151

Odp: ulubiona kuchnia

[quote=pinkmause]ja też, pierogi robię z białym serem, kaszą i cebulką smażoną, a Ty?[/quote]
ja bez sera a za to z suszonymi grzybami (ew pieczarki, ale to tylko kilka) plus cebulka podsmażana

152

Odp: ulubiona kuchnia

[quote=agf]ja raczej takich gotowych nie kupuję, jeśli już to rzadko. Po prostu czasem jak mnie w weekend na gotowanie bierze to od razu myślę o większych ilościach i mrożę smile [/quote]

robię tak samo! też nie kupuję gotowych, a jak już naprawdę nic nam się nie chce to idziemy do knajpy, mamy takie dwie do sprawdzone, w jednej są super naleśniki i placek po węgiersku a druga to pierogarnia smile

153

Odp: ulubiona kuchnia

my czasem jaką pizzę mrożoną żeby było taniej i szybko, ale myślę, że tak rzadko to nie zaszkodzi smile

154

Odp: ulubiona kuchnia

kuchnia Polska

155

Odp: ulubiona kuchnia

ja tez jadłam juz przysmaki z kuchnio całego świata, i włoską, francuską, ormiańską, niemiecką, chińską, ale faktycznie nie ma to jak dobry schabowy , bigosik, śledzik i zimne nóżki...

156

Odp: ulubiona kuchnia

Fajnie to brzmi po bigosie i śledziku - zimne nóżki!

157

Odp: ulubiona kuchnia

Lubię dobrze przyprawione dania, uwielbiam m.in. bazylię, majeranek, oregano i lubczyk... Świetnie wpływają na smak potraw, nie tylko mięsnych - i podobno są dobre na trawienie.

158

Odp: ulubiona kuchnia

Ja ostatnio wypatrzyłam w sklepie żurawine w słoiczku , wygląda jak konfitura do mięs i wędlin, chyba spróbuję co to za smakołyk!

159

Odp: ulubiona kuchnia

A ja zakupiłam placuszki do tortilli za 7,50, więc będę je nadziewać smażonym kurczakiem z papryka, cukinia, cebulką, do tego sosik czosnkowy i pomidorowy, mniaaam

160

Odp: ulubiona kuchnia

[quote=Kolorowapani]A ja zakupiłam placuszki do tortilli za 7,50, więc będę je nadziewać smażonym kurczakiem z papryka, cukinia, cebulką, do tego sosik czosnkowy i pomidorowy, mniaaam[/quote]
no to już przesada tak mi narobiłaś smaku tymi placuszkami! idę coś zjeść!

161

Odp: ulubiona kuchnia

ja wcinam wafelki, a zurawinę i borówkę do miesa UWIELBIAM - do schabu, indyka albo pasztetu MNIAM

162

Odp: ulubiona kuchnia

żurawina do mięs (nawet do zwykłych kotlecików ze schabu) jest super, ja czasem podsmażam też do kotletów z piersi suszone morele - fajnie się komponuje

163

Odp: ulubiona kuchnia

ja od wczoraj jem i popijam żurawinę, niestety leczniczo ...

164

Odp: ulubiona kuchnia

Justyna, co ty, teraz to nie wolno chorować! Wiosna jest!

165

Odp: ulubiona kuchnia

żurawina jest dobra na nerki i drogi moczowe!

166

Odp: ulubiona kuchnia

Proszę o podpowiedzi co mam zroić na weekend do jedzenia gościom, przjeżdzą mój kuzyn wraz z żoną, powinien byc obiad, przystawki i jakieś ciacho, macie jakieś pomysły?

167

Odp: ulubiona kuchnia

Może niech raz sami coś przywiozą? wink

168

Odp: ulubiona kuchnia

haha, dobry żarcik, ale niestety ostatnio u nich byliśmy i ja ze soba nie wzięłam garnka z rosołem:)

169

Odp: ulubiona kuchnia

Proponuję: kurczaka na piwie, do tego klops pieczony z rodzynkami (można zrobić sos tatarski), puree kolorowe np. z marchewką, zieleniną lub pomidorowym pesto, suróweczka z pekinki. Mozna zrobić flaczki z boczniaka lub zupe meksykańską na pierwsze. Zakąski: sałatka z selera, ananasa, szynki, faszerowane jaja, muszle nadziewane mięsem mielonym, koreczki śledzikowe, na deser; sernik na zimno lub piernik w czekoladzie

170

Odp: ulubiona kuchnia

A kiedy będzie czas na rozmowę?
Przecież żeby to wszystko zjeść to ile czasu trzeba poświęcić?!?

171

Odp: ulubiona kuchnia

naprawdę fajne propozycje KolorowaPani, a summerlove: czy nie uważasz, że najlepiej niech goście sie najedzą i szybko ida do domu? Po co gadać, przy stole się nie gada tylko je i pije prawda?

172

Odp: ulubiona kuchnia

przy stole się rozmawia big_smile a jedzenie w między czasie!
zresztą, czyż nie po to się zaprasza gości? żeby sobie porozmawiać a nie nakarmić i wygonić do domu....

Ostatnio edytowany przez justyna (2010-12-08 11:38:05)

173

Odp: ulubiona kuchnia

A co jadłaś u nich? Postarali się? Było na luzie czy wykwintnie?

174

Odp: ulubiona kuchnia

ja bym poszła w tradycję - w końcu to kuzyn z żoną, a nie prezydent wink
na przystawkę śledzie, sałatka, potem rosół z makaronem, zrazy zawijane z kaszą, buraczki, surówka, na deser domowe ciasto albo lody i potem ew. deska serów z owocami i orzechami
wino, kawa, herbata itp.

175

Odp: ulubiona kuchnia

[quote=pastuszek444]naprawdę fajne propozycje KolorowaPani, a summerlove: czy nie uważasz, że najlepiej niech goście sie najedzą i szybko ida do domu? Po co gadać, przy stole się nie gada tylko je i pije prawda?[/quote]
Hmmm... Chyba bym się dziwnie czuła przy takim stole...