176

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

U mnie na balkonie od wiosny do jesieni są różnokolorowe kwiaty.
Lubie je pielęgnować.

177

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

w sumie szkoda, że storczyki na balkonie raczej by nie rosły smile

178

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Juz sobie wyobrażam taka kępa kolorowych storczyków z mnostwem kwiatów....bajecznie

179

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

hm... to zostawię tego jednego bez liści.. tylko z daleka od innych, bo boję się że to jednak pasozyt jakiś się wkradł
W pozostałych czekam na kwiaty.. pąki s jeszcze takie malutkie... mróz zwolnil ich dojrzewanie... jeżeli wszystko dobrze pójdzie w 7 storczykach są pędy z pąkami smile

180

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

jeśli nie masz na korzeniach pajęczynki (mączniaki) lub na zwiędłych liściach czarnych maleńkich robaczków to raczej przyczyna pogodowa, a nie robaki smile

zawsze możesz wyjąć z doniczki, opłukać korzenie pod wodą (letnią), delikatnie osuszyć i wsadzić do nowego pojemnika z nową korą smile

181

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ja to uratowałam storczyki obcinając zgniłe i suche korzenie a potem wsadziłam do świerzej kory

182

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Mój ładnie kwitnie ale za to coś hoja marnieje...

183

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ja po za fiołkami teraz nic praktycznie nie mam!

184

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ile dni stoją storczyki? Ile wytrzymują storczyki w mieszkaniu? Chcę się jeszcze zapytać drogie forumowiczki czy mozna je rozmnażać na przykład? Mam ochotę kupić, ale u mnie w kwiaciarni są po 50 zł

185

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ładne kwiaty , choć mi się nie trzymią kwiatki chyba że kaktusy:)

186

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

[quote=sekretna125]ile dni stoją storczyki? Ile wytrzymują storczyki w mieszkaniu? Chcę się jeszcze zapytać drogie forumowiczki czy mozna je rozmnażać na przykład? Mam ochotę kupić, ale u mnie w kwiaciarni są po 50 zł[/quote]
z tą rozsadą to nie wiem storczyki są wymagające, moje pozdychały! szkoda pieniędzy ale są dziewczyny tu co im rosną piękne okazy!

187

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

w hurtowni kupuję po 25 zł - odradzam domową rozsadę, chyba że powstała roślinka jest duża i silna, wtedy trzeba ją przenieść do osobnego pojemnika smile

188

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

w hurtowni są tańsze i też chyba można wybrać

189

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

u mnie jest tego w tysiącach - można dosłownie zgłupieć smile

190

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

no tak do koloru do wyboru , zależy kto co lubi! teraz tych rożnych gatunków multum!

191

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

U mnie storczyki kwitną na okrągło ale nie trzymam ich w korze tylko węglu drzewnym. Podlewam raz na 10 dni około.
Raz w miesiącu nawóz do storczyków i koniecznie przezroczysta wysoka doniczka.

192

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

U nas storczyki w kwiaciarniach po 30 zł. Za 15 zł pni chciała mi ostatnio sprzedać ale był naprawdę mizerny. u mojego rozkwitły już 3 pączki...

193

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

U mojego storczyka rozkwitły trzy kwiatki i widzę że wypuszcza kolejne pączki....

194

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

a u mnie masakra się pewnego dnia wydarzyła... okno przy którym stoi moja kolekcja co prawda jest prawie cały czas uchylone, ale pewnej soboty, gdy nie wychodziłam z domu i nawet nie wiedziałam jaka jest temperatura, moje 4 storczyki zamarzły... wystarczyło parę godzin , a im liście zrobiły się ciemnozielone aż podeszłam sprawdzić i ... przełamałam liścia na pół. I niestety nijak nie dało się ich odratować...

195

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ja kupiłam za 20 ale jest piękny - różowy

196

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

W końcu się doczekałam! Jeden ze storczyków wypuścił nowy pęd ze starego ! nawet już jeden pączek jest. No właśnie i kto mi powie - obcinać te stare pędy po przekwitnięciu czy nie? Zawsze obcinałam, a w tym nie obcięłam i wypuścił nowego!... ???

197

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

[quote=a.filipowska]a u mnie masakra się pewnego dnia wydarzyła... okno przy którym stoi moja kolekcja co prawda jest prawie cały czas uchylone, ale pewnej soboty, gdy nie wychodziłam z domu i nawet nie wiedziałam jaka jest temperatura, moje 4 storczyki zamarzły... wystarczyło parę godzin , a im liście zrobiły się ciemnozielone aż podeszłam sprawdzić i ... przełamałam liścia na pół. I niestety nijak nie dało się ich odratować...[/quote]
A ja dostałam takie cudne róże doniczkowe ( różowe i czerwone) od mojego kochanego jako jeden z podarków walentynkowych i coś się z nimi stało, nie wiem nawet co i dlaczego, zgubiły liście, nie odrosły, nie dało się uratować. Do dziś jestem i zła i smutna przez to.

198

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

A mój storczyk umiera...liście robią mu się żółte. To dziwne bo liście żółkną a pędy wypuszcza.

199

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Emilio, oj to szkoda.

200

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Nawet bardzo szkoda. Ale jutro idę kupić sobie jakiegoś na otarcie łez.