126

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

mi się jeszcze dużo podoba, ale cóż - miejsce w mieszkaniu ograniczone sad

127

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

jakoś nie lubię kupować w internecie, wole wiedzieć jaki jest rzeczywisty stan storczyka smile dotknąć, zobaczyć, itp. pozatym one są takie kapryśne.. jeszcze by się obraził za taką pocztową wycieczkę wink

128

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

jeszcze jakby nasza kochana Poczta Polska jak zwykle narozrabiała...

129

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

oj z pocztą to tak jak pisałyśmy już różnie to bywa

130

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

że też nikt nie napisze, że jest wspaniała smile

ja to mam z nimi wiecznie problemy

131

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

oczywiście że można napisać żę polecany zawód i nieżle płatny jak roznosisz emerytury starszym babciom

132

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

albo paczuszki, które się zawsze przypadkiem rozdzierają smile

133

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

o to też prawda

134

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Albo prenumeratę bez próbek np. kremu w środku

135

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

albo pootwierane próbki - to już był odjazd na maxa smile

136

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

hihi, wracając do tematu - nie wyobrażam kupić sobie kwaiata, tym bardziej takiego, na podstawie zdjęcia w necie...

137

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

czasami fajne kwiatki wychodzą - kupujesz czerwony a wyrasta biły i to z innego gatunku smile chociaż ja tak róże w ogrodniczym kupiłam - miały być białe i czerwone pnące - a są zwykłe rabatowe żółte

138

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

no tak, jesli  lubisz być zaskakiwana smile

139

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

niekoniecznie, dlatego kwiatki lubię widzieć przed zakupem smile a nie tylko fotki

140

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ja to przed zakupem oglądam je z każdej sytrony - kwaity, paki liczę, korzenie powietrzne oglądam ...hihi pół godziny przy półce wink

141

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

a jaka frajda - chociaż jak ja wejdę do hurtowni, a tam takie półki na kółkach zastawione milionami kwiatków - można zgłupieć

142

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ja z mężem - kierowcą jeżdżę i czasem to on już tak przebiera nóżkami, no bo ile można oglądać i się zastanawiać... a można ! wink

143

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

dlatego ja męża do takich sklepów nie zabieram smile nie dość że przebiera nóżkami to jeszcze sapie...

144

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

mi mąż od czasu do czasu sam coś w doniczce kupi, a storczyki to właśnie od niego dostałam

145

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ja cztery pierwsze - ale pokazałam palcem smile

146

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

to też nieżle

147

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ja mojego ostatniego - na rocznicę ślubu smile umawialiśmy się, że nic sobie nie kupujemy wartościowego, a on, że tak być nie może, no to ja, że może tak to symbolicznie kiatka tylko jakiegoś i (miałam na myśli ciętego malutkiego smile
wchodzę do domu, a tam, na ławie piękny wielki storczyk o boskim kolorze - z tyłu kwiatki zielonkawe, a zprzofdu taki bardzo ciemny buraczek - ani nie jest różowy, ani fioletowy, taki pomiędzy i ciemny... piękny;)

148

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

taki zielony jest piękny smile

ostatnio w OBI (kiepskie miejsce na kupowanie kwiatów ale trudno;-) widziałam śmieszne storczyki - takie miniatury wysokość może 15-20 cm, a średnica kwiatka może 5 cm. Śliczne słodziaki smile tylko okropnie drogie jak na takie maleństwa bo po 35 zł jesli dobrze pamiętam

a nawiązując do niespodzianek mam takiego storczyka białego w fioletowe okrągłe duże plamy - za każdym razem kwiaty są zupełnie inne bo rózne są te plamy (i wielkością i położeniem się róznią)

149

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

z zielonych mam po prostu jasno zielony - odrobinkę wpada w żółty, ale jest genialny

a takiego dalmatyńczyka też mam, ale na białym są plamy niemalże czarne, a czasami ciemno-fioletowe smile

miniaturki mi się nie podobają, niestety

150

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

zakwitł pierwszy - biały, a następne to tylko kwestia dni smile jakby wiedziały o moich urodzinach smile które tak naprawdę, to już nie za bardzo cieszą...