26

Odp: Zafarbowane rzeczy

Ciężka sprawa... może chlorem lub innym wybielaczem je potraktować, ale nie ręczę za rezultat, no i trzeba precyzji, żeby przy okazji obok granatu nie wybielić...

27

Odp: Zafarbowane rzeczy

Oj, chlor, czy wybielacz, np. : ACE, to nie.

28

Odp: Zafarbowane rzeczy

W ogóle uwaga na chlor. Wrzuciłam kiedyś elastyczne spodnie do roztworu ACE i niestety, przebarwienia usunęło razem z kolorem (były jasnoszare, a stały się białe), ale to  by mi tak nie przeszkadzało jak fakt, że straciły całą swoją elastyczność. Nieładnie się przez to układały. Początkowo chodziłam w nich w domu, ale szybko wyrzuciłam, bo nie mogłam na siebie w nich patrzeć.

29

Odp: Zafarbowane rzeczy

Są chyba jakieś specjalne specyfiki do odfarbowania, ale teraz nie pamiętam nazwy
Ale wiem, bo koleżanka o tym jakiś czas temu mówiła.
A ja teraz do prania dodaję te chusteczki które zapobiegają farbowaniu, i powiem..
Myślałam, że niektóre ciuchy nie farbują a tu się okazuje.. że jednak...
Ale ciuchy pozostają w swoim kolorze...

30

Odp: Zafarbowane rzeczy

A ja raz ufarbowałam przez przypadek na różowo białą koszulkę i byłam bardzo zadowolona z efektu:)

31

Odp: Zafarbowane rzeczy

Hahahha big_smile A ja chciałam sprawdzić jaki będzie efekt po celowym zafarbowaniu winem. Wzięłam pędzelek, czerwone wino i koszulkę w takim waniliowym kolorze. Wyczarowałam na niej kwiecisty wzór i uprałam. Oczywiście "plamy" z wina się nie sprały, a stara koszulka uzyskała nowy look wink

32

Odp: Zafarbowane rzeczy

Kurcze, niestety ale tez tak sobie kiedyś zmarnowałam ubrania sad i na prawde nie wiedziałam jak je uratować hmm

33

Odp: Zafarbowane rzeczy

Ja zniszczyłam całe białe pranie, w tym nowiutki sweter i całą masę innych fajnych rzeczy sad
Zawieruszyły mi się jakieś tandetne czerwone stringi i wyprały ze wszystkim. I nawet nie zafarbowało jednolicie na czerwono czy różowo, tylko zrobiło mnóstwo wielkich plam.

34

Odp: Zafarbowane rzeczy

No tak, jakbyś chciała ufarbować to pewnie by się kolor nie przyjął...

35

Odp: Zafarbowane rzeczy

Przypuszczam, że z moim szczęściem tak by właśnie było wink

36

Odp: Zafarbowane rzeczy

A może spróbuj przefarbować je na jeszcze ciemniejszy kolor? Kto wie, może plam nie będzie widać? Nie masz już nic do stracenia;)

37

Odp: Zafarbowane rzeczy

Można próbować je rozjaśnić, np. octem, kwaskiem itp.

38

Odp: Zafarbowane rzeczy

Mi raz się zafarbowała bluzka i dzięki temu wyglądała lepiej niż wcześniej:) Tak że nie zawsze to wychodzi ubraniom na minus...

39

Odp: Zafarbowane rzeczy

To miałaś fuksa big_smile Mnie się nie zdarza big_smile

40

Odp: Zafarbowane rzeczy

Uzywajcie chusteczek wylapujacych kolory w praniu ...