1

Temat: podkład i puder

jak dobrać odpowiedni puder i podkład?
zawsze mam z tym problemy...;/

2

Odp: podkład i puder

Aby dobrać odpowiedni podkład lub puder przede wszystkim musisz wypróbować z testera na sobie. Jak to robić proste. Smarujesz lub nakładasz na dolną część twarzy, a dokładnie linia żuchwy łącząca się z szyją. Idealny podkład jest wtedy gdy pasuje do Twojej cery. Zawsze lepiej kupować o ton jaśniejszy puder/podkład lub w kolorze cery.
Nigdy nie próbujcie na dloni - gdyż skóra na dloni jest inna niż na twarzy !!!

3

Odp: podkład i puder

to zależy od rodzaju cery, napisz czy jesteś blondynką, czy masz wypryski lub przebarwienia, piegi, rozszerzone pory itp, czy jesteś blada czy raczej opalona.

4

Odp: podkład i puder

Hmm, ale po co ma to pisać. Wystarczy że pójdzie do sklepu kosmetycznego i sama wypróbuje sobie na twarzy. Przez opis na kompie i tak nic nie poradzisz. Trzeba po prostu dać wskazówkę, gdzie najlepiej sprawdzić jaki kolor pasuje do cery. I ona sam musi zdecydować czy dany kolor jej pasuje.

5

Odp: podkład i puder

[quote=Katarzynavon]Hmm, ale po co ma to pisać. Wystarczy że pójdzie do sklepu kosmetycznego i sama wypróbuje sobie na twarzy. Przez opis na kompie i tak nic nie poradzisz. Trzeba po prostu dać wskazówkę, gdzie najlepiej sprawdzić jaki kolor pasuje do cery. I ona sam musi zdecydować czy dany kolor jej pasuje.[/quote]

tak niby zgoda ale.. są różne pudry - a odcienie sie powtarzaja to ze odcień dobry to nie znaczy ze od razu super hiper puder.
Warto poczytać na kompie opinie o danym pudrze...

6

Odp: podkład i puder

A z tym się zgodzę. Fakt ważne są opinie o dany produkcie.

7

Odp: podkład i puder

to troszke przeczysz sama sobie tongue

8

Odp: podkład i puder

chodzi tu o to, że po co ma opisywać jaką ma cerę. Przecież jeśli zainteresuje ją dany kosmetyk i w sklepie jej się spodoba, a będzie chciała się dowiedzieć na ich temat to poczyta opinie w internecie ale opinie możesz zasięgnąć też od sprzedawczyni w sklepie kosmetycznym.

9

Odp: podkład i puder

[quote=Katarzynavon]chodzi tu o to, że po co ma opisywać jaką ma cerę. Przecież jeśli zainteresuje ją dany kosmetyk i w sklepie jej się spodoba, a będzie chciała się dowiedzieć na ich temat to poczyta opinie w internecie ale opinie możesz zasięgnąć też od sprzedawczyni w sklepie kosmetycznym.[/quote]

niby tak........ale sprzedawczyni na pewno nie poleci klientce coś czego u niej w sklepie nie znajdzie.

10

Odp: podkład i puder

No tu zależy od sprzedawczyni tongue I od tego czy chce aby klientka była zadowolona czy nie. Wiadomo sprzedawczyni zachęca do kosmetyków będących w sklepie, no bo ma z tego zysk. Natomiast często w Krakowie chodząc po roznych kosmetycznych sklepach sprzedawczynie mnie normalnie odsyłają do innego sklepu mówiąc bym wypróbowała produkt. I powiem wam, że dzieki temu potem np wracam do tego sklepu gdzie babka mi poleciła dobry podkład cień blyszczyk czy inny kosmetyk.

11

Odp: podkład i puder

Masz rację, wszystko zależy od osoby. Jednak myślę, iż tych które tak naprawdę doradzą jest znacznie mniej, niż tych które będą chciały po prostu "coś wcisnąć".

12

Odp: podkład i puder

[quote=sekretna125]to zależy od rodzaju cery, napisz czy jesteś blondynką, czy masz wypryski lub przebarwienia, piegi, rozszerzone pory itp, czy jesteś blada czy raczej opalona.[/quote]


jestem brunetką, mam lekką opaleniznę, rozszerzone pory i wypryski;/ bez piegów:P

13

Odp: podkład i puder

Jeśli o mnie chodzi to polecam podkłady Vichy  - oczywiście każdy musi dobrać odpowiedni do swojej cery. Ja miałam kiedyś próbeczkę i idąc na jakąś imprezę użyłam - byłam tak zaskoczona efektem - zero przebarwień, skóra matowa, gładka, równomierny kolor -że sprawiłam sobie na gwiazdkę smile

14

Odp: podkład i puder

[quote=angelcity89][quote=sekretna125]to zależy od rodzaju cery, napisz czy jesteś blondynką, czy masz wypryski lub przebarwienia, piegi, rozszerzone pory itp, czy jesteś blada czy raczej opalona.[/quote]


jestem brunetką, mam lekką opaleniznę, rozszerzone pory i wypryski;/ bez piegów:P[/quote]

Puder musi być dobrany idealnie do koloru cery. Tutaj nie obędzie się bez testów. Piszą, że najlepiej testować na dłoni, lecz ja zawsze testuję na zgięciu ręki (dłonie mam jaśniejsze). Przy widocznych porach podkład w płynie powinien być lekki i o ton jaśniejszy od pudru sypkiego, nakładanego na wierzch. Nie polecam podkładów matujących (mają tendencję "wyświecania" przy tłustej cerze i po kilku godzinach wygląa się niekorzystnie).

15

Odp: podkład i puder

domyślam się, że podkłady z Vichy są dobre, oglądałam je nawet w aptece, ale te ceny...wow!

16

Odp: podkład i puder

podkłady vichy sa rewelacyjne!!!
na codzień używam lirene smile

[img]//www.wizaz.pl/kosmetyki/pictures/254/11853.jpg[/img]
ten (jest rozświetlający)  i taki sam szary - matowy

17

Odp: podkład i puder

Wczoraj zajrzałm do Dauglasa i chciałam się zorientowac w podkładach.Bardzo miła dziewczyna poleciła mi rozświetlający Sislay- nawet zrobiła mi z niego próbkę-faktycznie jest rewelacyjny,wklepuję się go opuszkami.Pięknie wygładza i rozświetla cerę,a nie błyszczy się.Nawet ma piękny,delikatny zapach.Jedyny mankament- kosztuje ponad 300zł,ale jak mnie pani w perfumerii zapewniała jest bardzo wydajny i jest go "Aż 35 ml"- niestety nie przekonało mnie to do zakupu.To jednak nie na moją kieszeń

18

Odp: podkład i puder

szarpneło by mocno portfelem-ciekawe na jak długo by go starczylo

19

Odp: podkład i puder

ja się na pewno nie przekonam na ile sad

20

Odp: podkład i puder

to że jego jest "aż 35ml" to mnie by nie przekonało żeby na niego wydać 300zł  tym bardziej że ja podkładu używam raz w tygodniu ;-) hihi . pewnie prędzej by mi się popsuł niż bym go zużyła big_smile
jeju kto wydaje tyle na głupi podkład ?? ile to ubrań o albo nowy płaszczyk bym za to miała big_smile

wole sobie Lirene  kupić wink

21

Odp: podkład i puder

a ja zapłacone rachunki

22

Odp: podkład i puder

mnie też nie przekonało- tym bardziej,że okazało się,że wygrałam kosmetyki do makijażu z listopadowej okładki TS- w zestawie jest podkład rozjasniający,tusz,kredka,poleta cieni z pudrem i pomadka- wszystko Armaniego.Pani ,która dzwoniła,aby mnie powiadomic o wygranej obiecała ,że w przeciągu miesiąca nagroda dotrze-tak więc na święta super prezent sobie zrobię

23

Odp: podkład i puder

no, gratuluję

24

Odp: podkład i puder

Dzięki za gratulacje.Teraz będę z niecierpliwością czekała na kuriera

25

Odp: podkład i puder

fantastyczna nagroda, super naprawdę smile