1

Temat: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Chciałabym zebrać wszystkie sposoby i rady na opuchniętą twarz. Byłam u lekarza i nikt nie udzielił mi żadnej rady po prostu zbyli mnie! Na pewno nie jest to problem z tarczycą, bo badania są OK i nie biorę hormonów. Rano jak się budzę czuję się jak balon i jestem strasznie zmęczona, moja buzia jest jak by nadmuchana, nie mogę na siebie patrzeć!! Czytałam na innych forach, że to jest problem z nerkami, biorę kapsułki z ekstraktem z żurawiny i bakterie lacto dla kobiet i jest trochę lepiej!! Jakie są jeszcze sposoby??????

2

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

a może to uczulenie na cos?? probowalaś zrobić testy uczuleniowe??
Moj brat tak puchnie np po tych doprawianych czymś truskawkach. i bierze wapno i mu to schodzi..

3

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

...........mniej soli, i lekko strawna kolacja. najczęstsza przyczyną zatrzymania się wody w organizmie jest nadmiar soli w diecie, i może nam się wydawać ,że nie używamy soli zbyt dużo, ale w dzisiejszych czasach wszystko jest faszerowane , wszystkim co popadnie. Proponuje do tego zmianę diety na lekko strawną i bez solną !! ( choć na kilka dni) i zobaczyć czy  da to jakiś efekt.
Jeśli nie to szukać lekarza do skutku i nie dawać się zbywać wink

4

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

dzięki za odp, nie sądzę, że to jest uczuleniowe, bo reakcja uczuleniowa jest nagła i ostra, tak mi się wydaję, a ja po prostu codzienne budzę się z nadmuchaną twarzą, ale teraz im dłużej biorę żurawawinę to jest z każdym dniem trochę lepiej

5

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

zatrucie lub infekcja organizmu, niewydolnosc nerek (rowniez serca), zmiany hormonalne - powinnas miec badania lekarskie.

Nie odrzucaj opcji uczulenia - mozesz byc uczulona nie na zywnosc, ale na wiele innych rzeczy (chemikalia, kosmetyki).

sprobuj od czasu do czasu manualny drenaz limfatyczny - ale u wykwalifikowanego masazysty, a nie od kosmetyczki, ktora uczyla sie tego tylko przez 5 minut

6

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Nie lecz się na własną rękę!!!!
Idż ponownie do lekarza i nie daj się zbyć masz prawo do wszystkich badań
Zrób je aby się upwenić co Ci konkretnie dolega
Przyczyn może być wiele - nie bagatelizuj sprawy !!!!
Nie będę przytaczała przykładów bo jak czytałam sama się potem leczysz - nie na tym rzecz polega !!!! po pierwsze trzeba mieć pewność przyczyny opuchlizny a potem zabierać się do konkretnej terapii !!!
Pozdrawiam

7

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

a czym sie odżywiasz o której jesz kolacje , dużo jest pytań opowiedz nam coś konkretniej, czasem jeszcze jak funkcjonują źle nerki to woda sie zatrzymuje ale nic nie piszesz

8

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Hej, odżywiam się zdrowo, w ogóle nie jem fast food, wysokoprzetworzonych rzeczy np. wędliny z marketów i nie jem białego chleba i w ogóle pszenicy. Oczywiście trudno mówić o zdrowym odżywianiu w dzisiejszych czasach, ale kupuje świeże mięso, warzywa, owoce. Ze słodyczy jem czekoladę, tofi, piekę szarlotkę z mąki ryżowej, nie jem śmieciowych słodyczy typu jakieś tanie ciastka. Zmiana odżywiania pomogła mi, ale to nie wszystko. Zdarza mi się jeść coś na kolację późno np. o 22 - czy to bardzo źle????

9

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Miałam robioną morfologię i wszystko jest w normie. Byłam u lekarza, bo ostatnio czułam się osłabiona i dała mi zwolnienie na tydzień, mam zdiagnozowany nieżyt układu pokarmowego, ale nikt mi nie mówi co mam z tym robić, biorę bakterie probiotyczne i witaminy, ale to nie załatwia sprawy.
Zgadzam się z zatruciem organizmu, na wiosnę zrobię oczyszczanie organizmu-oczywiście wybiorę zdrową i racjonalną dietę z jogurtami i błonnikiem, nie jakiś tani syf

10

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Wracając do alergii-lekarka mówiła o diecie bezmlecznej, próbowałam wiele razy wycofywać mleko, ale to tylko pogarszało sytuację, bolały mnie kości i jeśli zupełnie wyeliminuje się produkty mleczne odpada 60% produktów spożywczych. Lekarka kazała mi przez 50 minut topić masło na patelni!!!!później z wierzchu zebrać tzw. kazeinę i tylko pod tą postacią mogę jeść masło. Z tego co wiem długie spalanie tłuszczu zwierzęcego jest niezdrowe, a wręcz rakotwórcze!!!!Co się dzieje z lekarzami???Właśnie dlatego ludzie leczą się na własną rękę!

11

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

wiem co czujesz odnośnie niekompetencji lekarzy. Miałam taki sam problem jeżeli chodzi o dobrego pediatrę dla córki.
Wreszcie znalazłam dobrego fachowca, ale niestety muszę płacić za każdą wizyte.
Ale wolę już płacić za wizyty, niż wykupić leki , które nie działają  a potem następne .  Nie wspomnę o dziecku które się męczy chorując.

12

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Jedna rzecz mnie dziwi u niektórych lekarzy, jak mogą mogą leczyć innych jak nie umieją zadbać sami o siebie, wystarczy popatrzeć jak wyglądają. Ostatnio byłam u internistki i miała skórę w strasznym stanie: suchą z otwartymi ranami.

13

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Jak Cię 1 lekarz zbył, to idź do drugiego.
Nie rób nic sama.

14

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

muszą być zrobione odpowiednie badania

15

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

[quote=princessa]Hej, odżywiam się zdrowo, w ogóle nie jem fast food, wysokoprzetworzonych rzeczy np. wędliny z marketów i nie jem białego chleba i w ogóle pszenicy. Oczywiście trudno mówić o zdrowym odżywianiu w dzisiejszych czasach, ale kupuje świeże mięso, warzywa, owoce. Ze słodyczy jem czekoladę, tofi, piekę szarlotkę z mąki ryżowej, nie jem śmieciowych słodyczy typu jakieś tanie ciastka. Zmiana odżywiania pomogła mi, ale to nie wszystko. Zdarza mi się jeść coś na kolację późno np. o 22 - czy to bardzo źle????[/quote]
Myśle że tak późnej porze nie należy jeść! twoj organizm nie ma czasu tego wszystkiego strawić! a w nocy żołądek powinien odpoczywać!

16

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Ja to tam jem jak jestem głodna, nawet o 1 w nocy i to frytki i ważę w normie według BMI, ale wiem, że robię sobie krzywdę.

17

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Mój ryjek też puchnie, ale nie aż tak bardzo, żebym się tym przejmowała. Takie usta to by mi mogły na zawsze zostać.

18

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Za dużo soli? Czy uczulenie?

19

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Już bardziej chyba za dużo soli. Ale ktoś powiedział mi kiedyś, że to normalne, że ciało jest trochę takie rozmiękłe po nocy i leciutko napuchnięte (chodzi o opuchnięcie ledwo widoczne i nie takie jak po stłuczeniu czy innych urazach). W sumie tego nie widać prawie. Trzeba mieć wprawne oko, albo być osobą, która patrzy na tą twarz codziennie w lustrze.

20

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

fajna teoria.
[quote=niechcemisie]Już bardziej chyba za dużo soli. Ale ktoś powiedział mi kiedyś, że to normalne, że ciało jest trochę takie rozmiękłe po nocy i leciutko napuchnięte (chodzi o opuchnięcie ledwo widoczne i nie takie jak po stłuczeniu czy innych urazach). W sumie tego nie widać prawie. Trzeba mieć wprawne oko, albo być osobą, która patrzy na tą twarz codziennie w lustrze.[/quote]

21

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Ja osobiście mam często opuchniętą twarz, ale to głównie dlatego, że strasznie dużo piję wody czasami mi się zdarza wypić 5L samej wody na dzień.

22

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Ja od razu z czymś takim bym poszła do lekarza, a nie na forum...

23

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

Przede wszystkim trzeba ograniczyć sól w diecie...

24

Odp: Opuchnięta twarz, zatrzymywanie wody, POMOCY!!!

A może więcej ruchu by pomogło?