1

Temat: Kredyt - trudniej będzie otrzymać?

Czy w związku z podatkiem bankowym trudniej będzie otrzymać kredyt? Pytam, bo wśród telewizyjnych ekonomistów krążą takie opinie...

2

Odp: Kredyt - trudniej będzie otrzymać?

Może być wyższe oprocentowanie i raty, a wtedy wiadomo, trzeba mieć lepszą zdolność kredytową...

3

Odp: Kredyt - trudniej będzie otrzymać?

Raczej nie.... Obecnie banki i tak nie tak chętnie jak jeszcze kilka lat temu daja kredyty więc nie sądzę aby miało się to zmienić.  Bo niby komu będą je dawały? Niemniej podatki nie są niczym dobrym oraz pewnie trzeba będzie liczyć na to, że kredyty zdrożeją oraz,ze zapłacimy za to my sami.
Jeśli zamierzasz wziąc kredyt to tak nawiasem mówiąc polecam zapytać się nie tutaj ale na forum specjalistycznym kredytowym. Są tam specjaliści,ktorzy doradzą Ci jakie banki maja najlepsze oferty...

4

Odp: Kredyt - trudniej będzie otrzymać?

Ja co prawda od bardzo dawna nie brałam standardowego kredytu gotówkowego, ale kilka miesięcy temu zdecydowałam się na założenie karty kredytowej i nie miałam najmniejszego problemu z jej założeniem i dostałam także duży limit kredytowy, bo wynoszący 10tyś złotych. Być może dostałabym nawet większy, ale właśnie o taką kwotę wnioskowałam. Karta kredytowa moim zdaniem ma więcej zalet od standardowego kredytu gotówkowego, bo dzięki karcie kredytowej mamy cały czas dostęp do dodatkowych środków pieniężnych i nie musimy składać wniosków kredytowych. Nie do końca wiem jak to teraz wygląda w przypadków kredytów gotówkowych branych przez Internet i nie wiem, czy trzeba dostarczać zaświadczenie o zarobkach, ale nawet jeśli nie, to sama weryfikacja wniosku na pewno trwa sporo czasu, a dzięki karcie nie musimy czekać, bo mamy do dyspozycji określoną kwotę pieniędzy.

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2016-06-07 12:15:00)

5

Odp: Kredyt - trudniej będzie otrzymać?

Trochę trudniej jest dzis otrzymać kredyt hipoteczny ale kredyty gotówkowe to chyba bez zmian.

6

Odp: Kredyt - trudniej będzie otrzymać?

> mezzanine napisał/a:

> zdecydowałam się na założenie karty kredytowej i nie miałam najmniejszego problemu z jej założeniem i dostałam także duży limit kredytowy, bo wynoszący 10 tyś złotych.

Karty kredytowe to oni bardzo chętnie dają, bo zarabiają na transakcjach pobierając prowizje od przedsiębiorców.

Czy to prawda, że karta kredytowa pogarsza zdolność kredytową? Zastanawiam się nad założeniem karty kredytowej , bo dają do nich w promocji bony do Allegro na 400 zł lub do Biedronki też na taką kwotę jak się wykona tam ileś   tam transakcji, ale ogólnie nie potrzebuję karty kredytowej. Zastanwiam się tylko ze względu na te bony w promocji.

Nie chcę też sobie pogorszyć zdolności kredytowej, bo może kiedyś będzie trzeba wziąć jakiś poważniejszy kredyt.

7

Odp: Kredyt - trudniej będzie otrzymać?

Jak będziesz terminowo spłacać to karta zbuduje Twoją wiarygodność w BIK i nie tylko nie zaszkodzi, ale wręcz pomoże. Ale jak zapomnisz spłacać na czas to już będzie kłopot i wpis w BIK....

8

Odp: Kredyt - trudniej będzie otrzymać?

Na pewno kredyty będą droższe, ale banki będą ich chętnie udzielały bo na nich zarabiają...

9

Odp: Kredyt - trudniej będzie otrzymać?

Ludzie też niechętnie biorą jak mają w perspektywie droższe raty...