1

Temat: Teleskop dla dziecka - jaki?

Jaki teleskop wybrać dla dziecka, aby zainteresować je nauką? Czym kierować się przy wyborze?

2

Odp: Teleskop dla dziecka - jaki?

Na pewno nie profesjonalny za duże pieniądze, bo raczej mało które dziecko odkrywa  w sobie pasję astronoma:) Ja bym kupiła taki do 200 zł, niech się bawi:)

3

Odp: Teleskop dla dziecka - jaki?

Taki teleskop za 200 zł to raczej zabawka. Radzę dołożyć kilka setek i kupić prawdziwy teleskop, ale jakiś niewielki, lekki i łatwy w obsłudze. Sprawdź teleskop BK 1309 EQ2 marki Sky-Watcher - dla dziecka do 10-u lat będzie w sam raz - dla starszego wybrałabym natomiast Dobson 6. W Delta Optical powinnaś znaleźć oba, jak i wiele innych, w dość przystępnych cenach.

4

Odp: Teleskop dla dziecka - jaki?

Dzięki za wypowiedzi bo też chcę kupić mojemu synowi taki teleskop na urodziny smile

Ostatnio edytowany przez belis (2017-11-09 16:06:02)

5

Odp: Teleskop dla dziecka - jaki?

Chodzi o teleskop zabawkę, czy prawdziwy? Podobnie jak irenaa91 odradzam te zabawkowe. Wybrałabym prawdziwy teleskop, ale mniejszy i tańszy, niż ten EQ2 - te z serii AZ2 są dwa razy tańsze, mniejsze i lżejsze, co prawda też gorsze, ale na początek wystarczą.

6

Odp: Teleskop dla dziecka - jaki?

Dla rozrywki nie musi być drogi i profesjonalny, dziecko szybko się znudzi i co potem z nim zrobić? Najlepiej kupić używany i potem odsprzedać dalej.

7

Odp: Teleskop dla dziecka - jaki?

Nie ma sensu wydawać kasy na coś, co szybko się dziecku znudzi...