1

Temat: Wielkanoc

Czy w Waszych domach panują jakieś tradycje, zwyczaje związane z tymi świętami? W niektórych domach przyjęła się np. zabawa, która  jest popularna w Anglii czy Niemczech - szukanie ukrytych jajek. A Wy szykujecie się jakoś specjalnie do Wielkanocy? No oczywiście pomijam święconkę - choć i tu mogą być różnice w zawartości koszyczka w zależności od regionu.

2

Odp: Wielkanoc

U nas zawsze rodzice chowali jajka na ogrodzie. A tutaj teściowa ukrywa na swoim ogrodzie czekoladki dla dzieci. Poza tym to u nas specjalnie nic się nie szykujemy. Pamiętam że w dyngusa-śmigusa zawsze obficie oblewaliśmy się wiadrami wody...teraz niestety już nie pamietam tego dnia tak ciepłego na takie harce...

3

Odp: Wielkanoc

my mamy drobne upominki (najczęściej słodycze) powkładane do butów (tak samo w mikołajki)
a z tradycyjnych rzeczy, to potrawy jedynie typowo wielkanocne...

4

Odp: Wielkanoc

fajnie macie smile u mnie w domu niestety żadnych takich zabaw jakoś nie było, a o słodyczach w butach to pierwszy raz słyszę!

5

Odp: Wielkanoc

[quote=agf]fajnie macie smile u mnie w domu niestety żadnych takich zabaw jakoś nie było, a o słodyczach w butach to pierwszy raz słyszę![/quote]
nigdy nie  jest za późno smile spróbuj w tym roku - mój Luby tez tego nie znał i się mocno zdziwił podczas naszych pierwszych mikołajek pod wspólnym dachem smile

6

Odp: Wielkanoc

wprowadzę taki zwyczaj smile a jak będę mieć dzieci to będę chować jajka - w końcu kiedyś przerodzi się to w tradycję smile

7

Odp: Wielkanoc

U mnie w domu nic takiego się nie robi smile Normalne święta, kilka dni wolnego i tyle big_smile

----
[url]http://www.odyssei.com/egzotyka-w-pociagu-przemytniku/1747_news.html[/url]

8

Odp: Wielkanoc

Na Mikołajki to my chowamy słodycze pod poduszkę...

9

Odp: Wielkanoc

ja nie lubię Wielkanocy, dla mnie mało "świąteczne" są...

10

Odp: Wielkanoc

Fakt, ze Wielkanoc bardzo świąteczna nie jest, może dlatego, że za mało wolnego wink dla mnie Wielkanoc to raczej taki wstęp do wiosny - na stole żonkile, tulipany, gałązki z zielonymi pączkami smile

11

Odp: Wielkanoc

Wielkanoc  chociaż jest to ważniejsze święto Kosciołowe wink to jednak ja też za nim nie przepadam
u nas zajaczek chowa słodycze .... gdzie sie da - bynajmniej tak było jak ja byłam mała a teraz ... normalnie mały zajączek przynosi małe prezenciki

12

Odp: Wielkanoc

jeśli chodzi o nastrój i ważność święta to chyba sporo zależy od nas samych i naszego nastawienia smile
na pewno jest mniej szykowania w domu, ale za to więcej (powinno być) w kościele i ... w sercu smile

13

Odp: Wielkanoc

My robimy z misek, waty i nasion rzeżuchy takie zielone ogródeczki na Wielkanoc, 
chodzimy też szukać bazi (bazie kotki) nad rzekę i przynosimy do domu do wazonu.

14

Odp: Wielkanoc

Ja już znalazłam bazie:) Mam ich cały wazon i czekam na Wielkanoc, ale wtedy pewnie już będą liście na drzewach...

15

Odp: Wielkanoc

Tak, tak, bazie to symbol zbliżającej się Wielkanocy.

16

Odp: Wielkanoc

Kiedyś to były święta z klimatem, a obecnie to dla mnie po prostu przerwa w pracy...

17

Odp: Wielkanoc

Dopiero połowa stycznia a już są wielkanocne produkty w sklepach!