

ups
ja odwlekam, bo mam zdrowe i mnie nie bolą, ale... wolę nie myśleć co będzie  jak by coś mi się tam wdało, pewnie bym poszlak od razu!

mam namiar na dobrego chirurga w Warszawie!

9

Odp: Problemy z ósemką..

Nie wiem czy mowa o tzw "zębie mądrości"? Bo jak mi zaczął wyrastać to był koszmar! Strasznie mi się powykrzywiały zęby na dole, tak jest ciasno, no i czasem infekcja się wdaje w dziąsła przez to. Dentystka powiedziała, że koniecznie trzeba od razu usuwać takie zębisko!

10

Odp: Problemy z ósemką..

Słyszałam o przypadku wyrywania ósemek, które.........jeszcze nie wyrosły. Czy spotkałyście się z takim przypadkiem? ja mam na razie dwie, ale prawdę mówiąc nie wiem czy zawsze wyżynają się cztery, dwie czy nie ma to reguły. Jak jest w waszym przypadku?

11

Odp: Problemy z ósemką..

Dziewczyny przestańcie straszyć to nieprzyjemne, już mnie wszystkie zęby bolą od samego gadania!

12

Odp: Problemy z ósemką..

[quote=Antalis]Justyna i widzisz co narobilas ... tongue
Emilia idz , zrob  z tym porzadek, troche pocierpisz ale bedziesz miala juz spokoj , pomysl ile teraz sie musisz nacierpiec.
Dentysta zrobi co trzeba  w znieczuleniu a potem najwyzej kilka dni "pojedziesz" na tabletkach pzreciwbolowych choc wcale zle byc nie musi - to co dla jednych jest mega bolem dla innych jest tylko bolem smile[/quote]

Masz rację.Muszę w końcu zrobić z tym porządek dopóki mam czas....ale nadal się boję.....

13

Odp: Problemy z ósemką..

Mi jak sie wybijała to znieczulali wacikiem z patyczka (takim do uzywamy do uszu) namoczonym alkoholem tongue

14

Odp: Problemy z ósemką..

A mi ,jak miałam szczękościsk,to wycinała dziąsło "na żywo"!!!!

15

Odp: Problemy z ósemką..

Przy takim poważnym zabiegu dentystycznym dadzą Ci znieczulenie i na pewno trochę będzie bolało, bo to jednak jest ingerencja w dziąsło.

16

Odp: Problemy z ósemką..

Takie zabiegi lepiej wykonywać na śpiąco.Przynajmniej nie widzisz tego co dentysta Ci robi.

17

Odp: Problemy z ósemką..

[quote=emilia_s292]Nawet mialam szczękościsk i wycinane kawałek dziąsła..mieli mi wydłutować ale zaszłam w ciąże brałam jakieś płukanki i przeszedł ból...ale ciągle się odzywa bo ząb mi kieruje się na policzek..miała może któraś z was dłutowanie? boli?  dają znieczulenie?[/quote]


Miałam i to dwa razy. Samo dłutowanie wykonywane jest w znieczuleniu. Później zależy od tego jak rozległy był zabieg. Za pierwszym razem byłam tydzień na tabletkach przeciwbólowych, za drugim razem sytuacja po nie rózniła sie od zwykłego wyrywania.

18

Odp: Problemy z ósemką..

To mnie nie pocieszyłaś....ale cóż muszę się odważyć i zrobić z tym porządek...

19

Odp: Problemy z ósemką..

W zeszłym roku musiałam usunąc ósemkę .Naczytałam sie w necie różnych opisówek na ten temat .I to było najgorsze bałam sie jak nie wiem co .
Podzłam do chirurga i tutaj czekała mnie miła niespodzianka .
Młody lekarz a jednak z wielką wprawą wyrwał mi ósemkę ,najpierw zaszczyk który nic nie bolał .potem  rozciął dziąsło i bez problemu wydobył zęba .Potem kilka szwów i koniec .Już na drugi dzień czułam sie całkiem  dobrze ,nie bolało mnie tylko musiałam jeśc papkowate jedzenie .

Zapomniałam dodac że to był ciężki przypadek bo ósemka była nie do końca wyrosnięta tylko gdzieś w połowie .

Nie warto się bac wszystko przebiegnie dobrze .
pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez brylancik74 (2010-03-14 12:54:18)

20

Odp: Problemy z ósemką..

Mi też usunęli 8-kę ze znieczuleniem.

21

Odp: Problemy z ósemką..

Ale miałaś dłutowanie czy normalnie rwali?

22

Odp: Problemy z ósemką..

Normalnie rwali, ale i tak bolało, bo była górna i na wpół odłamana i co założyli plombę na ścinę zęba, to odlatywało, więc wyrwałam w końcu i po sprawie.

23

Odp: Problemy z ósemką..

Dzisiaj mi dokucza ósemka i czuję że ropa się tam zbiera...... auuuuuuuuuuuu

24

Odp: Problemy z ósemką..

No to do dentysty leć i nie czekaj aż będzie gorzej... Ile jeszcze zostało tych ósemek?

25

Odp: Problemy z ósemką..

Jeszcze nigdy w życiu nie miałam wyrywanego zęba .... a lecieć do dentysty to nie takie proste gdy mąż pracuje popołudniu...